Хмельницька облрада підтримала недопущення ліквідації Городоцького і Славутського районів

Депутати Хмельницької обласної ради підтримали звернення обранців Городоцької і Славутської міських рад (вони виступили проти ліквідації своїх районів) до центральної влади.

Сьогодні ці рішення підтримала більшість депкорпусу на черговій сесії ради.

У зверненні депутатів Городоцької міської ради від 3 червня сказано, що Міністерство розвитку громад і територій України пропонує розірвати Городоцький район на дві частини: Сатанівська селищна ОТГ повинна відійти до складу Хмельницького району, а Городоцька міська ОТГ – до Дунаєвецького району. З цим поділом категорично не згідні обранці Городка і виступають проти поділу району.

Депутати облради звернулися до Кабміну і Верховної Ради з пропозицією детально вивчити питання щодо зміни меж районів Хмельницької області і прийняти рішення про створення Славутського району з центром у місті Славута.

Водночас під час виступу на сесії облради народний депутат від “Слуги народу” Олексій Жмеренецький (190 округ) заявив, що на Хмельниччині має бути створено не п’ять районів, як затвердив уряд, а лише три.

“Те, що зараз у проєкті є 5 районів, пов’язано із шантажем декількох депутатів від опозиції, котрі відмовляються віддавати голоси за нову адміністративно-територіальну реформу. Адже два з цих районів є такими собі феодальні наділи, на яких певні депутати звикли “царювати”. Всі ж депутати від “Слуги народу” не погоджуються з цим і підтримують якомога більше скорочення бюрократичного апарату, а вивільні кошти направити на розвиток територій. Загалом, громади виграють від адміністративно-територіальної реформи – 60% податків залишатиметься на місцях. Що стосується районів, то вони нестимуть суто координаційну функцію”, – заявив політик.

Як писав НГП, Кабінет міністрів на позачерговому засіданні 12 червня затвердив список 129 районів в Україні, замість 490 існуючих.

Таким чином, Хмельницька область матиме 5 районів замість 20-ти: Дунаєвецький (до якого ввійдуть теперішні Дунаєвецький, Новоушицький, Ярмолинецький і Городоцький райони), Кам’янець-Подільський (Кам’янець-Подільський і Чемеровецький), Старокостянтинівський (Старокостянтинівський, Старосинявський, Красилівський, Теофіпольський і Білогірський), Хмельницький (Хмельницький, Віньковецький, Деражнянський, Летичівський і Волочиський) і Шепетівський (Шепетівський, Полонський, Ізяславський, Славутський, місто Нетішин).

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Сидор ніяк не угомониться, хоче бути царьком.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.