Контроль радіоактивних речовин, зокрема і радіовуглецю, на Хмельницькій АЕС здійснюється однією з лабораторій цеху радіаційної безпеки. Нещодавно фахівці лабораторії зовнішнього радіаційного контролю впровадили нову систему, яка дозволяє визначати рівень вуглецю-14 (С-14) у викидах через вентиляційні труби ХАЕС.
Вимірювання цього елементу проводяться рідинно-сцинтиляційним методом, який дозволяє фіксувати світлові спалахи, що виникають при його розпаді. Кожен спалах – результат дії однієї частинки, саме цей факт використовують у сцинтиляційних лічильниках для реєстрації елементарних частинок.
Нове обладнання проходить дослідну експлуатацію та буде введене в промислову експлуатацію до кінця року.
Результати досліджень свідчать, що рівень викидів С-14 на ХАЕС становить менше 1 % від допустимих норм.
До речі, ізотоп С-14 зустрічається також у природі, утворюючись в атмосфері через взаємодію космічних променів з азотом. Його використовують для визначення віку стародавніх органічних матеріалів. Період напіврозпаду вуглецю-14 складає близько 5730 років, що робить його незамінним у наукових дослідженнях.
Довідково:
Цех радіаційної безпеки (ЦРБ) контролює викиди та скиди радіоактивних речовин ХАЕС. Фахівці цеху перевіряють вміст радіоактивних речовин у повітрі, опадах, рослинах, водоймах, ґрунті, хвої, а також радіаційний фон як на території ХАЕС, так і в 30-кілометровій зоні спостереження.
Схожі матеріали:
- На Хмельницькій АЕС відбулася 43-я ротація постійної місії МАГАТЕ
- Працівники Хмельницької АЕС взяли участь у благодійному веломарафоні «100 ВЕЛОWatt».
- На ХАЕС відбулося чергове засідання робочої групи з питань співпраці з волонтерами
- На ХАЕС провели конкурс професійної майстерності серед молодих атомників
- Самбіст з міста-супутника Хмельницької АЕС – чемпіон Європи з універсального бою