Володимир Мельниченко випереджає суперника, але за умови високої явки виборців

Відрив між Михайлом Посітко та Володимиром Мельниченком складає 9,2% серед тих учасників соцдослідження, які заявили про свою готовність прийти на другий тур вибори Кам’янець-Подільського міського голови на виборчі дільниці. Про це повідомив керівник дослідження, директор Інституту політичної соціології, доктор політичних наук Володимир Коробов.

Опитування  проводилося вулицями міста у вигляді інтерв’ю з 3 по 10 листопада. Ініціатором виступив Інститут політичної соціології. Опитано 1450 чоловік, похибка складає 2,5%

“Високий відсоток тих, хто визначився свідчить про політичну активність мешканців Кам’янець-Подільського. Якщо порівнювати відповіді усіх опитаних, включаючи тих, хто не прийде або ще не знає, чи прийде голосувати 15 листопада, то відрив значно більший – 53,8% за Мельниченка, за Посітко – 35,2% і лише 11% тих, хто або не визначився або не захотів відповісти”, – розповідає Коробов.

На думку соціолога такий високий відсоток тих, хто публічно називає свої вподобання та явне лідерство Мельниченка свідчить про те, що люди не просто визначились, а й впевнені у своєму виборі. І ця впевненість базується на твердих переконаннях.

Щодо Мельниченка – його називають “своїм”, “людиною слова”, “господарником”, “людиною сильної руки”, “людиною конкретної дії”, “порядною людиною”, “патріотом України”, “людиною з міцними зв’язками у столиці”, “хорошим народним депутатом” і “відомим земляком, який багато робив і робить для Кам’янець-Подільського району”. Про Посітка респонденти говорять значно менше і зміст висловів наступний : “молодий”, “недосвідчений, а тому по іншому буде керувати”, “навчиться за пару років і стане хорошим мером”, “націоналіст”, “свободівець”, “екстреміст”.

17,5% опитаних про Михайла Посітка висловились так: “Ми не хочемо людину Тягнибока на посаду мера”. Розширюючи ці вислови, багато людей посилались на приклад мера Хмельницького Олександра Симчишина, який вийшов зі “Свободи” і відійшов від Тягнибока.

“Коли ми запитували про намір взяти участь у другому турі виборів, спостерігалась невпевненість. І по суті про те, що 15 листопада людина прийде голосувати відповіло ще менше, ніж була явка в першому турі, а саме лише 29%. Це насторожує, адже маленький відсоток виборців на дільницях – це основа для фальсифікацій. І саме головне, що менше третини мешканців оберуть мера для усіх 100% мешканців громади. Тому я, як фахівець в політиці, закликаю людей до активності на виборах і до того, щоб прийшли і віддали голос за того чи іншого кандидата. Тоді можна сміливо вважати, що Кам’янець-Подільський свідомо зробив свій вибір”, – підвів підсумок Володимир Коробов.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!