У питанні адміністративно-територіальної реформи потрібно дослухатися до думки людей, а не місцевих «князьків» – нардепи від «Слуги народу»

Відбулося чергове засідання Хмельницької обласної ради, де, на запрошення голови облради Михайла Загороднього, були присутні і депутати Верховної Ради, члени фракції «Слуга народу» Сергій Мандзій, Олексій Жмеренецький та Юрій Заславський.  Одне з найбільш резонансних питань, яке піднімалося на сесії – затверджений Кабміном перспективний план створення об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області.

Народні обранці зазначили, що цей план не є остаточним, проте необхідність скорочення кількості районів і разом з цим зменшення адміністративно-бюрократичного апарату назріла вже давно.

«Зараз багато місцевих «князьків» маніпулюють суспільством, щоб зберегти свою владу – підкреслили парламентарі. – Розповідають про різні апокаліптичні сценарії, наприклад, що реформа є необдуманою, на місцях не буде фінансування і повноважень. Це все неправда. Вже зараз у парламенті зареєстровано два законопроекти зі змінами до бюджетного кодексу, які будуть голосуватися паралельно зі змінами до адміністративно-територіального устрою. Громади виграють від реформи, адже 60% податків залишатиметься на місцях, а кошти, які витрачалися на місцевих чиновників, будуть направлені на розвиток території».

Депутати також наголосили, що постійно ведуть діалог зі своїми виборцями і вони підтримують дану реформу. Спільна позиція народних обранців від «Слуги народу», які представляють Хмельниччину, — розподіл області на 3 райони. Наразі нардепи планують зустрічі на округах, щоб роз’яснювати свою позицію громадам.

Нагадаємо, що згідно з урядовим проектом, Хмельницьку область планують розділити на 5 районів. Зокрема, Шепетівський, Старокостянтинівський, Хмельницький, Дунаєвецький та Кам’янець-Подільський райони. До того ж, територіально окремі з існуючих районів планують розділити між різними новоутвореними територіальними одиницями, проти чого жорстко виступають місцеві громади. Проте остаточне рішення залишається за Верховною Радою.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 12

 1. Підтримую !!!

 2. Те, що дослухаєтеся до людей добре. Треба щоб і уряд якось чув, розкажіть там про це. Хай радяться з людьми перед тим ,як приймають рішення

 3. Завжди підтримував реформу децентралізації. Є безліч прикладів, де все успішно працює, громади отримали значні ресурси і виграли. Тепер люди живуть краще. Хочу щоб і в нас так було, але реально якісь місцеві чиновники розпускають страшилки) Щоб їм не вірили, треба ретельну і
  формаіійну кампанію

 4. Хмельниччину не можна “крояти” без думки людей, не можна погоджуватись з кожною вказівкою зверху.

  • Правильно! Каждый рогуль сам себе голова и президент нефиг Киев слушать. Даёшь в каждом колхозе по гетьману с булавой!

   • Так ти ж не Київ слухаєш, а мацкву.

   • >Нагадаємо, що згідно з урядовим проектом, Хмельницьку область планують розділити на 5 районів.
    >Спільна позиція народних обранців від «Слуги народу», які представляють Хмельниччину, — розподіл області на 3 райони.
    Нащо ці напівміри, хай вже зроблять по одному району на всю область, а області скасують.

 5. В області має бути не менше 5 районів. Не враховані економічні інтереси розвитку області.

 6. Найголовніше, щоб людям було краще а не гірше від реорганізації…нехай все буде добре, а розумні люди допоможуть провести її правильно…адже саме на них тепер надія, до кабміна далеко…

 7. Первый раз хочу поддержать слуг – не слушайте никого ломайте об колено эту гнилую публику

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.