Суд не знайшов доказів вини користувача Facebook з Кам’янця, який назвав епідемію коронавірусу штучно створеною

Кам`янець-Подільський міськрайонний суд закрив адміністративне провадження за ст.173-1 КУпАП (“Поширення неправдивих чуток”) проти місцевого мешканця.

Про це свідчить постанова суду від 29 травня.

До суду надійшов адмінпротокол від кам’янець-подільського відділу поліції. Згідно з ним, близько 8 год. 8 травня чоловік умисно виклав публікацію в мережі «Фейсбук» про те, що епідемія коронавірусу є штучно створеною з метою впровадження так званої «вакцинації», чим своїми діями поширив чутки та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.173-1 КУпАП.

В судовому засіданні, особа, що притягується до адміністративної відповідальності, вину у скоєному заперечив та пояснив, що є фахівцем у галузі ветеринарії тому розмістив на сторінці Facebook допис із суб`єктивною думкою-роздумом на тему «Вакцинація», в якому жодного разу не йшлося про коронавірус та в якості ілюстрації до нього використав фото публікацію з ті є ж мережі. Вважає, що поширена ним інформація не здатна викликати паніку у людей, тому зазначену адміністративну справу необхідно закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого за ст.173-1 КУпАП.

У суді поліцейський Башинський пояснив, що працівники відділу протидії кіберзлочинам в Хмельницькій області внаслідок моніторингу мережі інтернет направили матеріали стосовно вказаної особи за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого за ст.173-1 КУпАП. При цьому правоохоронецб не заперечив, що в протоколі про адміністративне правопорушення він не зазначив посилання на сторінку «Фейсбук», з якої розміщено допис, не встановив свідків адміністративного правопорушення та не зазначив у фабулі протоколу, що поширення неправдивих чуток можуть викликати паніку серед населення або порушення громадського порядку, тому при прийнятті рішення покладається на думку суду.

Натомість суд наголосив, що термін «паніка» визначається як психічний стан людей не свідомий, нестримний страх, викликаний дійсною чи уявною небезпекою, що охоплює людину чи багатьох людей, неконтрольоване прагнення уникнути небезпечної ситуації. При цьому, в фабулі протоколу про адміністративне правопорушення взагалі не зазначено наслідок вчинених дій особи, які згідно зі ст.173-1 КУпАП повинні виражатись у виникненні паніки серед населення або порушенні громадського порядку, що позбавляє суд визначити склад правопорушення цього чоловіка.

Також у протоколі відсутнє посилання на сторінку соціальної мережі«Фейсбук», з якої особа розмістила пост із суб`єктивною думкою на тему «Вакцинація» щодо застереження суспільства від щеплення, не встановлені свідки правопорушення, а також особи, які ознайомились із цим дописом.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. В Скарженцы надо его на клизмы отправить.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.