На Хмельниччині проаналізували інформаційну відкритість закладів загальної середньої освіти

Статтею 30 Закону України «Про освіту» передбачено, що заклади освіти формують відкриті й загальнодоступні ресурси з інформацією про свою діяльність та зобов’язані надавати доступ до такої інформації на власних вебсайтах, а у разі їх відсутності – на вебсайтах засновників.

Державною службою якості освіти та її територіальними органами в квітні цього року розпочато вивчення забезпечення прозорості та інформаційної відкритості закладів загальної середньої освіти.

Управлінням Державної служби якості освіти у Хмельницькій області станом на 22 травня цього року  опрацьовано інформацію 310 сайтів закладів загальної середньої освіти Хмельницької області.

Моніторинг  засвідчив, що  92 школи (42% )  до цих пір не мають власних вебсайтів.

Виявлено ряд проблем з оприлюднення інформації, зокрема порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти взагалі не оприлюднили 85% шкіл.

На 115 сайтах (52,5%)  відсутня будь-яка інформація щодо ліцензій на провадження освітньої діяльності, що може вказувати також на неналежне виконання органами ліцензування в сфері загальної середньої освіти своїх повноважень.

Не сприяє вирішенню проблеми забезпечення шкіл якісними педагогічними кадрами те, що заклади загальної середньої освіти, маючи надану законодавством автономію на добір і призначення вчителів, не надають відкритий доступ до інформації про свій наявність вакантних посад: не оприлюднюють інформацію 36,5% закладів освіти.

У зв’язку з відсутністю на сайтах 57 шкіл (26%)  інформації про закріплену за ЗЗСО територію обслуговування, можуть виникати труднощі (зловживання), пов’язані зі зарахуванням учнів на навчання, охопленням дітей і підлітків шкільного віку загальною середньою освітою.

У багатьох випадках  – 123 (56%) громадськість, батьки школярів не мають можливості ознайомитися у вільному доступі з інформацією про використання закладом освіти публічних коштів, благодійної допомоги; з переліком та вартістю додаткових освітніх послуг – 154 (70%), що зумовлює значну кількість скарг із зазначених питань.

Кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання публічних коштів не оприлюднюють на своїх сайтах 45% закладів освіти, а ще 19%  подають її лише частково.

Відсутня інформація про матеріально-технічне забезпечення закладу освіти на вебсайтах 36% шкіл. Про умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами не повідомляють 52 % закладів загальної середньої освіти.

Незважаючи на вимоги статті 30 Закону України «Про освіту», річні звіти про свою діяльність (за минулий рік) не оприлюднили 34,% шкіл , 25% закладів загальної середньої освіти оприлюднили звіти частково.

Порушення директором школи вимог статті 30 Закону України «Про освіту» може бути підставою для його дострокового звільнення  (частина тринадцята статті 39 Закону України «Про повну загальну середню освіту»).

 

 

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. І неправдиву інформацію подають, ніколи на тих сайтах немає вакансій, знаєш точно, що є, але директор шукає персонал іншими шляхами, йому вигідними.

  2. Що є закритість?

  3. It’s perfect time to make some plans for the future and
    it’s time to be happy. I’ve read this post and if I could I wish to suggest you some interesting things or
    suggestions. Maybe you could write next articles referring
    to this article. I desire to read even more things about it!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.