Конфлікт довкола землі у Богданівцях: лист громади

На адресу редакції «Незалежного громадського порталу» надійшов лист від представників громади села Богданівці з проханням оприлюднили їх думку щодо конфліктної ситуації довкола виділення землі підприємцю Торчинському В.Б та висвітлення його позиції на одному з місцевих телеканалів.

«Громада села Богданівці, села Березове, виконком Богдановецької сільської ради, депутати обуренні тенденційністю спецрепортажу телеканалу «Перший подільський», у якому досить однобоко та поверхово висвітлено протистояння місцевого бізнесмена Торчинського В’ячеслава Болеславовича з громадою села.

Якби матеріал готувався б не упереджено, то були б почуті усі сторони, показано історію. Зокрема й таку, що протягом 13 років, як існує в Богданівцях фермерське господарство «Болеслав Агро» згаданого підприємця, жодної копійки податку в копілку громади ним сплачено не було. Більше того частина майна громади була ним продана. Тобто за всі роки свого так званого «господарювання» Торчинським не було зроблено нічого доброго та корисного для села. Тому немає чому дивуватись, що депутати, та й громада села в цілому, не мають бажання надати йому у користування земельну ділянку.

Цікаво, що у репортажі також згадувалась депутат Килименчук Л.С., яка сказала, що є головою земельного комітету при Богдановецькій сільській раді. І все б нічого, але такого комітету у сільраді не створено, бо немає для цього законодавчого підґрунтя.

Більше того, у репортажі пролунало пряме звинувачення депутата Спасік П.І, син якої понад 4 роки перебував в зоні АТО, в тому, що вона отримала земельні ділянки та оформила їх на свого чоловіка. Якби журналіст поцікавилася б документами, то дізналася, що земельні ділянки Спасік Віктор Іванович отримав в спадок від батьків.

Таких «неточностей» у матеріалі багато, що явно говорить про його упередженість. Кожна громада має право розпоряджатися своїм майном з користю для неї. Якщо підприємець нічого доброго для цієї громади не зробив, то який відгук він хоче почути?

Мешканці сіл Богданівці та Березове, всього 61 підпис.

«Дуже цікаво що за 13 років присутності на Богдановецькій землі підприємець пан Торчинський не тільки не зробив будь якої благодійної роботи чи акції на користь села, а за офіційними даними бухгалтерії сільради впродовж названого періоду не платив податки в бюджет села. Чи може він претендувати на землю в селі? Очевидно що ні, є більш достойні кандидати на цю землю серед іншим підприємців». Дзюбій Микола, село Березове.

«У спецрепортажі кореспондента каналу «Перший подільський» акцентом прозвучала думка про те, що сільський голова Діденко Микола не цікавиться селами Богданівці та Березове. Це, м’яко кажучи, не правда. Упродовж останніх двох років за ініціативою саме Діденка відбувся процес відродження села Березове яке фактично могло зникнути як населений пункт: у 2015 р. тут проживало всього 26 осіб. Шляхом приєднання СТ “Відпочинок” з розгалуженою інфраструктурою (електромережа, дороги, колодязі та ін.) сьогодні в селі фактично знаходиться більше 500 господарств. За цей період саме Діденко “знайшов” кошти та організував виготовлення генерального плану села, проекту земельного устрою та зміни його меж. Також надав допомогу (організаційну та фінансову) в часткову реконструкцію електромереж та отримання мешканцями села індивідуальних рахунків абонентів електропостачання. На сьогодні вирішується питання про проведення мережі Інтернет. На 2020 р. заплановано реконструкцію центральної дороги, яка проходить через усе село продовжністю 2 км. Мене, як екс-голову правління товариства вражає однобокий підхід кореспондента без об’єктивного урахування усіх наявних фактів, адже ЗМІ повинні об’єктивно аналізувати усі процеси в селі і не  вводити в оману». Євген Обухов, екс-голова СТ “Відпочинок”, село Березове.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.