Хмельницька ОДА просила ЦВК призначити перші вибори Копистинської сільської ОТГ, яку в підсумку поглинув Хмельницький

На початку липня Хмельницька облдержадміністрація зверталася до Центральної виборчої комісії призначити перші вибори депутатів Копистинської сільської ради об’єднаної територіальної громади Хмельницького району та сільського голови ОТГ.

Про це НГП повідомила член ЦВК Олександра Кармаза у відповіді на запит.

Аргументами ОДА слугував факт утворення у межах Хмельницької області Копистинської сільської ОТГ. Адже ще 3 березня голова облдержадміністрації Дмитро Габінет затвердив висновок на відповідність Конституції та законам України проєктів рішень п’яти сільських рад щодо створення Копистинської сільської об’єднаної територіальної громади з центром у селі Копистин Хмельницького району.

Громаду сформували Копистинська, Масівецька, Пархомовецька, Пироговецька,
Бахматовецька сільські ради Хмельницького району з населеними пунктами
Богданівці, Копистин, Колибань, Івашківці, Мала Колибань, Масівці, Пархомівці, Пирогівці, Прибузьке і Бахматівці.

Однак у ЦВК наголосили, що не отримували від Кабміну жодних рішень щодо визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад, зокрема щодо Хмельницької області, на підставі яких ЦВК повинна призначити перші місцеві вибори.

У директораті з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою міністерства розвитку громад та територій України заявили, що, відповідно до перспективного плану формування територій громад Хмельницької області, затвердженого Кабміном 29 квітня 2020 року, передбачено включення Копистинської територіальної громади до складу Хмельницької міської територіальної громади.

Крім цього, 12 червня Кабмін визначив адміністративні центри та затвердив території територіальних громад Хмельницької області. Згідно з урядовим рішенням, Копистинська, Бахматовецька,
Масівецька, Пироговецька, Пархомовецька сільські ради, які створили ОТГ, ввійшли до складу Хмельницької міської громади.

Як відомо, 24 червня депутати Хмельницької облради підтримали зверення Копистинської сільської ради до центральної влади з проханням внести зміни до перспективного плану формування територій громад Хмельницької області, залишивши Копистинську ОТГ як самостійну та спроможну громаду.

У тексті звернення зазначено, що Копистинська ОТГ, за відповідними критеріями оцінки, має високий рівень спроможності – 4,3.

На цю ж тему читайте публікації НГП:

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. Голосуй. не голосуй, усе одно отримаємо … три райони. А думкою людей хоча б хтось поцікавився. Читайте чинну Конституцію України – у ній т.н. “об’єднані територіальні громади” взагалі не передбачені. Зокрема, прочитайте розділ “Місцеве саморядування” та яким чином повинен здійснюватись зміни у територіальному поділі (тільки за згодою місцевих рад, а ВР тільки затверджується). В черговий раз дурять людей, а ці люди навіть не втираються … Саме страшне те, що у нас в черговий раз здійснюється антиконституційний переворот. Чи пропустить це Конституційний Суд? Якщо “кишеньковий” то пропустить.

    • Як я бачу, ні кого це не цікавить.

      • Нікого не цікавить що понаписував тупий бот Підоренко, от же ж горе. Знову куратор рублів не дасть, доведеться Підоренку смоктати міцного українського піструна.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.