1 тис. дол хабара: посадовця ОДА арештували з можливістю внести грошову заставу

Хмельницький міськрайонний суд взяв на два місяці під варту начальника відділу професійної адаптації учасників антитерористичної операції/операції об`єднаних сил та альтернативної служби управління праці та роботи з громадянським суспільством департаменту соцзахисту населення ОДА, який підозрюється в одержанні хабара (ч. 3 ст. 368 КК України).

Про це свідчить ухвала суду від 29 травня.

За даним слідства, 6 березня до департаменту соцзахисту населення Хмельницької ОДА прибув громадянин, який зустрівся із заступником директора цієї установи щодо питання проходження альтернативної (невійськової) служби. У ході розмови посадовець повідомив, що цей напрямок веде начальник відділу професійної адаптації учасників антитерористичної операції. Під час спілкування з останній повідомив чоловіку, що той звернувся із запізненням і комісія може прийняти негативне рішення. При цьому чиновник запевнив, що зможе йому допомогти і призначив зустріч на 10 березня.

У визначений день чоловіки знову зустрілися. Посадовець заявив про можливість позитивного вирішення питання щодо направлення сина особи, яка звернулася, на альтернативну (невійськову) службу. При цьому на аркуші паперу кульковою ручкою написав цифру «1000» із знаком «$», тим самим висунув вимогу передачі неправомірної вигоди в сумі 1000 доларів.

Крім того, чиновник сказав, що крім грошей, чоловік повинен надати коробку цукерок та каву.

За неправомірну вигоду начальник відділу департаменту соцзахисту мав виконати такі дії: зареєструвати заяву «заднім числом» в журналі реєстрації заяв громадян, які звернулись з питанням проходження альтернативної служби; підтримати кандидатуру на засіданні комісії; безперешкодно видати направлення на альтернативну (невійськову) службу та виготовлення проекту розпорядження голови Хмельницької обласної державної адміністрації про направлення громадян для проходження альтернативної (невійськової) служби.

27 травня, виконуючи попередню домовленість із посадовцем ОДА, громадянин прибув до його місця роботи, що на вул. Володимирська, 109. В подальшому під час розмови чиновник, переконавшись, що чоловік має при собі необхідну суму грошових коштів та пакет із цукерками і кавою, передав останньому документи щодо проходження його сином альтернативної (невійськової) служби. Після чого вказав чоловіку чекати на нього на вулиці, де планував отримати неправомірну вигоду.

Далі посадовець запропонував особі пройтись у сторону приміщення обласної державної адміністрації. В подальшому, перебуваючи на Майдані Незалежності, він отримав 1 тис. дол. хабара та поліетиленовий пакет із упаковкою кави «Якобс» і пачкою цукерок марки «Pure» загальною вартістю 485 гривень. На цьому ж місці правоохоронці викрили чиновника.

У суді прокурор вимагав застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

Суд дійшов висноків про наявність у підозрюваного низку ризиків: переховування від органів досудового розслідування та/або суду, знищення, сховання або спотворення будь-якої із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконного впливу на свідків у цьому кримінальному провадженні.

У підсумку клопотання прокурора було частково задоволено. Суд арештував посадовця ОДА з можливістю внести грошову заставу у розмірі 84 тис. 80 грн.

У разі внесення коштів, на підозрюваного буде покладені визначені обов`язки:не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування з свідками у даному кримінальному провадженні; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну (в разі їх наявності).

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 6

 1. нова власть

 2. Он хотел кушать, дома нету что кушать

 3. Звертаються до Вас голово Хмельницької ОДА
  Громадяни старосинявського району вдячні Вам за оперативне втручання по справі пяного -хабарника Заворотнього і корупційної мафії на чолі голови РДА
  Але поповзли чутки що справу замнуть.
  Заворотнійховається у лікарнях до трьох місяців. Вікарська рішила пі любими приводами тимчасово переховатися. Депутати які захищали влікарні Заворотнього погрожують фізичною розправою та звільнення з роботи.
  Шанобливо просимо Вас довести справу до обіцяного. Не дайте мафії діяти дальше. Ми будемо благодарні Вам за служіння народу України.

 4. До попетреднього коментаря. Депутати старосинявского району погрожують працівникам патрульної служби котрі затримували пяного хабарника Заворотнього.

 5. В тому соцзахисті всі беруть?

 6. Якийсь дурдом! По районам ще перевірте!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.