Стала відома причина, через яку почалося “перекроювання” Хмельницької області

Конфігурація 5 районів, яку подавала Хмельницька ОДА на розгляд міністерству розвитку громад і територій, почала зазнавати змін після того, як Віньковецький район був переміщений з Дунаєвецького до Хмельницького районів.

Про це зазначив голова облдержадміністрації Дмитро Габінет в інтерв’ю “Незалежному громадському порталу”, яке вийде найближчим часом.

Високопосадовець зауважив, що у лютому-березні до ОДА звернулося міністерство розвитку громад і територій з проханням надати бачення щодо районування Хмельниччини. Спільно з керівництвом обласної ради було запропоновано утворити 5 районів: Дунаєвецький, Кам’янець-Подільський, Старокостянтинівський Хмельницький і Шепетівський. Однак, як виявилося, вже після оприлюднення урядової постанови (12 червня — НГП) відбулася одна зміна: Віньковецьку громаду, яку ОДА віднесла до Дунаєвецького району, потім включили до складу Хмельницького району.

“Цієї логіки я не зрозумів. Адже після такого кроку Ярмолинці, які входили до Дунаєвецького району, також повинні приєднатися до Хмельницького району. Приміром, ті ж віньківчани їдуть до Хмельницького через Ярмолинці.  Коли ж у столиці від’єднали Віньковецький район, то одразу у Дунаєвецькому районі з’явилася “нестача” кількості населення, як того вимагала відповідна методика. Відтак в Києві народилася чергова ідея  — з Кам’янець-Подільського району забрати Гуківську і Чемеровецьку громади і доєднати їх до Дунаєвецького району. Це вже відбулося під час розгляду на Комітеті Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування”, – сказав Габінет.

“Що стосується можливого району з центром у Славуті, то з цього питання провели опитування органів місцевого самоуправління Полонського, Шепетівського, Ізяславського і Славутського районів. Ми попросили дати відповідь: “Де ви бачите центр нового району — у Шепетівці чи в Славуті?” Весь Полонський і Шепетівський район — за Шепетівку, 19 із 27 територій Ізяславського району висловилися за Шепетівку. Таким чином, центром обрали Шепетівку. Більше того Шепетівка має вузлову станцію; переважає Славуту за кількістю населення. Якщо ж керуватися винятково аргументами, що нині Славута більш промислово розвиненіша за Шепетівку, то рішення про районування ухвалюється не на рік чи два. Вважаю, що у цьому випадку принцип демократії був дотриманий”, – наголосив керманич області.

Як писав НГП, після ухвалення постанови про утворення та ліквідацію районів Хмельницька область втрачає 20 районів і замість них утворюється три:

Кам’янець-Подільський район (з адміністративним центром у місті Кам’янець-Подільський) у складі територій Гуківської сільської, Гуменецької сільської, Дунаєвецької міської, Жванецької сільської, Закупненської селищної, Кам’янець-Подільської міської, Китайгородської сільської, Маківської сільської, Новодунаєвецької селищної, Новоушицької селищної, Орининської сільської, Слобідсько-Кульчієвецької сільської, Смотрицької селищної, Староушицької селищної, Чемеровецької селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України;

Хмельницький район (з адміністративним центром у місті Хмельницький) у складі територій Антонінської селищної, Війтовецької селищної, Віньковецької селищної, Вовковинецької селищної, Волочиської міської, Городоцької міської, Гвардійської сільської, Деражнянської міської, Заслучненської сільської, Зіньківської сільської, Красилівської міської, Летичівської селищної, Лісовогринівецької сільської, Меджибізької селищної, Миролюбненської сільської, Наркевицької селищної, Розсошанської сільської, Сатанівської селищної, Солобковецької сільської, Старокостянтинівської міської, Староостропільської сільської, Старосинявської селищної, Теофіпольської селищної, Хмельницької міської, Чорноострівської селищної, Щиборівської сільської, Ярмолинецької селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України;

Шепетівський район (з адміністративним центром у місті Шепетівка) у складі територій Берездівської сільської, Білогірської селищної, Ганнопільської сільської, Грицівської селищної, Ізяславської міської, Крупецької сільської, Ленковецької сільської, Михайлюцької сільської, Нетішинської міської, Плужненської сільської, Полонської міської, Понінківської селищної, Сахновецької сільської, Славутської міської, Судилківської сільської, Улашанівської сільської, Шепетівської міської Ямпільської селищної, територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.

На цю ж тему читайте статтю НГП “Нові райони Хмельниччини: хроніка “зрад” та “перемог”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 11

 1. Перетасовують як колодою карт.

 2. Добре що не пішли на повідку в депутатів, які не хотіли втрачати вплив на округах. Три райони – якраз оптимальна кількість. Підтримую реформу, не потрібні нам стільки адміністрацій і чиновників

  • Дурню ! Чиновників в ОТГ стане ще більше. Хмельницька область опустилася до рівня самих опущених, як Чернівецька та Тернопільська де по три райони. В Рівненській, Житомирській, Вінницькій по 4 і більше районів, в маленькій Закарпатській – 6 районів. Хмельницька область по території і населенню набагато більша за Тернопільську та Чернівецьку але її опустили до рівня зателепків.

   • Про Тернопольскую и Черновицкую область правильно,но есть вопрос: по переписи населения 1989 года Хмельницкая область- миллион пятьсот пятьдесят тысяч населения,а в 2013-м миллион триста,нынче никто и не знает сколько.Куда дели четверть миллиона людей незалежные в вышиванках?

   • Оля, де це написано, що чиновників стане більше? Це ти так вирішила? Реальна влада буде в громадах. райони практично нічого не вирішуватимуть. До чого тут інші області?

    • В середньому в кожному районі утворено по три ОТГ і всі управлінські структури які були в районах тепер будуть в ОТГ ( собоз, фінуправління, освіти і т.д.). От і помнож кількість чиновників які були в одному районі на три які будуть в ОТГ на тій самій території. Плюс кількість чиновників в новоутворених районах .

 3. Геноцид народу, вірус запустили от і зменшується кількість людей, тому й районів менше, а ще далі буде ще менше.

 4. Як ви досі не розумієте? Це потрібно для того щоб можно було скуповувати більші території легше. Це усе під земельний закон робиться. Узаконене кріпацтво скоро повернеться, раджу усім хто цього ще не зробив записуватись у чергу по землю поки ще за конституцією України ви маєте таке право. Адже зовсім скоро ви такого права не матимете

 5. МИХАЙЛОВІ: якщо Реальна влада буде в громадах, то для чого тоді створення районів? Думай Те! Вас дурять, а ви й раді.

 6. Читаючи коментарі на різних сайтах Інету я вже давно не дивуюсь тому, що ми так погано (в соціальному, в економічному, в духовному, в політичному та інших відношеннях) живемо. Адже більшість таких коментарів яскраво демонструють невігластво і неповагу до чинного законодавства власної країни. Більшість навіть не знає / не розуміє, що ці реформи (дуже также м’яко кажучи) не відповідають цьому законодавству, зокрема основному закону – Конституції України. Наприклад (перевірте самі) у Конституції т.н. “об’єднані територіальні громади” взагалі не передбачені. Прочитайте розділ “Місцеве саморядування” та яким чином повинні здійснюватись зміни у територіальному поділі (тільки за згодою місцевих рад, а ВР тільки затверджуються). В черговий раз дурять людей, а ці люди “навіть не втираються” (згадайте одне відоме українське прислів’я). Саме головне те, що люди не розуміють, що беззаконня породжує ще більше беззаконня. А саме страшне те, що у нас в черговий раз здійснюється антиконституційний переворот. Чи пропустить це Конституційний Суд? Боюсь, що пропустить, адже він “кишеньковий”.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.