Незалежний громадський портал

Незалежний громадський портал

Telegram facebook twitter youtube
Увійти
Головна Новини Актуально Інтерв’ю Фоторепортаж Статті Блоги

Експорт агропродукції: які фактори впливають на формування ринкової ціни в Україні

Опубліковано: 30.09.2022 наш телеграм-канал      поділитись: Facebook, Tweeter

За два місяці роботи «зернових коридорів» через морські порти Україні вдалося вивезти понад 5 млн тонн збіжжя. Часткове розблокування портів дає змогу отримати аграріям виторг, відповідно – забезпечити посівні роботи та всі інші процеси агровиробництва. Плюс завдяки коридорам Україна вивозить те зерно, яке практично стояло – з півдня та сходу України.

Проте, як розповідає народний депутат України від політичної партії «ЗА МАЙБУТНЄ» член Аграрного комітету ВРУ Сергій Лабазюк, формування ціни на внутрішньому ринку країни відрізняється від світової тенденції. Через здорожчання логістики та збільшення ризиків в умовах війни, трейдери та перевізники почали спекулювати цінами на свої послуги.

«На світових ринках ціна велика. Проте на території України маємо додаткові витрати на логістику: втричі піднялася ціна відвантаження та перевалки в порту, збільшилась і вартість Ж/Д перевезень. До всього, на формування внутрішньої ціни зараз впливають перевага пропозиції над попитом та спекуляції трейдерів. До війни вони заробляли 3-5 доларів, зараз через збільшення ризиків – 40-50 доларів за тонну. До прикладу, аграрій сьогодні вирощує кукурудзу собівартістю в 7 тис. грн. З причини здорожчання логістичних витрат він змушений продавати продукцію за 5 тис. грн», – заявив Лабазюк.

Такі відчутні збитки просто не дадуть аграріям змоги засіятися на наступний рік, як результат, пояснює парламентар, Україна втрачатиме врожай, світові позиції та валютну виручку. Втрата світових агроринків сьогодні – це втрата експортних можливостей України на 5-10 років.

Тому, за словами парламентаря, сьогодні перед вітчизняним агросектором стоїть дві основні задачі: прискорити вивезення та отримати справедливої, ринкової ціни на агропродукцію: «Так, ми маємо позитивну динаміку роботи «зернових коридорів». Проте сьогодні важливо вирішити питання з цінами. Тому в такій ситуації держава має врегулювати ціноутворення трейдерів та перевізників, аби не допустити зменшення об’єму на наступний рік».

За два місяці роботи «зернових коридорів» через морські порти Україні вдалося вивезти більше 5 млн тон збіжжя. Часткове розблокування портів дає змогу отримати аграріям виручку, відповідно – забезпечити посівні роботи та всі інші процеси агровиробництва. Плюс завдяки коридорам Україна вивозить те зерно, яке практично стояло – з півдня та сходу України.

 

Новини у Telegram Незалежний громадський портал

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Модератор
Читати всі пости автора →

Календар публікацій

Вересень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
« Сер   Жов »

Погода
Погода у Хмельницькому

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Києві Погода у Львові 



© 2012 - 2025 Незалежний громадський портал. Всі права захищені.
Оперативні новини Хмельниччини.
42 queries in 0,234 seconds.
Platform: Desktop.
Зворотній звязок ngpsite@gmail.com
            Редакційний телефон: 097-618-67-71
           Адреса: 29000, м. Хмельницький, Грушевського 40 

Ми на Twitter
Ми на YouTube
Ми в Telegram

Рішенням №705 Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення від 10.08.2023 року
сайт «Незалежний громадський портал» зареєстровано як ЗМІ, відомості внесено до Реєстру
суб’єктів у сфері медіа та присвоєно ідентифікатор медіа – R40-01167

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!