Хмельницький міськрайонний суд відмовив у задоволенні клопотання прокурора обласної прокуратури Лисюка про передачу готівки, вилученої у кабінетах керівництва обласного Пенсійного фонду, в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).
Про це свідчить ухвала від 16 січня.
Мова йде про суми 132290 грн, 32600 євро, 400 доларів, 5000 форинтів та 20 злотих, які на початку серпня 2020 року були вилучені під час обшуків службових кабінетів уже колишнього начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області та головного бухгалтера.
Ці гроші визнано речовими доказами у кримінальному провадженні щодо привласнення та розтрати майна (ч.3 ст.191 ККУ). 11 серпня 2020 року на кошти накладено арешт.
“Передання грошових купюр, визначених індивідуальними ознаками, які є речовими доказами, може зашкодити здійсненню належного досудового розслідування у кримінальному провадженні, а також подальшому можливому дослідженню речових доказів під час судового слідства. Враховуючи наведене, підстави для передачі зазначених вище доказів в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів відсутні, а тому клопотання прокурора задоволенню не підлягає”, – наголосив суд.
Довідково. На підставі рішення суду АРМА здійснює управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, з метою збереження чи збільшення їх економічної вартості шляхом:
– передачі активів в управління на підставі договору управління;
– розпорядження – реалізації відповідних активів з подальшим розміщенням готівкових коштів на рахунках у державних банках до закінчення кримінального провадження.
Як писав НГП, за версією слідства, керівниця установи у попередній змові з головним бухгалтером ГУ Пенсійного фонду розробили злочинний план з систематичного привласнення бюджетних коштів, виділених для преміювання своїх підлеглих шляхом преміювання лише тих працівників, які погодяться на повернення на користь вказаних посадовців частини отриманих премій.
Головний бухгалтер контролювала нарахування премій, і через керівників районних підрозділів сигналізувала, яку частину доведеться повернути. Для перевезення готівки використовували водія обласного Пенсійного фонду, який у районах забирав конверти з грошима, відрахованих з премій підлеглих і віз до Хмельницького.
За відомостями правоохоронців, протягом 29-30 червня 2020 року бухгалтер отримала з районів 107,1 тис. грн, які передала начальниці обласного ПФ. Фактично це була частина сум премій, нарахованих за червень.
Протягом 3-7 серпня спільниця керівника установи одержала з районів 104,6 тис. грн у вигляді частини премій за липень. У подальшому 7 серпня вона відрахувала собі 30,6 тис. грн “преміальних”, а решту (74 тис. грн) передала своїй начальниці. Того ж дня їх викрили та затримали правоохоронці.
Під час обшуку робочого кабінету начальниці обласного Пенсійного фонду, який тривав майже шість годин, вилучено 74 тис. грн і 29 тис. євро.