Продавала садженці у карантин. Ярмолинецький суд визнав винною місцеву мешканку, але не став карати штрафом

Ярмолинецький районний суд визнав винною місцеву мешканку у порушенні правил карантину (ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення), але не став карати штрафом 17 тис. грн.

Про це свідчить постанова суду від 29 травня.

За матеріалами справи 20 березня близько 11:30 год на вулиці поблизу магазину жінка здійснювала саджанців різних порід фруктових дерев продаж без відповідного дозволу. Цими діями вона порушила вимоги підпункту 3, пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України №211 від 11.03.2020  і правила карантину, визначені ст. 29 Закону України Про захист населення від інфекційних хвороб.

У судовому засіданні жінка повністю визнала себе винною, підтвердила обставини справи та пояснила, що дійсно здійснювала продаж без відповідного дозволу саджанців різних порід фруктових дерев, тому що не знала через відсутність супутникового телебачення.

Суд наголосив, що вина особи у вчиненні цього правопорушення, підтверджується зібраними доказами по справі, а саме: даними протоколу про адміністративне правопорушення від 20.03.2020, складеного інспектором ДОП Ярмолинецького ВП ГУНП в Хмельницькій області Дармопуком, письмовими поясненнями двох свідків; довідкою від 28.04.2020, виданою в.о. старости с. Стріхівці Солобковецької сільської ради про те, що громадянка на своїй земельній ділянці розміром 0,39 га вирощує саджанці та розсаду.

Разом з тим, при накладенні стягнення суд враховав особу порушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, визнала свою вину у вчиненні інкримінованого її правопорушення, її майновий стан, характер вчиненого правопорушення, зокрема те, що її дії не заподіяли істотної шкоди суспільним інтересам та державі.

“Згідно зі ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений розглядати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням. З огляду на викладене, суд прийшов до висновку про можливість звільнення особи від адміністративної відповідальності на підставі ст.22 КУпАП за малозначністю вчиненого правопорушення, обмежившись усним зауваженням”, – сказано у постанові суду.

Нагадаємо, що за порушення карантину передбачена відповідальність за ст. 44-3 Кодексу про адміністративні правопорушення («Порушення правил щодо карантину людей») передбачає штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн для громадян і 34-170 тис. грн – для посадових осіб.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Торговала бы стройматериалами сказала бы , что филиал от Гереги то не тронули бы.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.