У центрі Хмельницького встановлять меморіальну дошку на честь бандуриста і провідника ОУН

Виконавчий комітет Хмельницької міської ради має намір дозволити музею історії міста встановити меморіальну дошку Місевичу Костянтину Федоровичу на фасаді будинку на вул. Гагаріна, 3 (за цією адресою розміщена Хмельницька міська рада – НГП).

Про це свідчить проєкт рішення.

Хмельницька влада встановить меморіальну дошку з метою виконання Указу президента України від 22.01.2016 №17 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років».

Довідково. Костянтин Місевич в час революції XX ст. був обраний Проскурівським повітом (тепер Хмельницької області) представником до українського парламенту — Центральної Ради в Києві. Крім цього, він ще був бандуристом і підтримував зв’язки з членами підпільної Організації Українських Націоналістів (ОУН), особисто з такими відомими діячами ОУН як Сергій Кіндратюк, Юхим Нікітюк, Ілько Терновий.

У 1943 році Костянтин Місевич був смертельно поранений представником групи Почаївської жандармерії, яку очолював поляк Мислінський.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Ну наконец-то!

  2. Мало ініормаціх про Місевича. І це що стаття для розпалювання ненависті до поляків? Вони керували жандармами в 1943 році?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.