Сергій Лабазюк вимагає не допустити провалу реформи екстреної медичної допомоги

Необхідно перевірити факти ймовірних зловживань, які можуть відбуватися в рамках програми реформування екстреної медичної допомоги, та запобігти спробам нажитися на житті й здоров’ї громадян.

Про це заявив лідер хмельницької обласної організації “За Майбутнє”, народний депутат Сергій Лабазюк, повідомила пресслужба нардепа.

«Партія «За Майбутнє» виступає за якісну і доступну для кожного медицину. Нещодавно мені стало відомо про ймовірні зловживання при облаштуванні приймальних відділень опорних лікарень, яке має відбуватись на виконання доручення Президента щодо реформування системи екстреної медичної допомоги», – заявив Лабазюк.

Він зауважив, що відділенням екстреної медичної допомоги необхідні апарати штучної вентиляції легень, монітори пацієнта, дефібрилятори, апарати ультразвукової діагностики, рентген-апарати, електрокардіографи.

«Натомість Кабмін планує витратити понад 5 млрд гривень на “приймальні відділення”, створення та існування яких взагалі не передбачено законодавством. Як так могло статись – питання відкрите. Згідно з наявною інформацією, на закупівлі обладнання зароблять наближені чиновники, а саме обладнання не зможе використовуватися для ефективного порятунку життя пацієнтів», – написав Сергій Лабазюк на своїй Facebook-сторінці.

Він висловив переконання, що такі дії ставлять під сумнів реалізацію реформи екстреної медичної допомоги в рамках програми «Велике будівництво».

Нагадаємо, співголова депутатської групи «Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» Тарас Батенко звернувся до Уряду і Президента з вимогою з’ясувати що відбувається та не допустити провалу рефоми екстреної медичної допомоги.

Раніше у ЗМІ з’явилася інформація, що при ухваленні рішень щодо облаштування приймальних відділень опорних лікарень МОЗ чомусь відмовився від закупівлі обладнання, безпосередньо необхідного для надання екстреної медичної допомоги, вирішивши централізовано закупити лише ендоскопічні стійки, комп’ютерні томографи та ангіограми. На те, щоб ввести їх в експлуатацію, потрібні будуть додаткові кошти і кваліфікований персонал, а отже, це може і не відбутися. Такі приклади наводить у своєму блозі кандидат медичних наук, хірург С. Калінчук.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Доступную клизму Лобзику!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.