Які виборчі системи діятимуть на місцевих виборах на Хмельниччині

На місцевих виборах 25 жовтня 2020 року фактично діятимуть чотири виборчі системи, повідомляє «Опора».

Залежно від кількості виборців у громадах міських голів обиратимуть за мажоритарною виборчою системою відносної (міста з кількістю виборців до 75 тисяч осіб) чи абсолютної (міста з кількістю виборців 75 тисяч осіб і більше) більшості в єдиному міському одномандатному окрузі, а депутатів місцевих рад – за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч) або за системою пропорційного представництва (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше). Про це йдеться у статті 192 Виборчого кодексу України.

Нагадаємо, що за використання мажоритарної системи відносної більшості обраним вважається кандидат, який отримав найбільшу кількість голосів виборців. Якщо ж застосовується мажоритарна система  абсолютної більшості, то переможцем буде кандидат, за якого віддали свої голоси більше половини виборців, які прийшли на вибори, тобто 50% +1 голос. Якщо при цьому жоден кандидат не набрав необхідної кількості голосів, оголошують повторне голосування за двох кандидатів, що набрали найбільшу кількість голосів.

Позаяк на Хмельниччині переважають міста з кількістю виборців до 75 тисяч осіб, то міських, селищних та сільських голів у регіоні обиратимуть здебільшого за мажоритарною виборчою системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі. Такі виборчі правила діятимуть, зокрема, в містах Дунаївці, Волочиськ, Городок, Деражня, Красилів, Старокостянтинів, Ізяслав, Нетішин, Полонне, Славута й Шепетівка. Лише в Хмельницькому та Кам’янці-Подільському вибори міських голів відбуватимуться за мажоритарною системою абсолютної більшості, що означає ще й можливість повторного голосування, так званого другого туру.

Для виборів депутатів місцевих рад в області частіше використовуватимуть мажоритарну систему відносної більшості в багатомандатних виборчих округах. Така система діятиме під час виборів депутатів Закупненської, Новодунаєвецької, Смотрицької, Староушицької, Антонінської, Війтовецької, Вовковинецької, Меджибізької, Наркевицької, Сатанівської, Чорноострівської, Грицівської, Понінківської, Ямпільської селищних рад, Гуківської, Жванецької, Китайгородської, Маківської, Орининської, Гвардійської, Заслучненської, Зіньківської, Лісовогринівецької, Миролюбненської, Розсошанської, Солобковецької, Староостропільської, Щиборівської, Берездівської, Ганнопільської, Крупецької, Ленковецької, Михайлюцької, Плужненської, Сахновецької, Судилківської та Улашанівської сільських рад.

Система пропорційного представництва діятиме на виборах депутатів Хмельницької обласної ради, Кам’янець-Подільської, Хмельницької та Шепетівської районних рад, Дунаєвецької, Кам’янець-Подільської, Волочиської, Городоцької, Деражнянської, Красилівської, Старокостянтинівської, Хмельницької, Ізяславської, Нетішинської, Полонської, Славутської та Шепетівської міських рад, Новоушицької, Чемеровецької, Віньковецької, Летичівської, Старосинявської, Теофіпольської, Ярмолинецької, Білогірської селищних рад, а також Гуменецької сільської ради.

Якщо коротко, то система пропорційного представництва за відкритими партійними виборчими списками передбачає, що право висування списків кандидатів мають лише політичні партії. При цьому безпартійні кандидати не зможуть балотуватися як самовисуванці, але можуть бути висунуті в списку політичної партії. Партії висуватимуть єдиний список, з якого формуватимуть територіальні виборчі списки для кожного округу.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Тобто з демократії перейшли до партократії – партії (практично виключно) висувають голів/депутатів/старост – їхже можуть і зняти.

  2. а згадайте – найбільшим недоліком конституції СРСР була стаття про керуючу роль партії !
    То коли стався новий переворот , тільки без матроса Железняка ?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.