Хмельницьку область поділили на 5 районів – попередні дані Мінрегіону

Мінрегіон направив на погодження до центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування проекти майбутніх районів в Україні.

«Мінрегіон спрямував на погодження проект постанови Верховної Ради України щодо майбутніх районів в Україні. Звісно, що цей проект не є догмою. Ще вноситимуться пропозиції, які будуть обов’язково розглянуті і, якщо вони не суперечитимуть критеріям, яким мають відповідати майбутні райони, будуть враховані. Ключове – майбутні райони повинні бути оптимальними за своїми параметрами для того, щоб в них організувати ефективну систему державного управління, зокрема – формування на цьому рівні дієвих органів виконавчої влади», – прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Згідно з цими даними, Хмельницька область матиме 5 районів замість 20-ти: Дунаєвецький (до якого ввійдуть теперішні Дунаєвецький, Новоушицький, Ярмолинецький і Городоцький райони), Кам’янець-Подільський (Кам’янець-Подільський і Чемеровецький), Старокостянтинівський (Старокостянтинівський, Старосинявський, Красилівський, Теофіпольський і Білогірський), Хмельницький (Хмельницький, Віньковецький, Деражнянський, Летичівський і Волочиський) і Шепетівський (Шепетівський, Полонський, Ізяславський, Славутський, місто Нетішин).

У міністерстві пояснили, що одна із причин укрупнення територій –  величезні диспропорції параметрів існуючих районів, які не відповідають сучасним вимогам для організації ефективної місцевої влади. Для порівняння, найменший район в Україні за кількістю населення – Поліський, Київської області, в якому проживає 5622 населення (станом на 01.01.2019) , найбільший – Харківський з населенням 182100 (станом на 1.02.2016).

Всього в Україні 490 районів. З провадженням реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади 26 районів повністю покриті об’єднаними громадами, на рівень яких в рамках децентралізації владних повноважень перейшли майже всі повноваження райдержадміністрацій та районних рад.

Території 164 районів покриті ОТГ від 50% до 99%. Це означає, що РДА цих районів здійснюють свої повноваження на менше половині їх території. І лише на території 75 районів (16%) не утворено жодної ОТГ. Фактично, інститут РДА повноцінно функціонує лише на території 75 районів.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

 1. Стаття 201. Територіальна організація виборів депутатів міських
  (міста з кількістю виборців 90 тисяч і більше осіб), обласних рад
  1. Систему територіальної організації виборів депутатів міських (міста з кількістю виборців 90 тисяч і більше осіб), обласних рад складають:
  1) єдиний міський (міста з кількістю виборців 90 тисяч і більше осіб) або обласний виборчий округ відповідно;
  2) багатомандатні виборчі округи;
  3) виборчі дільниці.
  2. Єдиний міський (міста з кількістю виборців 90 тисяч і більше осіб) або обласний виборчий округ включає територію відповідного міста, області.
  3. Багатомандатні округи з виборів депутатів, міської (міста з кількістю виборців 90 тисяч і більше осіб), обласної ради утворюються головною виборчою комісією відповідних виборів не пізніш як на другий день виборчого процесу з дотриманням принципу неперервності меж (зв’язності територій) таких округів. Головна виборча комісія відповідних виборів тим самим рішенням присвоює номери багатомандатним виборчим округам.
  4. Орієнтовна кількість багатомандатних округів, зазначених у частині третій цієї статті, визначається як ціла частка від ділення кількісного складу відповідної ради на 10. При утворенні цих округів відхилення від їх середньої орієнтовної кількості не може становити більше ніж два округи.
  6. При утворенні багатомандатних виборчих округів з виборів депутатів обласної ради територія району, міста обласного значення не може бути поділена між двома такими округами. На території міста обласного значення може бути утворено більше ніж один багатомандатний округ.

  Стаття 219. Порядок висування кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, міських (міст з кількістю виборців 90 тисяч і більше осіб) рад організацією партії
  4. Кількість кандидатів у депутати, які включаються до єдиного виборчого списку організації партії, не повинна перевищувати кількісний склад депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, міської (міста з кількістю виборців 90 тисяч і більше осіб) ради.
  5. З числа кандидатів, включених до єдиного виборчого списку, організація партії на тих самих зборах, конференції формує і затверджує регіональні списки кандидатів у депутати у кожному багатомандатному виборчому окрузі. Регіональний виборчий список організації партії повинен включати не менше п’яти і не більше дванадцяти кандидатів у депутати. (Кінець цитати)

  Беремо калькулятор.
  84 : 10 = 8 – це середня орієнтовна кількість багатомандатних округів в межах нашої області; з урахуванням відхилення теоретично можуть бути 6, 7, 8, 9, 10 округів. Беручи до уваги вимоги останнього речення частини п’ятої статті 219 Кодексу реально область «ділиться» лише на 7, або 8, або 9, або 10 округів.
  Отже, маємо п’ять районів-п’ять кругів? Потрібно іще два? Їх можна утворити на території міста Хмельницький. Усього сім округів. 7 х 12 = 84 мандати обласної ради…

 2. Чому, коли мова ішла про приєднання Городоцького району до Хмельницького району то представники Хмельницького не захотіли! Натомість смт.Сатанів, що належить до Городоцького району зараз собі відривають, а всі інші території відходять до Дунаєвецького? Все через те що в смт. Сатанів – санаторій, природа, і це вигідний куш для Хмельницького. Навіть передбачили ремонт ділянки дороги від Війтівець до Сатанова, бо Сатанів забирають собі!

 3. Северо-Западные границы Дунаевецкого района удивляют, например те же с. Немиринцы, не лучше такие “Куты” делать нормально либо же переводить такие регионы в нормальный облик. Что это за деление такое, как ребенок рукой рисует.

 4. Напевно планує 5ть мобільних груп на кожен район області!!!! По 5-ть автомобілів медичного персоналу .та 5-автомобілів які будуть розвозити гречку

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.