Зняла маску з обличчя у зв`язку із станом здоров’я. Шепетівський суд пояснив, чому не оштрафував продавця магазину

Шепетівський міськрайонний суд відмовився штрафувати місцевого підприємця за порушення правил карантину (ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення) і обмежився усним зауваженням.

Про це свідчить постанова від 24 липня.

15 липня шепетівські поліцейські склали адмінпротокол на підприємцю, котра о 15 годині 50 хвилин перебувала в приміщенні магазину на робочому місці без засобів індивідуального захисту. Своїми діями вона порушила вимоги постанови Кабміну № 588 від 8 липня 2020 року.

У судовому засіданні жінка повністю визнала вину у вчиненні вказаного правопорушення, щиро розкаялась і просила суд суворо її не карати.

Крім визнання вини самою продавчинею, її вина повністю доведена дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи: даними протоколу про адміністративне правопорушення; свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної оосби-підприємця; її письмовими поясненнями, в яких остання підтвердила, що 15 липня 2020 року о 15 годині 50 хвилин в приміщенні магазину перебувала на своєму робочому місці та здійснювала продаж продуктів харчування та інших товарів без засобів індивідуального захисту, а саме: без медичної маски, яку вона зняла з обличчя у зв`язку із станом свого здоров`я.

“Враховуючи вищевикладене, суд вбачає в діях особи ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП (“Порушення правил карантину”). Натомість, розглянувши матеріали справи, вважаю за можливим звільнити її від адміністративної відповідальності за малозначністю, оголосивши їй усне зауваження, оскільки діяння вчинене нею, містило в собі усі юридичні і суб`єктивні ознаки, що характеризують правопорушення передбачене ст.44-3 КУпАП, однак внаслідок всіх конкретних обставин воно не відповідало тій суспільній небезпечності, яка є типовою для цього виду правопорушення, зокрема, дії правопорушника суб`єктивно не були направлені на заподіяння шкоди суспільним інтересам, юридичним та фізичним особам”, – пояснив суд, чому не став карати штрафом.

Нагадаємо, що за порушення карантину ст. 44-3 Кодексу про адміністративні правопорушення («Порушення правил щодо карантину людей») передбачається штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн для громадян і 34-170 тис. грн  для посадових осіб.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.