Військовими комісаріатами Хмельниччини проводиться призов офіцерів запасу до лав ЗСУ

Військовими комісаріатами Хмельницької області наразі проводиться призов офіцерів запасу до лав Збройних Сил України. Мешканців краю віком до 43-х років, які мають офіцерські звання у запасі, запрошують до районних військових комісаріатів, де вони проходять медичні комісії та співбесіди, повідомляє прес-служба Хмельницького обласного військового комісаріату.

Зазначені заходи проводяться відповідно до наказу Міністра оборони України від 19 травня 2020 року № 157 «Про призов громадян України на військову службу за призовом осіб офіцерського складу в червні – липні 2020 року». Загалом, згідно з цим документом до кінця липня в Україні має бути призвано 500 офіцерів запасу за 16 військово-обліковими спеціальностями.

Як повідомив офіцер відділу офіцерів запасу і кадру Хмельницького обласного військового комісаріату капітан Ігор Непийвода, до війська на півтора року з області буде призвано кілька десятків офіцерів запасу. Впродовж трьох місяців вони пройдуть підготовку у вищих військових навчальних закладах України, а потім будуть розподілені у військові частини Збройних Сил.

Призову терміном на 18 місяців підлягають як чоловіки, так і жінки, які свого часу закінчили кафедри військової підготовки, мають вищу освіту та не проходили військової служби у ЗСУ. Після тримісячних курсів офіцери будуть призначені на посади у військові частини в місцях їхньої постійної дислокації, але до виконання завдань у районі проведення ООС в Донецькій та Луганській областях їх не залучатимуть .

Слід відзначити, що соціальний захист призваних на службу офіцерів запасу повністю відповідає рівню офіцерів-контрактників. Так, вони отримуватимуть грошове забезпечення у розмірах від 13-ти тисяч гривень і вище, залежно від посади та військового звання. Їм також надаватимуть щорічну відпустку терміном на 30 діб, забезпечуватимуть проживання в гуртожитках чи виплачуватимуть компенсацію за піднайом житла. Крім того, відповідно до чинного законодавства, за призваними офіцерами зберігається місце роботи та середня заробітна плата на весь період військової служби. При цьому військовослужбовця на час призову не можуть скоротити. За ним та його родиною зберігається право на житлове приміщення. Одним словом, призваний офіцер зберігає всі свої соціальні права та ще й має додаткові переваги.

Після проходження півторарічного терміну військової служби всі офіцери можуть повернуться до цивільного життя, або ж продовжити військову службу підписавши контракт зі Збройними Силами. Як показує практика, близько 30 відсотків офіцерів, які прийшли на військову службу за призовом, приймають рішення залишитися на військовій службі.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. Симчишина призвіть

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.