З метою дотримання санітарно-епідеміологічного благополуччя міста та покращення якості питної води, міське комунальне підприємство «Хмельницькводоканал» у середу, 28 вересня, проводитиме планову промивку та знезараження водопровідних мереж міста.
З 10-ї до 17-ї години, під час промивки, вода буде непридатною до вживання та приготування їжі.
З метою покращення якості промивки внутрішньобудинкових мереж, бажано після 16.00 год. почергово відкривати крани в мийках, раковинах і ваннах.
Як проводиться промивка водопровідних мереж?
Процедура промивки водопровідних мереж здійснюється у кілька етапів:
– випуск води із водопровідних мереж міста;
– заповнення водопровідних мереж водою із підвищеною концентрацією гіпохлориту натрію;
– випуск води з дезінфікуючим розчином із водопровідних мереж і промивка мереж;
– здійснення постійного лабораторного контролю якості води;
– подача споживачам питної води.
Під час проведення процедури можуть бути перебої з водопостачанням, такі як понижений тиск чи тимчасова відсутність води. Це є нормальним, оскільки воду з розчиненим у ній гіпохлоритом натрію необхідно випустити з мереж.
Яка речовина використовується для дезінфекції мереж?
- Для дезінфекції мереж використовується гіпохлорит натрію марки А. Ця сполука у допустимій концентрації є абсолютно безпечною для життя та здоров’я людини. Його використання регламентоване Інструкцією із застосування гіпохлориту натрію для знезараження води в системах централізованого питного водопостачання, затвердженою наказом Мінрегіонбуду №18 від 18.05.2007 р. та відповідає «Державним санітарним нормам та правилам «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10).
Що робити, якщо після промивки з кранів тече неякісна вода?
- Спершу необхідно відкрити крани та випустити незначну кількість води. Відкривання кранів необхідне для того, аби залишки гіпохлориту натрію разом із відкладеннями, що утворюються під час експлуатації всередині трубопроводів, не залишалися у трубах, а відтак, не створювала дискомфорту у подальшому споживанні питної води. Якщо випуск води не допомагає, необхідно зателефонувати до аварійно-диспетчерської служби МКП «Хмельницькводоканал» за номерами телефонів: 78-75-10 або 1567 та повідомити про проблему.