Як охолодити повітря в квартирі в спеку
Щоб відчувати себе вдома комфортно, люди витрачають цілі дні на думки про те, як правильно обставити квартиру, як її декорувати і яку техніку придбати для щоденного використання. Але Ви можете виконати всі ці завдання в кращому вигляді, а при цьому не відчути потрібного ефекту. Чому?
Мікроклімат будинку іноді набагато важливіший. Необхідно постійно підтримувати потрібну температуру в кімнатах для комфорту в приміщенні. Особливо це важливо жарким літом, коли всі думки зводяться тільки до того, як охолодити повітря в квартирі.
На щастя, сьогодні це не стає великою проблемою, адже з завданням прекрасно справляються кондиціонери. Але як вибрати потрібний, адже у продажу представлено стільки моделей? Зараз ми в усьому розберемося.
Як підібрати кондиціонер для охолодження повітря
Головне, на що важливо орієнтуватися при виборі техніки, – це її потужність і технічні характеристики. І тут не слід йти за принципом «чим більше, тим краще». Ні, зверніть увагу на наступні чинники:
- обсяг кімнати або всієї квартири;
- площа кімнати або місця, де планується встановити кондиціонер;
- кількість і розмір вікон в приміщенні;
- кількість людей, що проживають в будинку постійно;
- кількість побутової техніки – при роботі вона теж виробляє тепло, тому її важливо враховувати.
Але чим охолодити квартиру? Сучасна індустрія пропонує масу способів охолодження квартири. Звичайно, для отримання максимального ефекту доведеться придбати відповідну техніку і встановити її, що не завжди легко. Найпопулярніші варіанти охолодження квартири ми розглянемо нижче.
Спліт-системи
Охолодження квартири спліт-системами – сучасне рішення проблеми. Вона складається із зовнішнього і внутрішнього блоку. Така система доступна за ціною, проста в монтажі та обслуговуванні і безшумна в роботі. До того ж, багато спліт-системи мають додаткові функції, які роблять мікроклімат в квартирі комфортніше, – зволоження, очищення повітря і т. п.
Є й мінуси – як правило, охолодження повітря в квартирі не відбувається – тільки в кімнаті, де система встановлена, а зовнішній блок може негативно позначитися на дизайні будинку. Монтаж спліт-системи хоч і простий, але вимагає часу, сил і певних навичок.
Мульти спліт-система
Вона схожа на попередній варіант, але різниця в тому, що мульти спліт-система передбачає розміщення в будинку декількох внутрішніх блоків. Відповідно, такий варіант краще підійде для квартир від трьох кімнат і для приватних будинків. У цьому випадку температура регулюється в усій квартирі, при цьому, в одній кімнаті може бути тепліше, а в іншій – прохолодніше.
Є й істотний мінус конструкції – якщо хоча б один блок вийде з ладу, ремонту підлягає вся система цілком. Це не тільки затратно, але і залишить Вас без охолодження на довгий час.
Канальні системи кондиціонування квартир
Якщо до спліт-систем ми давно вже звикли, то канальні варіанти охолодження житла зустрічаються набагато рідше. Не дивно, адже, в основному, вони застосовуються в громадських просторах – в торгових центрах або на промислових підприємствах. Але можуть канальні кондиціонери застосовуватися також в приватних будинках і квартирах.
Така система не тільки охолоджує повітря, але і очищає його від пилу. Вона може забезпечувати і нагрів приміщення в холодну пору року, а працює безшумно. Єдиний мінус – налаштувати мікроклімат в кожній кімнаті окремо не вийде.
Касетні системи
Вони підходять для великих за площею приміщень і прості в конструкції – складаються із зовнішнього і внутрішнього блоку. Відмітна особливість касетного кондиціонера – його можливість монтуватися під навісні стелі, приховуючи конструкцію від очей. Касетна система досить надійна і працює безшумно. Вона рівномірно розподіляє холодне повітря по кімнатах і може працювати на обігрів квартири.
Мінус тут той же, що і у канальних кондиціонерів – відсутність індивідуалізації. У всіх кімнатах буде одна і та ж температура, адже регулювати її під себе Ви не зможете.
Як можна охолодити повітря без кондиціонера
Коли приходить спекотне літо, ті, у кого кондиціонера ще немає, замислюються про його купівлю. Однак, придбання та встановлення системи охолодження повітря в квартирі – процес нешвидкий, а жарко вже зараз. Що робити? Як охолодити повітря в квартирі без кондиціонера? Ви можете:
- перекрити доступ світла в приміщення;
- відкривати штори і жалюзі вночі;
- використовувати тонировочную плівку;
- економити електроенергію;
- провітрювати кімнату;
- користуватися вентилятором;
- провітрювати кімнати;
- використовувати пляшки з льодом;
- ізолювати кухню.
Найбільш ефективно буде працювати зволоження, провітрювання приміщення і мінімізація виділення тепла в квартирі. Про ці способи і поговоримо.
Зволоження
При досить високому рівні вологості в приміщенні людина починає відчувати себе набагато комфортніше, і це не секрет. Підвищити вологість під час спеки можна різними способами.
Ви знали, що вентилятор можна зробити ще й зволожувачем повітря? Сам по собі він тільки переміщує повітряні маси, але, якщо перед ним поставити лід або холодну воду, волога буде поширюватися по всьому приміщенню.
Інший спосіб – придбання зволожувача повітря. Він буде працювати на невелику площу, тому краще розташовувати його поруч. Почитайте про його принцип роботи і переконайтеся в ефективності самі!
Немає ні зволожувача, що не вентилятора? Тоді можна скористатися старим методом вологих рушників. Розвісьте їх по дому, і вони трохи покращуючи Ваше самопочуття. Також не забувайте регулярно мочити голову і ходити в душ, охолоджуючи все тіло.
Провітрювання
Багато хто віддає перевагу провітрювання зволоженню, і тут є кілька нюансів. Пам’ятайте, що провітрювання днем не принесе ніякого ефекту – робити це потрібно вночі, коли температура за вікном нижче.
Пам’ятайте ще й про те, що іноді навіть вночі температура на вулиці може бути вище, ніж в приміщенні. В цьому випадку провітрювання буде марно: більш холодне повітря з квартири піде на вулицю, а теплий звідти надійде в кімнати.
Протяг можна влаштувати, якщо кімнати виходять на різні сторони будинку. Багато людей цим користуються, але пам’ятайте, що так легко захворіти. Для цього не стійте на шляху рухомого повітря.
Зменшення виділення тепла в квартирі
Наявність приладів для охолодження повітря в квартирі – відмінне рішення проблеми високої температури, але, якщо їх немає, впоратися зі спекою можна, користуючись технікою по мінімуму. Будь-яка техніка при її експлуатації виділяє тепло і нагрівається сама. Звичайно, холодильник не відключити навіть у найсильнішу спеку, але використання іншої техніки можна скоротити – ефект Ви помітите вже скоро.