Духовна рада Хмельницького: з 28 травня вирішено відновити проведення богослужінь – заява

Духовна рада Хмельницького, до складу якої входять керівники православних, католицьких та протестантських церков міста, в тому числі керівники обласних єпархій, об’єднань та управлінь, вийшла із заявою щодо переходу християнських церков міста та області до пом’якшувальних заходів другого етапу карантину.

Відповідну заяву церковники поширили 23 травня.

“Ми оцінюємо та поділяємо правильні та адекватні зусилля, дії та рішення центральної та місцевої влади у боротьбі з епідемією COVID-19. Підтримуємо запуск економіки на всіх рівнях і повернення до роботи об’єктів соціальної інфраструктури та об’єктів сфери обслуговування. Однак, ми не сприймаємо сліпе копіювання, подвійні стандарти та необґрунтовану вибірковість у визначенні об’єктів та інституцій, які можуть повертатися до життя і функціонування в наявних умовах. Вважаємо Церкву невід’ємною частиною життя суспільства та надважливою інституцією для духовного та морального здоров’я та стану нашої країни. В умовах невизначеності, нестабільності та песимістичних прогнозів велика кількість людей перебуває в стані страху, тривоги чи навіть паніки, збільшується соціальна напруга, зросла кількість конфліктів. Вважаємо абсолютно недопустимою штучну затримку початку відновлення богослужінь, доступу в храми, доми молитви чи орендовані релігійними громадами приміщення. Також вважаємо недопустимим штучне маніпулювання інформацією з метою створення уявлення, що саме церкви являються вогнищами заражень. Тисячі хворих, на жаль, інфікувались вірусом в самих різних місцях їхньої контактності”, – сказано у заяві.

На думку священнослужителів, в умовах, коли відновлюють роботу ринки, торгові центри, громадський транспорт, заклади культури, спортивні команди та комплекси, заклади дошкільної освіти, дозволяється старт пляжного сезону з 1-го червня є неприпустимою заборону проведення богослужінь взагалі (рішенням окремих органів місцевого самоврядування) або визначення таких умов, які неприйнятні.

“Так, участь в богослужінні не більше 10-ти чоловік в той час, коли для репетицій театрів допускається до 50 чоловік або ж вимога 1 людина на 10 кв.м. в той час, коли для усіх інших місць просто соціальна дистанція 1,5 м виглядають як свідоме та вибіркове обмеження релігійних організацій. При тому ж, витримати дистанцію та інші норми під час богослужіння є реалістичним завданням на відміну від інших місць”, – наголошується в заяві Духвоної ради.

У Духовній раді додали, що з 28 травня вирішено відновити проведення богослужінь з дотриманням усіх санітарно-епідеміологічних норм: дезінфекція приміщень, використання масок та антисептиків, дотримання соціальної дистанції, видозмінені релігійні практики обряди задля виключення фізичного контакту, багаточисельні громади будуть розділені на декілька потоків, а людям старшого віку і зі слабким імунітетом буде рекомендовано залишатися дома.

Як писав НГП, 22 травня голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет заявив, що богослужіння в храмах Хмельниччини не проводитимуться ще мінімум тиждень.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 12

  1. Звернення до кого ? Але то правда, що вірус поширюється у храмах.

  2. Лікуватися теж йдіть в духовну раду а не в лікарні.

    • Підтримую. Пропоную в кожного любителя посередників для спілкування з богом, воскових свічок і запаху ладану брати розписку про відмову від медичної допомоги. Бог і так поможе, а лікарям даремної роботи й непотрібного ризику менше.

    • Підтримую, що я безголовий бо таке несу.

  3. Лікарів шкода. Таке навантаження на них.

  4. Реально хочеться в церкву!

  5. ПОПАМ УРВАЛАСЬ ПОЖИВА ТОМУ Й ВЕРЕДУЮТЬ

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.