Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області провели державний фінансовий аудит діяльності Комунального некомерційного підприємства «Хмельницька обласна стоматологічна поліклініка» Хмельницької обласної ради.
Під час перевірки було виявлено низку неефективних управлінських рішень, що за період з 01.01.2019 по 31.03.2022 зумовили втрати на суму понад 15 млн грн, з них 12,1 млн грн – втрачені (не отримані) доходи, 3,2 млн грн – непродуктивні (зайві) витрати, а також фінансових порушень, що призвели до втрат на суму 14,6 тис. гривень.
- Проведеним аудитом виявлено факти провадження діяльності за умови перевищення витрат над доходами, що спричинило виникнення заборгованості з виплати заробітної плати та відволікання коштів обласного бюджету на її погашення на суму понад 2,4 млн грн.
- Зокрема, аудиторським дослідженням зафіксовано факт заниження у розрахунках вартості наданих медичних послуг розміру заробітної плати лікарів з відрахуваннями порівняно із її фактичним нарахуванням (і виплатою), що спричинило втрату доходів щонайменше на суму 3,0 млн грн.
- До того ж неврахування підвищення розміру заробітної плати у 2022 році при розрахунку тарифів на послуги призвело до неотримання доходів у розрахунковій сумі 1,1 млн грн.
- Водночас фінансування обласної програми в частині надання стоматологічних послуг пільговим категоріям населення не в повному обсязі не дало змоги отримати 2,4 млн грн доходів.
- За умови перегляду цін на платні послуги, а також запровадження надання населенню послуг з імплантації та інших інноваційних стоматологічних послуг підприємство не втратило б можливості отримання додаткового доходу на розрахункову суму майже 2,9 млн грн.
- Здійснення доплати до мінімального розміру єдиного соціального внеску працівникам, які працювали не на повну ставку, за наявної можливості оптимізації штатів призвело до непродуктивних витрат на суму понад 0,7 млн грн.
- Здача в оренду окремого приміщення, яке використовувалося орендарем для надання аналогічних послуг, а також відсутність рішення про здачу в оренду іншого приміщення, яке не використовується, стало причиною втрати можливості отримання додаткового доходу на розрахункову суму 0,2 млн грн.
- Крім того, встановлено факти незаконного нарахування та виплати заробітної плати сумісникам за фактично не відпрацьований час в розмірі 13,0 тис. грн, а також недоотримання доходів за платні послуги на суму понад 1,6 тис. грн, з яких відшкодовано 10,6 тис. грн і 0,3 тис. грн відповідно.
За результатами аудиторського дослідження керівництву об’єкта контролю надано рекомендації (пропозиції) щодо усунення недоліків і порушень та поліпшення ефективності управління підприємством.