У Хмельницькому завершився дводенний семінар з основ кібербезпеки для представників органів державної влади та місцевого самоврядування, повідомляють у обласній раді.
Це перший подібний захід на теренах Хмельниччини, який відбувся за сприяння голови обласної ради Віолети Лабазюк та за участі представників Фонду цивільних досліджень та розвитку США (CRDF Global), Ради національної безпеки України.
Питання інформаційної безпеки сьогодні особливо актуальне у нашій країні. На жаль, Україна займає найнижчі місця у загальних рейтингах кібербезпеки. Про цю проблему говорять й експерти, які зазначають, що неефективна система захисту інформації у нашій країні вже призвела до чималих втрат. І хоч наразі в нашій державі існує нормативна база щодо цього питання, проте її реалізація демонструє недостатню ефективність, не досягнуто оптимальності побудови цієї системи і є вкрай важливим перегляд існуючих підходів до організації системи кібербезпеки.
“Світ змінюється. Світ стає цифровим. При сучасному рівні користування комп’ютерами та телекомунікаційними мережами ніхто не захищений від кібератак. Сподіваюся, що наш освітній захід дасть можливість кожному його учаснику не лише розширити свій кругозір щодо кібербезпеки, але й усвідомити важливість, необхідність та актуальність цієї безпекової системи”, – зазначила голова обласної ради Віолета Лабазюк.
Впродовж першого дня учасники семінару, голови територіальних громад області, обговорили основні аспекти впровадження безпечних інформаційно-комунікаційних технологій в своїх громадах краю. Другий день семінару уже на практиці продемонстрував слухачам, як правильно захищати інформацію та пристрої.
Наступним кроком стане впровадження навчального онлайн-курсу з основ кібербезпеки для посадових осіб місцевого самоврядування та державних службовців кожної територіальної громади краю. Даний курс допоможе публічним управлінцям не лише підвищити рівень знань з комп’ютерної грамотності, але й розповість про найпоширеніші пастки кіберзлочинців та шляхи протидії компрометації даних.
Усі слухачі по закінченні семінару отримали відповідні свідоцтва. Такі ж сертифікати отримають і слухачі онлайн-курсу з основ кібербезпеки.
Відтак, Хмельниччина стала першою в Україні областю, де реалізовуватиметься Програма підготовки у сфері розбудови можливостей з безпеки інформації, кібербезпеки та підвищення обізнаності публічних управлінців.