Громадська організація звернеться до правоохоронних органів з приводу збирання коштів з батьків на ремонти в закладах освіти міста

ГО “Захист освітян” повідомила у Фейсбук, що останнім часом активізувався в закладах освіти збір батьківських коштів, попри офіційну заборону міського голови.

«До нас звернулись батьки Хмельницької ЗОШ № 19, які надіслали скріншот об’яви у вайбері по цьому навчальному закладу (див. скріншот).

Виникає просте питання: за що повинні вносити плату батьки учнів?

Відповідь на це запитання ми вже публікували, але нагадаємо батькам ще раз.

Будівля школи, як і класні кімнати в ній є власністю громади міста (зауважу: власністю не батьків чи учнів, а саме власністю громади міста), яку згідно вимог чинного законодавства повинна утримувати міська влада за кошти громади міста.

Звідки ж беруться кошти на утримання навчальних закладів. Джерел є два: кошти місцевого бюджету і кошти освітньої державної субвенції.

Кошти місцевого бюджету – це кошти, отримані за рахунок наших з вами податків місцевих зборів, тобто кошти, які сплатили у місцеву казну всі мешканці нашого міста.

Таким чином, всі мешканці зібрали кошти на ремонт класу, але з відомих причин батьки набувають статус особливого мешканця, бо в нього навчається дитина, а тому він повинен сплатити за ремонт класу не один, а два рази.

Державна субвенція – це кошти, які додатково надаються навчальному закладу але вже не з міського бюджету, а з загальнодержавного. Розмір субвенції визначається з розрахунку на одного учня в рік.

Я вже казав, що утримання закладів освіти, в тому числі і ремонт класів, оплачується за рахунок бюджетних коштів, які повинні закладатись міською радою під час затвердження бюджету на новий календарний рік, і вони закладаються.

Виникає колізія: бюджетні кошти виділені і за рахунок них буде здійснено ремонт класу. На запитання, куди підуть зібрані батьківські кошти на той самий ремонт, на мою думку, кожен знає відповідь.

Це стосується не тільки ЗОШ-19, ця практика поширена як в школах, так і в дошкільних закладах.

Деякі громадяни міста думають, що мер або Департамент освіти і науки про це не знає, а збирання коштів самодурство керівників. Ні в якому разі! Наша організація неодноразово зверталась з питання поборів в школах як до мера, так і до багатьох очільників Департаменту освіти, але справа залишається на тому ж рівні.

Ми не ставимо перед собою задачі рахувати чужі кошти в чужих карманах, кожен сам повинен вирішити для себе що краще, купити дитині в літній час фрукти, чи утримувати чиновників.

Наша організація з цього приводу обов’язково звернеться до правоохоронних органів» –  йдеться у дописі в соцмережі.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 12

 1. Так завжди було і тут мер ні до чого. Це миколаївщина.

 2. стучать не хорошо, хотя В КАРМАНЕ КАЖДОГО НЕМЦА ДОЛЖНО БЫТЬ УХО ГЕСТАПО.( Мюллер)

 3. Без відома мера в Хмельницьку і муха не пролетить!
  Побори, відкати і тому подібне все відбувається під кришуванням нашого “найкращого Симчишина”!

 4. Так як держава фінансує заклади освіти всім відомо!Вже вчителі отримують по 4000$, а субвенції зменшились в рази.Місцевий бюджет,і так левову частку доходів виділяє на уоримання освіти.
  Мені як батькові учня,не шкода здати 150 грн.,що б моя дитина мала гарний клас.

  • Стьопка сраки лижеш і ще встигаєш підтримувати корупцію.

  • Що заважає міському голові Симчишину і його міській раді показати приклад і підняти для бюджетників Хмельницького зарплату?
   Чи Він може лише скиглити і палтцем на інших показувати, а тим часом розкрадати кошти громади міста!

   • В мене вже бракує слів і аргументів,що б відписувати придуркуватим анонімам на їх тупі питання!
    Це жесть,звідки ви тупі лізете?

 5. Все по Закону, і ви хоч головою в стіну бийтеся. А гроші потрібно здати.

  • Стьопка дибіл бийся головою скільки влізе, а за корупцію будуть відповідати по закону.

 6. Хвалиться, хвалиться Картавий, а побори як були так і є. жополизи будуть далі втюхувати не причетним до школи лохам що не має.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.