Виконком Хмельницької міськради обмежує конкуренцію на ринку пасажирських перевезень – АМКУ

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України зобов’язало виконавчий комітет Хмельницької міської ради припинити антиконкурентні дії.

Як встановило Відділення, виконком визначив умовою конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування наявність власної або орендованої виробничо-технічної бази, розміщеної на відстані не більше, як 20 кілометрів від місця формування рейсу, що могло призвести до обмеження конкуренції.

Ця умова передбачена додатком 2 рішення від 09.08.2018 року №632 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 06.09.2017 року №607 «Про затвердження Порядку організації та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Хмельницький, типової форми Договору про організацію перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Хмельницькому, встановлення Умов конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Хмельницькому та втрату чинності рішень виконавчого комітету».

У чинних нормативно-правових актах, що регулюють діяльність у сфері транспорту, відсутня норма щодо обов’язкової прив’язки місця розташування матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання – перевізника до території обслуговування (місця формування рейсу).

Тобто перевізники – претенденти, за умови відповідності інших умов конкурсів з перевезення пасажирів в звичайному режимі руху у м. Хмельницький, мають бути допущені до участі цих конкурсах незалежно від місця розташування їх матеріально-технічної бази.

Разом з тим перевізники, які здійснюють діяльність на товарному ринку з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування у районах, що межують з містом Хмельницький, зокрема, Красилівському, Ярмолинецькому, Деражнянському тощо, але виробничо-технічна база яких знаходиться на відстані більше ніж 20 кілометрів від місця формування рейсу, є потенційними конкурентами учасників даних конкурсів, проте не мають змоги взяти у них участь.

Крім того, організатор не зазначає, як саме має вираховуватись відстань від місця формування рейсу.

Отже, діями виконавчого комітету Хмельницької міської ради звужено кількість потенційних суб’єктів господарювання – перевізників, які спроможні взяти участь у конкурсах, що може призвести до обмеження конкуренції під час проведення конкурсів з перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах у м. Хмельницькому.

Виконавчий комітет Хмельницької міської ради у двомісячний строк зобов’язаний припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом приведення умов для участі у конкурсах з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування у м. Хмельницькому у відповідність до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 року №1081.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Черговий ляпас міському голові.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.