У травні подорожчала оренда житла, зросли ціни на яйця, алкоголь і тютюнові вироби – облстат

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої у Хмельницькій області в травні зросли на 1,3% порівняно з поперднім місяцем.

За даними Головного управління статистики в області найбільше подорожчали яйця (на 19,2%) та фрукти (на 17,3%).

У межах 4-0,3% підвищились ціни на крупи манні, рис, пшеничне борошно, маргарин, сметану, рибу і продукти з риби, хліб, безалкогольні напої, кондитерські вироби з борошна та цукру, молоко, кисломолочну продукцію, крупи ячні, масло, макаронні вироби.

Водночас на 2,2-0,5% подешевшали пшоно, свинина, м’ясо птиці, сири, цукор, сало, яловичина, соняшникова олія, сметана, овочі.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби збільшились на 1,3%, а саме: на тютюнові вироби – на 2,1%, алкогольні напої – на 0,5%.

Одяг та взуття подорожчали на 0,6%, у т.ч. взуття – на 1,5%. Водночас ціни на одяг зменшились на 0,2%.

Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 3,4% відбулось в основному внаслідок зменшення тарифів на природний газ на 16,1%. Разом з тим на 1,1% подорожчала оренда житла.

На зростання цін у сфері охорони здоров’я на 1,2% вплинуло подорожчання амбулаторних послуг та фармацевтичної продукції на 2% та 1,2%, відповідно.

Ціни на транспорт знизились на 2,3%, що зумовлено здешевленням палива та мастил на 9,9%. Водночас дорожчими стали обслуговування та ремонт власних транспортних засобів (на 1,7%), шини для легкових автомобілів (на 1,1%).

Серед інших товарів та послуг на 1,2-0,3% зменшились ціни у сфері відпочинку та культури, зв’язку, на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла.

Разом з тим зростання цін зафіксовано на послуги перукарень (на 6,8%).

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.