Протягом багатьох років плитка залишається актуальним способом обробки стін у ванній кімнаті. Вона практична, міцна, красива і водночас відповідає поточним тенденціям. Виробники в наш час готові запропонувати велику кількість варіантів та форм виконання, включаючи різноманітність габаритів, відтінків та оформлення загалом.
Плитка чудово захищає поверхню, адже матеріал має низьке поглинання вологи. Вона також не сприйнятлива до бруду, легко очищається і без проблем усувається вода та зайва волога. Коли плитка для ванної на стіни підбирається необхідно правильно вибрати розміри і колір. Це дозволить приховати недоліки і зробити акцент на плюсах або візуально збільшити простір.
Типи плитки
Сьогодні актуальністю користуються такі матеріали:
- Керамічна плитка. Стійка до вологи та впливу хімікатів плитка, легко миється та ремонтується в майбутньому. Але матеріал дуже тендітний, тому механічний вплив потрібно виключити;
- Керамограніт. Міцний матеріал, що відрізняється зносостійкістю та довговічністю, може витримати велике навантаження. Поверхня слизька, а сама плитка має велику вагу. Крім стінок керамограніт укладається і на підлогу;
- Скляна плитка. В основі застосовується тоноване скло різних відтінків. Іноді доповнюється графічними вставками та візерунками. Плитка зі скла відмінно підходить під різні поверхні та варіанти створення декоративних акцентів.
Останнім часом актуальністю користується саме керамограніт, адже його можна купити одразу на підлогу та стіни, а наявність імітації мармуру дозволить відповідати поточним трендам.
Форма та розміри
Варіанти виконання не обмежують фантазії дизайнерів, адже сьогодні можна скористатися такими варіантами плиток:
- мозаїка (плитки невеликих розмірів 2х2 або 5х5 см, відмінне рішення для створення красивих куточків та арок, оптимальний варіант для обробки корпусів ванн);
- традиційний формат (розмір плитки 10х10 см, 20х20 см, 25х30 см, 30х60 см, підходить як для великих, так і для маленьких приміщень);
- широкоформатна плитка (подібна форма дозволить оптично збільшити приміщення, кількість стиків при цьому зменшується);
- плитка під дерево (вузькі та поздовжні елементи дозволять оптично повторити декор на підлозі, якщо там встановлене натуральне дерево).
Якою б якісною не була плитка, багато залежить від якості установки та дотримання правил експлуатації. Тому потрібно користуватися послугами досвідчених плиточників, які мають відповідне обладнання, інструменти та супутні матеріали.