Більше 50 відсотків будинків Хмельницького мають застарілу проводку, інформує Суспільне.
За словами директора департаменту розподільчих мереж акціонерного товариства “Хмельницькобленерго” Андрія Чайки, дозволену потужність для квартир цих будинків збільшили від трьох до п’яти кіловат.
«Маленьке пошкодження в середині будинку переростає у більші проблеми – йде пошкодження мережі до трансформаторної підстанції і це вже призводить до великих перерв в електропостачанні» – каже Андрій Чайка.
Електропроводка в старих будинках не витримує навантажень, адже нова техніка потребує більшої потужності в мережі.
Під час використання електрообігрівачів у квартирі, розповідає кандидат технічних наук Олександр Шпак, потрібно зважати на дозволену потужність.
«У нових будинках, скажімо, у трикімнатній квартирі до дев’яноста п’яти метрів дозволена потужність 6,5 кВт. У старих будинках норми були нижчі. 4 кіловата – нагрівач, якщо увімкнете праску, праска – 2 кіловата, електрочайник менше кіловата не буває, мікрохвильова піч – кіловат. Тобто, на це треба зважати, щоб не перевантажувати електропроводку» – каже Олександр Шпак.
За його словами, порушення норм може призвести до електричних збоїв та пожежі.
«У вас може вибити автомат, або перегоріти запобіжник, може виникнути перекос фаз у вашій мережі, в розетці з’явиться не 220 вольт, а 380, і це може призвести і до ураження мешканців електричним струмом» – каже Олександр Шпак.
Внутрішньобудинкові мережі, за словами Андрія Чайки, обслуговують ОСББ та домоуправляючі компанії. Весь технічний стан, обслуговування, каже він, лягає на власників і внутрішньобудинкових мереж, і, відповідно, квартир.
Як розповів Андрій Чайка години максимального навантаження на мережу ввечері з 17:30 до 21:30 та зранку з 8:30 до 10:30.