На Хмельницькій АЕС впроваджується система сейсмічного моніторингу

У рамках реалізації  Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків та на виконання «постфукусімських заходів» на Хмельницькій АЕС впроваджується система сейсмічного моніторингу.

Як повідомляє пресслужба облради, система сейсмічного моніторингу (ССМ) призначена для реєстрації місцевих землетрусів в районі ХАЕС і землетрусів зони Вранча місцевої сейсмічності та аналізу ближньої зони з метою отримання достовірних значень сейсмічної небезпеки, які будуть використовуватися для перевірки сейсмологічної стійкості діючих будівель, споруд та обладнання Хмельницької АЕС, а при необхідності, для вироблення заходів для зниження сейсмічної небезпеки.

Система складається з п’яти пунктів реєстрації: центральний – в районі Рибгоспа ВП ХАЕС та виносних пунктів реєстрації (ПР), які  розміщені в Острозькому (с. Гремяче), Славутському (м. Славута, с.Потереба), Ізяславському (с. Плужне) районах, що входять до 30 км зони Хмельницької АЕС. Система сейсмічного моніторингу використовує сейсмодатчики «Nanometrics ТС-20» (Канада), що реєструє з досить великою точністю усі сейсмоподії. ССМ також містить серверну частину, автоматизовані робочі місця (АРМ), систему зв’язку, охоронну та пожежну сигналізації.

Сигнали з ПР через системи зв’язку надходять на сервер, на якому здійснюється збір, накопичення, первинна обробка сигналів та відображення на АРМ для контроля працездатності системи персоналом ВЕБтаС.

Після проведення накопичення сейсмічної інформації протягом 3 років, ці дані мають бути проаналізовані спеціалізованими організаціями, визначені кількісні показники для майданчика ХАЕС для аналізу достатності сейсмобезпеки будівель (споруд) та обладнання ХАЕС.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.