Хмельницький міськрайонний суд звільнив від кримінальної відповідальності колишнього заступника начальника відділу-начальника відділення продовольчого забезпечення відділу тилового забезпечення Національної академії державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького Андрія Багінського, обвинуваченого у шахрайстві.
Про це свідчить ухвала від 6 вересня.
За даними досудового розслідування, Багінський з метою особистого незаконного збагачення, шляхом обману і зловживанням довірою 15 листопада 2017 року близько 20 год. 26 хв у своєму робочому кабінеті одержав 40,6 тис. грн від представника ФОПа. Останній мав поставити прикордонній академії вершкового масла та твердого сиру на загальну суму 271 тис. грн. Тобто посадовець одержав 15% “відкату” від суми договору.
Іншу суму “відкату” 17,1 тис. грн (договір із тим же самим підприємцем на загальну суму 115 тис. грн) було перераховано на банківську картку дружини обвинуваченого прикордонника 15 грудня 2017 року.
Таким чином, обвинувачений отримав 57,81 тис. грн шляхом шахрайства.
Під час судового розгляду кримінального провадження обвинувачений та його захисник-адвокат подали клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності на підставі ч. 1 ст. 49 КК України “у зв`язку із закінченням строків давності”. Вони посилаючись на те, що Багінський обвинувачується у вчиненні кримінального проступку і з дня вчинення кримінального правопорушення минули передбачені терміни притягнення його до кримінальної відповідальності.
У суді прокурор, обвинувачений та його захисник клопотання підтримали, просили його задоволити.
Суддя дійшла висновків, що з дня вчинення кримінального проступку минуло більше трьох років. З цих підстав обвинуваченого варто звільнити від кримінальної відповідальності “у зв`язку із закінченням строків давності”.
У цій справі потерпілий заявив цивільний позов до обвинуваченого на суму 57,9 тис. грн. Однак суд залишив його без розгляду та роз`яснив потерпілому, що він не позбавлений права звернутись з таким же позовом у порядку цивільного судочинства.
Додамо, що сама підозра після затримання прикордонника Багінського була підготовлена за ч. 3 ст. 368 КК України (“Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою”) і не змінювалася до передачі справи до суду. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Натомість покарання за ч. 1 ст. 190 КК України передбачає штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи до 240 годин, або виправні роботи до двох років, або обмеженням волі до трьох років.