“Панове владних кабінетів, ви віруючі люди?” Владика Антоній розкритикував закриття храмів Хмельниччини

Митрополит Хмельницького і Кам’янець-Подільського Православної Церкви України Антоній Махота виступив проти рішення обласної комісії ТЕБ і НС, яка виступила проти відкриття церков Хмельниччини в умовах карантину.

Про це владика написав у “Фейсбуці”.

“Все розуміємо, але чому церкви Хмельниччини знов в «чорному списку». Кабмін дозволив, обласна комісія не дозволяє. Ми оголосили вірянам що після рішення Кабміну, нехай хоча б з тими обмеженнями, але в неділю ми сможемо служити з людьми. В четвер 28 травня велике свято у християн східного віросповідання – Вознесіння. Я так розумію нам знов пропонують «он-лайт» версію Богослужиння – самим вознестися на небо і там отримати спокій? Зі всією відповідальністю заявляю – це дискремінація за релігійною ознакою. Бо коли можна всім – кафешкам, циркам, перукарням, спортсменам і оголошується що 40% всіх заражених в області так чи інакше пов’язано церквами, становиться сумно. Хто може офіційно, юридично обґрунтувати що саме в церквах люди заразились?” – заявив він.

Також митрополит звервнувся із запитанням до керівництва області: “Панове владних кабінетів, ви віруючі люди?”

Як писав НГП, 22 травня голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет заявив, що богослужіння в храмах Хмельниччини не проводитимуться ще мінімум тиждень.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 20

 1. Думаю, що Владика Антоній теж хоче добра, але карантин породив безгрошівя, але з пенсій люди хочуть підтримати церкву у цей скрутний час. Всі попи теж хочуть їсти.

  • Звичайно хоче їсти( лице бачили). На джипі їздити хоче з благословення господнє

 2. Все правильно! Я думаю що це думка не одного Владики,а всіх церковників. Затягнулось. Дітей хрестити треба,вінчатися ,не більше 10 можна? Церкви відділені від держави,а голова вирішує. Цікаво!У нього інших проблем немає? Вже все зробив?

 3. Краще б він пояснив, яким чином захворіли 2 прихожанки Городищенського чоловічого монастиря в Шепетівському районі, 69 і 70 років?

  Та й до монастиря у Головчинцях є питання

  • Щодо Головчинецького та Городищенського монастирів питання не до того Антонія, а до московської православної секти гундяя. Це ж гундяївці виконують завдання ФСБ зі збільшення захворюваності на коронавірус.

   • теорія змови, міська байка)))

   • Цю версію просувають єбанати!

    • А те що гундяївці прикривають ФСБ-шників і відвертих терористів, завданням яких є знищення української нації в Україні теж вигадка і байка?

     https://www.youtube.com/watch?v=ZgwMuEn1ZGY
     Ігор Гіркін відвідував Україну у складі делегації РПЦ на чолі з патріархом московським Кирилом, яка привезла «Дари волхвів» до Криму взимку 2014 року. За даними СБУ, Гіркін неодноразово бував в Україні.

  • В тій новоствореній структурі ПЦУ немає ні монахів ні монастирів що в межах області, тай в країні іх на пальцях перелічити можна. То що тобі він пояснить?

   • Монахи це ж глибоко віруючі люди, котрі своє життя присвятили служінню Богу, а в ПЦУ таких немає

   • Навскидку: Сатанів та Кам’янець по монастирях ПЦУ. А кацапська секта УПЦ МП – невизнані світом розкольники. Їх немає ні в одному диптиху в світі. Навіть в кацапському у кіріла. Так що вчи матчастину,іксперд ти наш “православний”. До речі, святі отці Афону, найвідоміші з монахів православ’я , визнають саме УПЦ. Не знав?))))

 4. Дурний попередній допис! Стараються хлопці і дівчатка,але нічого не розуміють . А до людей ,які захворіли
  теж є питання? Подивіться скільки людей і дітей на вулицях,в магазинах і парках. Не смішіть! Якщо карантин то карантин! Якщо виходимо то виходимо! Приймайте одне рішення,а не сто!

 5. Дуже багато похворіли в церквах, що зробиш. Вони не сприйняли серйозно карантин і похворіли і заразили. Тепер треба дути на холодне. Нам то що, а лікарів скільки похворіло багато.

 6. Поиздержались попы. Бабла хотят.

 7. а что, разве синагоги закрыты ?

 8. Дурне питання. Вірус не розбирає віруючі люди чи ні.

 9. Хто назве хоч одного простенького попа, який не має шикарної автомашини. А за вищі сани й говорити нічого.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.