Хмельницька влада має намір розірвати з фірмою Вікарчука оренду кінотеатру “Сілістра”

Хмельницький виконавчий комітет планує припинити договір оренди цілісного майнового комплексу кінотеатру «Сілістра» на вул. Свободи, 1 А, укладеного з ТОВ «Браво» 20 червня 2000 р (зі змінами) в зв’язку із закінченням терміну договору оренди (8 вересня 2020 року).

Про це свідчить проєкт рішення виконкому.

Крім цього, до кінця серпня має бути створено спільну комісію з інвентаризації, розмежування і оцінки майна цілісного майнового комплексу кінотеатру «Сілістра». При цьому, ТОВ «Браво» повинно забезпечити проведення аудиторської перевірки орендованого цілісного майнового комплексу.

Фірма “Браво” належить хмельницькому бізнесмену Віктору Вікарчуку. У 2005 році він був призначений головою Красилiвської районної державної адмiнiстрацiї. А з 2006 року був депутатом Хмельницької міської ради

Як відомо, у 2014 року Рівненський апеляційний господарський суд визнав за ТОВ «Браво» право власності на частину (24%) цілісного майнового комплексу кінотеатру «Сілістра», що розташований на вул. Свободи, 1-А у Хмельницькому.

У 2000 році Хмельницька міськрада передала в оренду фірмі «Браво» кінотеатр «Сілістра» загальною площею 1389 кв м строком на 5 років для створення культурно-просвітницького та спортивного комплексу. На той момент вартість кінотеатру становила 530 тис грн.

У подальшому термін дії договору було продовжено до 2020 року.

За час оренди фірма реконструювала глядацький зал кінотеатру під конференц-зал та приміщення для проведення розважальних заходів, поремонтувала дах, облаштувала у фойє кафе та бар. Крім того, було добудовано більярдний зал. Також фірма отримала дозвіл на добудову басейну на першому поверсі і готелю на верхніх поверхах.

Як встановила судова будівельно-технічна експертиза від 16.10.2013 року, вартість кінотеатру на дату дослідження становить 6,23 млн грн. Розмір частки фірми становить 24% або 1,49 млн грн., міськради – 76% або 4,74 млн грн.

За висновком експерта, у результаті реконструкції будівлі кінотеатру “Сілістра” під конференц-зал була створена нова річ. Виконані фірмою поліпшення майна є невід’ємними.

Визнаючи за фірмою право власності на 24% площі колишнього кінотеатру, суд зазначив, що можливість реконструкції майна з дозволу міськради передбачена договором оренди. А ТОВ «Браво» на всі будівельні роботи отримало погодження міської ради.

Прокуратура, заперечуючи проти права фірми на реконструйовані приміщення, заявила, що фірма може набути права власності на майно комунального кінотеатру лише в порядку його приватизації.

Однак, суд зазначив, що ані законом про малу приватизацію, ані законом про приватизацію держмайна не передбачено порядку приватизації комунального майна. Разом з тим нормами ЦК України і закону «Про оренду державного та комунального майна» встановлено підстави та умови набуття права власності на спірне майно. Зокрема, ЦК України встановлює: якщо в результаті поліпшення, зробленого за згодою наймодавця, створена нова річ, наймач стає її співвласником.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 12

 1. Эта произвол. СВ ще ж наша ідентичність. Без нього наше місто до Синяви не буде дотягувати.

 2. Молодці,нарешті будівля повернеться у власність громади!
  Симчишин молодець,не взяв хабаря,як його попередники Мельник і Приступа,за продовження договору оренди.

 3. Картавий віджимає приміщення Сілістри для себе, а тому для себе він “Молодець” як завжди.

 4. Картавые уже туда свои паганые лапы тянут. Долю хотят твари.

 5. Приватизація об’єктів комунальної власності, переданих в оренду, здійснюється шляхом продажу на аукціоні або шляхом викупу. При цьому орендар одержує право на викуп орендованого майна (будівлі, споруди, нежитлового приміщення) за ціною, визначеною за результатами його незалежної оцінки, якщо виконується кожна з таких умов:

  1

  орендарем здійснено поліпшення орендованого майна, які неможливо відокремити від відповідного об’єкта без заподіяння йому шкоди, в розмірі не менш як 25 відсотків ринкової вартості майна, визначеної суб’єктом оціночної діяльності для цілей оренди майна

  2

  орендар отримав письмову згоду орендодавця на здійснення невід’ємних поліпшень, які надають йому право на приватизацію майна шляхом викупу

  3

  невід’ємні поліпшення виконані в межах трирічного строку з дати визначення ринкової вартості майна для цілей укладання договору оренди або для цілей продовження договору оренди

  4

  здійснення і склад невід’ємних поліпшень, у тому числі невід’ємний характер поліпшень, підтверджені висновком будівельної експертизи, а вартість невід’ємних поліпшень, підтверджених висновком будівельної експертизи, визначена суб’єктом оціночної діяльності

  5

  орендар належно виконує умови договору оренди, відсутня заборгованість з орендної плати

  6

  договір оренди є чинним на момент приватизації

  Надання згоди орендодавця на здійснення невід’ємних поліпшень здійснюється в порядку, визначеному місцевою радою. Такий орендар має право на приватизацію об’єкта шляхом викупу.

  У разі якщо органами приватизації прийнято рішення про приватизацію на аукціоні з умовами щодо компенсації орендарю невід’ємних поліпшень, вартість таких поліпшень компенсується покупцем. Ціна продажу об’єкта приватизації зменшується на суму компенсації невід’ємних поліпшень. Якщо покупцем об’єкта приватизації стає орендар, вартість невід’ємних поліпшень зараховується йому під час остаточного розрахунку за об’єкт приватизації.

  • Отож власник майна має повне право на викуп земельної ділянки на котрій , перебуває майно!
   А бюрокарати без хабаря не продадуть, необхідно зробити проблему – отримати хабар , і пропала проблема?

  • Отож власник майна має повне право на викуп земельної ділянки на котрій , перебуває майно!
   А бюрокарати без хабаря не продадуть, необхідно зробити проблему – отримати хабар , і пропала проблема)))

 6. Була публікація, що там багато порушень.

 7. Мер зовсім акуєл. Це ж бізнес Вікарчука. Там вже тієї розрухи немає, що він віддав в оренду. Тупо віджимання приміщення з невід’ємними поліпшеннями

 8. Картавий хоче Роза Бар, і Спа салон

 9. Теперь у Викарчука совсем башню снесёт. Готовтесь скоро гуру новые тренинги начнёт проводить.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.