Сьогодні вартість блакитного палива для клієнтів ТОВ «Хмельницькгаз збут» безпосередньо залежить від цін у ЄС, адже газ до України імпортується саме з Європи, розповів в інтерв’ю НГП директор ТОВ “Хмельницькгаз Збут” Андрій Левицький.
Водночас у нас є газ вітчизняного видобутку, який набагато дешевший за імпортний. Однак можливості придбання українського газу за ринковими цінами наразі штучно обмежені. Неодноразові пропозиції ТОВ «Хмельницькгаз збут» про співпрацю «Укргазвидобування» відхилило.
Європейські експерти неодноразово наголошували на необхідності прозорого продажу вітчизняного газу через біржу, аби визначати справедливу ринкову ціну для всіх постачальників. Цю думку поділяють і в Асоціації постачальників енергоресурсів, членом якої є ТОВ «Хмельницькгаз Збут». В ЄС газ продається на енергетичних біржах або хабах, а ціна визначається балансом попиту і пропозиції.
В умовах вільного ринку ціна на газ має чітку сезонність. З наближенням опалювального сезону і холодів, коли попит зростає, газ на європейських енергетичних біржах традиційно дорожчає, а після завершення холодів, коли попит зменшується, – дешевшає.
Наразі 90% ціни блакитного палива для жителів Хмельниччини складає вартість закупівлі імпортного газу. До цієї суми потрібно додати ще тарифи на транспортування ресурсу магістральними газопроводами та закачування у сховища. Окрім того, є ще націнка постачальника, яка необхідна для друку та доставки рахунків за газ, підтримки роботи кол-центру, онлайн сервісів та нашої мережі відділень.