Хмельницький виконавчий комітет планує припинити договір оренди цілісного майнового комплексу кінотеатру «Сілістра» на вул. Свободи, 1 А, укладеного з ТОВ «Браво» 20 червня 2000 р (зі змінами) в зв’язку із закінченням терміну договору оренди (8 вересня 2020 року).
Про це свідчить проєкт рішення виконкому.
Крім цього, до кінця серпня має бути створено спільну комісію з інвентаризації, розмежування і оцінки майна цілісного майнового комплексу кінотеатру «Сілістра». При цьому, ТОВ «Браво» повинно забезпечити проведення аудиторської перевірки орендованого цілісного майнового комплексу.
Фірма “Браво” належить хмельницькому бізнесмену Віктору Вікарчуку. У 2005 році він був призначений головою Красилiвської районної державної адмiнiстрацiї. А з 2006 року був депутатом Хмельницької міської ради
Як відомо, у 2014 року Рівненський апеляційний господарський суд визнав за ТОВ «Браво» право власності на частину (24%) цілісного майнового комплексу кінотеатру «Сілістра», що розташований на вул. Свободи, 1-А у Хмельницькому.
У 2000 році Хмельницька міськрада передала в оренду фірмі «Браво» кінотеатр «Сілістра» загальною площею 1389 кв м строком на 5 років для створення культурно-просвітницького та спортивного комплексу. На той момент вартість кінотеатру становила 530 тис грн.
У подальшому термін дії договору було продовжено до 2020 року.
За час оренди фірма реконструювала глядацький зал кінотеатру під конференц-зал та приміщення для проведення розважальних заходів, поремонтувала дах, облаштувала у фойє кафе та бар. Крім того, було добудовано більярдний зал. Також фірма отримала дозвіл на добудову басейну на першому поверсі і готелю на верхніх поверхах.
Як встановила судова будівельно-технічна експертиза від 16.10.2013 року, вартість кінотеатру на дату дослідження становить 6,23 млн грн. Розмір частки фірми становить 24% або 1,49 млн грн., міськради – 76% або 4,74 млн грн.
За висновком експерта, у результаті реконструкції будівлі кінотеатру “Сілістра” під конференц-зал була створена нова річ. Виконані фірмою поліпшення майна є невід’ємними.
Визнаючи за фірмою право власності на 24% площі колишнього кінотеатру, суд зазначив, що можливість реконструкції майна з дозволу міськради передбачена договором оренди. А ТОВ «Браво» на всі будівельні роботи отримало погодження міської ради.
Прокуратура, заперечуючи проти права фірми на реконструйовані приміщення, заявила, що фірма може набути права власності на майно комунального кінотеатру лише в порядку його приватизації.
Однак, суд зазначив, що ані законом про малу приватизацію, ані законом про приватизацію держмайна не передбачено порядку приватизації комунального майна. Разом з тим нормами ЦК України і закону «Про оренду державного та комунального майна» встановлено підстави та умови набуття права власності на спірне майно. Зокрема, ЦК України встановлює: якщо в результаті поліпшення, зробленого за згодою наймодавця, створена нова річ, наймач стає її співвласником.