Днями Асоціація міст України презентувала онлайн-видання «Кращі практики. Підтримка малого та середнього підприємництва в громадах під час пандемії COVID-19 (травень 2021 – лютий 2022)» Видання, підготовлене на замовлення програми «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
В рамках цієї програми на початку 2021 року відбувся конкурс грантів з підтримки малого та середнього підприємництва в громадах під час пандемії COVID-19, який мав на меті стимулювати сталість й відновлення системи підтримки малого і середнього підприємництва у вибраних містах та громадах шляхом реалізації органами місцевого самоврядування у партнерстві з громадським сектором проєктів, спрямованих на пом’якшення негативних наслідків карантину для місцевого бізнесу.
«Конкурс проводили з метою допомогти малому та середньому підприємництву подолати виклики, пов’язані з карантинними обмеженнями під час пандемії. Напрацьований тоді досвід став корисним підприємцям і зараз, під час воєнного стану. Особливо актуальними є проекти, які дозволяють перевести комунікації в цифрову сферу, в онлайн. Впевнений, представлені практики допоможуть підприємцям працювати, наповнювати місцеві бюджети та відновлювати Україну і після нашої Перемоги» – зазначив Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України.
До видання включено 12 кращих практик з десяти громад – переможців конкурсу, які у процесі реалізації грантових проєктів на підтримку МСП впровадили цікаві нестандартні ідеї. Зокрема, розроблено низку онлайн-платформ, які об’єднують підприємців у мережу і допомагають їм перевести свої послуги та продукти у цифрову сферу. Дієвим засобом підтримки стало створення сучасно облаштованих просторів для проведення онлайн-навчань, консультацій та інших заходів для малих і середніх підприємців, розбудова діалогу та партнерства як між бізнесом, владою і громадою, так і з партнерами з інших громад та країн.
Серед переможців і місто Хмельницький. Спільний проєкт «Розвиток МСП через Центр підтримки підприємництва та інновацій IHUB» втілили міська рада та ГО «ІТ-кластер міста Хмельницького».
Реалізація проєкту передбачала декілька етапів. На початковому для представників малого та середнього бізнесу було проведено низку тренінгів з питань цифровізації бізнесу. Зокрема, бізнесменів навчали використовувати сучасні інструменти онлайн-маркетингу: реклама, популяризація, продажі, нові форми онлайн-бізнесу. Учасники отримували практичну та консультативну допомогу і мали можливість оформити ідеї у конкретні бізнес-плани, які створювали при підтримці експертів. Заключним етапом став конкурс перспективних бізнес-ідей. Переможці якого отримали фінансування на реалізацію своїх стартапів із міського бюджету.
Ознайомитися із збіркою усіх кращих практик українських громад можна за посиланням
Схожі матеріали:
- Урядовий комітет підтримав законопроєкт про засади житлової політики
- Єдиною Асоціацією, яка наполягає на збереженні 64% ПДФО в бюджетах громад, є Асоціація міст України
- Залишки цільових субвенцій за 2024 рік мають бути перехідними на 2025 рік
- Виплати ВПО продовжено
- Звільнити забудовників від боргів перед громадами хочуть в Парламенті
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!