У одній із фейсбук-груп з’явився допис зі скаргою, що у багатоповерхівці з крана тече блакитна вода. Нарікання були на роботу водоканалу.
У Шепетівкаводоканалі відреагували та пояснили, як таке могло статися.
«Щодня підприємство постачає 3,5 мільйони літрів водопровідної води до 37000 тисяч мешканців міста Шепетівка та понад 500 підприємств й організацій. Логічно припустити, якби воду фарбували, то скарги були б не поодинокі, а масові від різних споживачів. До того ж уявіть, скільки фарби необхідно, щоб пофарбувати воду у таких об’ємах.
Але звідки ж тоді взялася блакитна вода у квартирі? Причин може бути декілька. Найпоширеніша – це використання споживачами спеціальних засобів, які розміщують у зливному бачку, щоб ароматизувати, дезінфікувати та підсинювати воду для зливу в унітаз. Якщо у квартирі є працюючий зворотний клапан, котрий не пропускає воду назад, то фактично ця вода не мала б потрапити у загальні мережі водопостачання. Проте бувають виняткові ситуації, коли у споживачів клапан відсутній, або ж пошкодився від зношення» – йдеться на сайті підприємства.
Отож коли через вимкнення світла, прорив, або ж ремонтні роботи на мережах призупиняється водопостачання, воду у помешканнях без зворотного клапана може затягувати у загальний стояк будинку. А після відновлення подачі води, вона із загального стояка повертається усім споживачам. І достатньо всього лише однієї квартири на будинок, яка випускає забарвлену воду, щоб потім ця блакитна вода попала до сусідніх квартир.
Якщо ж вже так сталося, що з вашого крану біжить блакитна вода, найімовірніше, що у когось з будинку не справний або взагалі відсутній зворотний клапан. Необхідно насамперед звернутися до своєї управлінської компанії чи ОСББ, яка обслуговує внутрішньобудинкові мережі. Провести обстеження і знайти квартиру, з якої повертається вода у загальний стояк. Ну і власники цієї квартири мали б виправити несправність.
«Шепетівкаводоканал не використовує жодних реагентів для очищення води, які могли б потенційно зафарбовувати воду. Ми навпаки проводимо знезалізнення води, аби очистити її від запаху та металевого забарвлення», – пояснює завідувачка лабораторії підприємства Ольга Швець.