На Хмельниччині три сільські ради не хочуть йти до ОТГ, до якої їх відніс уряд

Депутати Хмельницької обласної ради звернулися до Кабміну з проханням внести зміни до постанови від 29 квітня №475 “Про затвердження перспективного плану формування територій громад Хмельницької області”, виключивши населені пункти Ліщанської, Новосільської, Христівської сільських рад Ізяславського району зі складу Сахновецької ОТГ.

Про це свідчить відповідний текст звернення, ухвалений 24 червня на черговій сесії облради.

Мешканці зазначених територій поскаржилися обранцям на неспроможність Сахновецької ОТГ Ізяславського району, не можливість забезпечити їхній гідний розвиток через відсутність інфраструктури, не відповідність критеріям оцінки рівня спроможності територіальних громад.

“Більша частина селян користується медичними та іншими інфраструктурними послугами, що надаються в місті Ізяслав. Створення Ізяславської ОТГ є найбільш прийнятним варіантом для навколишніх сіл насамперед це послуги лікарні, пожежної частини, сучасних шкіл, Центру надання адміністративних послуг, інших соціальних установ, які в селі Сахнівці відсутні”, – сказано у зверненні Ліщанської сільської ради від 26 травня.

“Фактично склалася ситуація, коли нас, членів територіальної громади та жителів сіл Свириди і Нове Село проти нашої волі об’єднують до неспроможної ОТГ, яка буде носити тимчасовий характер і буде ліквідована як неспроможна. При цьому, хочемо звернути Вашу увагу, що в адміністративному центрі новоствореної ОТГ – селі Сахнівці навіть відсутня адміністративна будівля для потреб ОТГ”, – сказано у колективному зверненні мешканців Нового Села та Свирид Ізяславського району на  ім’я президента від 25 травня.

“Рішення про включення населених пунктів Христівської сільської ради до Сахновецької ОТГ прийнято з порушенням принципу добровільності, без врахування думки жителів зазначених населених пунктів, більшість яких мотивовано не підтримують прийняте рішення Кабінету міністрів через загрозу погіршення рівня життя сільського населення у складі неспроможної громади”, – наголосили  22 травня депутати Христівської сільської ради.

Таким чином, Ліщанська, Новосільська і Христівська сільські ради хочуть ввійти до складу Ізяславської міської ОТГ.

Як писав НГП, Кабмін затвердив перспективний план формування територій громад Хмельницької області, який складається з 60 громад.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Безперечно потрібно підтримати цих людей.
    Не можна ігнорувати їх побажання і заганяти силою туди куди вони не хочуть.

    • А нічого, що до цього людям давали вибір і право обирати будь-яку собі ОТГ, навіщо було так довго чекати, тому і зробили вибір за ними, самі же у цьому винні

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.