На Хмельниччині з початку року винесли 456 заборонних приписів стосовно домашніх насильників

З початку року працівники поліції Хмельницької області винесли 456 заборонних приписів стосовно осіб, які вчиняють домашнє насильство. Про це повідомляє поліція Хмельниччини.

Завдяки останнім змінам в українському законодавстві поліцейські отримали більше дієвих важелів впливу, які дозволяють ефективніше запобігати фактам домашнього насильства.

Найбільша кількість заборонних приписів за 7 місяців 2020 року була винесена працівниками Деражнянського відділення поліції – 61. Полонські поліцейські склали 43 таких приписи.

З 11 січня 2019 року за систематичне вчинення домашнього насильства передбачена кримінальна відповідальність відповідно до статті 126-1 Кримінального кодексу України. У 2020 році до єдиного реєстру досудових розслідувань слідчі вже внесли 27 таких фактів, 18 з них уже пішли на розгляд суду.

Довідка

7 грудня 2017 року був прийнятий закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Декларуючи нульову толерантність до домашнього насильства і визнаючи його суспільну небезпечність, держава впровадила нові підходи до протидії цьому соціальному явищу. Зокрема, був запроваджений такий новий юридичний інструмент, як терміновий заборонний припис.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.