У Хмельницькому зареєстровано петицію проти продажу у приватну власність земельної ділянки на площі Свободи

Автором петиції є громадська активістка Альона Береза, яка нагадує, що питання продажу земельної ділянки, що є землями загального користування на перехресті проспекту Миру та вулиці Свободи,  двічі піднімалось у стінах Хмельницької міської ради.

«Хто із хмельничан не знає площу на перетині вулиці Свободи та проспекту Миру, яка тепер має назву площа Свободи? На ній розташований гарний, дуже популярний дитячий майданчик, посеред якого є споруда кафетерію. Завжди стає радісно на душі, коли бачиш там усміхнених та веселих дітей. Цей дитячий майданчик за своїм розташуванням входить до площі Свободи, територія якої відноситься до земель загального користування на території нашого міста.

Але схоже на те, що депутати Хмельницької міської ради втратили останні краплі совісті. Переступаючи через заборону чинного законодавства України, вони підготували проєкт рішення міської ради, яким збираються дозволити продаж власникам кафетерію земельної ділянки, на якій він розташований. Іншими словами, депутати подібним рішенням збираються вкрасти у всіх хмельничан частину площі Свободи. А далі недалеко до будівництва на дитячому майданчику житлового будинку або чергового торговельного центру. Чи можливо власники кафе задумали розширення свого закладу на декілька поверхів вверх?» – йдеться у петиції.

«Стаття 83 Земельного кодексу України визначає перелік земель комунальної власності, що не можуть передаватись у приватну власність. До таких земель, у тому числі віднесені майдани, вулиці, проїзди, шляхи, набережні, пляжі, парки, сквери, бульвари. Отже, ці території на рівних правах є власністю усіх хмельничан, від малого до великого.

Вимагаємо зняти з розгляду та ніколи у майбутньому не повертатись до розгляду проєкту рішення міської ради, яким передбачається продаж земельної ділянки площею 410 квадратних метри по вул. Свободи, 1а.

А депутатам нагадуємо: усі землі, що зазначені у частині 4 статті 83 Земельного кодексу України, є землями для загального користування усіма хмельничанами і ви не маєте ніякого права передавати їх нікому та у будь-який спосіб у приватну власність.

Хмельничани, підтримайте петицію щоб ми разом показали, що подібні ініціативи в стінах Хмельницької міської ради – це ганьба!

Сьогодні частина площі Свободи стала апетитною для депутатів, а завтра і Майдан Незалежності може впасти в око обранців народу!

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 35

 1. І хто з депутатів лобіює інтереси продажу землі на площі Свободи?
  Невже Свобода?

  • За словами мера в них же опозиції немає. Тоді всі за одно, як ,,свобода,,.
   Жек продали, площу віддадуть. Скоро всі підемо до Синявської общини.

  • Петиция нарушает все принципи предпринемательства, а автора и подписантов нужно в дурдоме провертть на. адекватность.

 2. Тільки в оренду з щорічним пролонгуванням і плата повинна бути на відповідному рівні.

  • Інститут приватної власності чи оренда не обмежує права людини, а тому петиція безглузда?

 3. Свобода тут ні дочого, є парочка депутатів попригунців,Колішак і Худецький це їх тема по приватизації і подальшому дерибану площі Свобода,що біля СВ.

  • Влада в кого? Мер, найбільша фракція, це свобода. усі рішення, які планують прийняти без погодження з мером та фракцією не можливі! Тому якщо там спиз..ть земль конкретні депутати, то відповідальність на мерові та партії сволота.

  • Довелося спілкуватися з Худецьким , враження склав порядної людини, і допоміг у вирішенні проблеми ще у 2014 році моєму сину, навіщо бруд лити на порядних людей не розумію?
   Сам то автор петиції що лукавістю заздрить?

  • Вася ти дійсно бовдур, чи до цього прямуєш , вивчи земельний кодекс , і лише потім дописи пиши.

 4. Фракція дійсно найбільша,але більшості в раді не має.

  • Ты ещё скажи что они могут на решения не влиять. Псина ты.

   • Дурачок “Аноним”,купи пистолет и застрелись!

    • Застрелься бот картавого.

    • Скоро я ваші шкури з міста копнями гнати буду.

     • Анонім, дійсно, хвора людина! Через якусь особисту неприязнь до нашого мера, обливає його брудом, лається на дописувачів, та ще й погрожує! Йди вже, бідося! Не ганьбися!(((

  • Та Береза тільки й пише несінітниці, жодного дня не де не працювала?
   Ось і є вільний чаа?

 5. Я в нього ходила з внуком ще в 2010році, потім його закрили, влітку того року відкрили, є де хоч посидіти з малечою, ні чого поганого не вбачаю щоб біля Сілістри був сучасний ресторан- як у центрі!

 6. Громадяни та юридичні особи, зацікавлені у придбанні земельних ділянок у власність, подають заяву (клопотання) до відповідного органу виконавчої влади або сільської, селищної, міської ради чи державного органу приватизації. У заяві (клопотанні) зазначаються місце розташування земельної ділянки, її цільове призначення, розміри та площа, а також згода на укладення договору про оплату авансового внеску в рахунок оплати ціни земельної ділянки.

  До заяви (клопотання) додаються:

  {Частину другу статті 128 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 509-VI від 16.09.2008}

  а) документ, що посвідчує право користування земельною ділянкою (у разі його наявності), та документи, що посвідчують право власності на нерухоме майно (будівлі та споруди), розташоване на цій земельній ділянці (у разі наявності на земельній ділянці будівель, споруд);

  {Частину другу статті 128 доповнено абзацом третім згідно із Законом № 509-VI від 16.09.2008; із змінами, внесеними згідно із Законом № 1702-VI від 05.11.2009}
  Отже жодних порушень з сторони власників немає, і навіть за рішенням суду при дотриманні процедури, зем. ділянка може бути викупленна!
  Можете звертатися з аналогічними запитаннями , наша компанія з 23 річним досвідом роботи, Вам буде в нагоді!
  Підписанти данної петиції суперечать чинному законодавству України!
  тел. 0988119158

 7. Симчишин і компанія готові продавати все так як головна мета нажитись, хмельничани на другому плані.

  • До чого тут Коліщак, Вікарчук намутив , а всі шишки на Коліщака, Герегу , Лабазюка…
   Клепку майте і не пишіть дурниці

 8. Симчишина в мери Старої Синяви!!

 9. Калищака на нары пора отправлять.

  • Всіх порядних на нари , а сволоту до влади?.
   Абрам обоснуй ?
   Ты хоть там был , шо туда отправляеш!
   Диванний експерт – педрила , ты не достоин носить имя пророка…
   Мужики за базаром следят, а ты тряпка пургу толкаеш.

 10. Перший раз у житті читаю таку безглузду петицію!
  Якщо курка не несе яйця ?
  Також до депутатів звертаються!?

  • да петиція дійсно безглузда!
   І її підпише лише бовдур бюрократичний!
   Стосовно змісту, вбачається заказуха?

  • Дійсно не питиція а бред

  • І петиція – бредова, і люди, хто пише бруд на мера, такі самі. Я шість років живу в Хмельницькому. В чотирнадцятому приїхала в якийсь хламидник, навіть плакала, а за п’ять років закохалася у Хмельницький, бо він став прекрасний! Найкраще місто в Україні, і мер хороший!

 11. Знову ця йобнута Береза хайпує??‍♀️
  Коли в баби немає мужика, вона як касатка хоче звернути до себе увагу усіма можливими способами?‍✈️

 12. Безпонтовий задум автора петиції , дійсно хайпує!?
  Так хоче уваги , щеб зареєструвала петицію , з тематикою: « Шановні депутати знайдіть мені чоловіка, я хочу дітей і спокою»
  З повагою Альона Береза)))

 13. Все, що довкола відбувається, створює їм емоційні, фінансові та інші незручності. Як правило, у таких людей зруйнований інформаційний імунітет. Тобто спротиву маніпуляціям немає або він дуже А петиція дійсно безглузда та антидемократична.

  • Я 25 лет прожил в Греции, там свободно бизнес работаєт а тут одни бюрократы, петиция безсмысленая, и авторка без головы.

 14. Останнім часом точиться багато розмов навколо переважного права на викуп землі по вул. Свободи , біля СВ.

  Воно повинно забезпечити першочергове право орендаря придбати земельну ділянку у власника за ціною, за якою вона буде продаватися.

  Наводимо кілька фактів про переважне право на викуп нерухомості.

  1. Переважне право на викуп нерухомої речі, у тому числі земельної ділянки, наймачем (орендарем) передбачене в українському законодавстві давно. Відповідні норми містяться у Цивільному кодексі (частина 2 статті 777 ЦК) та законі України “Про оренду землі” (стаття 9 закону).

  2. Для реалізації переважного права власник повинен мати намір продати земельну ділянку.

  3. Суб’єктом переважного права, відповідно до закону “Про оренду землі”, є орендар, який може розпоряджатися орендованою земельною ділянкою.

  4. Орендар може першочергово купити ділянку, якщо виплатить ціну, за якою вона продається. Це значить, що власник зможе продати ділянку іншій особі (не орендарю) за ціною, не нижчою від тієї, яка була запропонована орендарю.

  5. Власник повинен у письмовій формі повідомити орендарю про продаж та ціну земельної ділянки.
  Отже власник приміщення має повне право на викуп , і дана петиція безглузда, а отже підписанти не освідченні люди!…

 15. Бюрократи не дают розвитию бизнеса, а Берёза давно стала подстилкой заказных материалов, она не чем не отличаеться от проститутки.
  Раньше ей на сайте знакомств Мамba.ru платили деньги, сейсас получет за заказные статьи.
  Чем не политичиская про(((тутка?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.