У Хмельницькому відбулася презентація 3D візуалізації вул. Проскурівської і мобільного додатку, в рамках проєкту Програма міських ініціатив з відновлення архітектурних пам’яток «Оголені», повідомляють у міській раді..
Презентовано мобільний додаток, в якому доступна 3D візуалізація однієї з центральних вулиць міста – Проскурівської, від буд. 1 (Департамент інфраструктури міста) до буд. 37 (Хмельницький медичний коледж), протяжність – приблизно 360 м.
Саме на Проскурівській зосереджена значна кількість будинків – об’єктів історико-культурної спадщини. Проте, на жаль, їхній зовнішній вигляд змінився до такої міри, що в них важко розпізнати об’єкти, що мають цінність. Під плиткою і фарбою ховається автентична цегла, декор здебільшого знищений, фасади зазнали значних змін, а рекламні вивіски часто далекі від існуючих вимог.
3D візуалізація створена на основі архівних фото з врахуванням вимог дизайнкоду. Тобто візуалізація показує, як могла б виглядати Проскурівська, якби максимально зберегла автентичний вигляд, а власники будинків дотримувались вимог дизайнкоду і дбали про збереження (або й відновлення) історичного вигляду будівель.
«У рамках проєкту «Оголені» виготовлено 10 інтерактивних картин, на яких можна побачити QR-код і напис «Оживи картину». При наведенні мобільного телефону на цей код картина буде оживати. Можна буде побачити саму картину у форматі 3D, вона буде об’ємною, а також порівняти з теперішнім виглядом цієї будівлі. Будинки, зображені на картинах, і знайомі хмельничанам, і не знайомі. З одного боку, це є вигляд будівлі максимально наближений до того, якою ця будівля була тоді, коли була побудована. На початку ХІХ століття забудувалася вулиця Проскурівська. Більшість будинків були побудовані з цегли, цегла була не облицьована. Виготовлялася вона тут, у Проскурові. Будинки були дуже красиво оздоблені цегляною кладкою, але за цей період історичні будівлі, на жаль, дуже змінили свій зовнішній вигляд, часто до непізнаваності. Картини будуть розміщені у медичних, освітніх і соціальних закладах міста» – розповіла працівниця Агенції розвитку міста Олена Ткачук.
Мета проекту – звернути увагу не лише на вигляд вулиць міста Хмельницького, будинків, а й привернути увагу громадськості до проблеми збереження і відновлення архітектурної спадщини. Від цього залежить туристична і інвестиційна привабливість нашого міста.
«Дуже приємно, що багато підприємців вже відгукнулися і повідомили, що вони готові змінювати історичний вигляд будівель власним коштом, а є й такі, які взагалі не хочуть навіть змінювати вивіски, і це переважно не місцеві підприємці. Це стосується, всеукраїнських мереж, які орендують приміщення в цих будівлях (магазинів з продажу золота, мобільних телефонів тощо). Місцеві підприємці більш відповідальні, вони все-таки мешкають у цьому місті» – зазначила Леся Герасимчук.