У Хмельницькому водії маршруток возять пасажирів не лише за спецпосвідченнями

Відсьогодні, 12 травня у Хмельницькому відновилися пасажирські перевезення на автобусних маршрутах. Попри обов’язкову вимогу – перевезення за наявності службових посвідчень та проїзних документів – у салоні маршртуних таксі можна помітити пасажирів без “корочок”.

“Водій повинен когось узяти, бо за що ж купуватиме солярку? На 600-700 гривень треба заправати машину і якось “відбити”, – у коментарі ТРК “Місто” повідомив чоловік, який їхав у маршрутці №29 без спецпосвідчення.

Водій однієї з маршруток на камеру визнав: пасажирів зі спецквитками дуже мало їздить.

“Вони вранці на роботу поїхали, а після обіду немає вже кого возити… (У салоні – НГП) не всі з спецквитками. Приміром, одному з пасажирів треба дістатися до районної лікарні. Як відмовити?” – наголосив він.

Нині відкрили в місті 20 з 45-ти маршрутів. До кінця тижня в міському управлінні транспорту та зв’язку аналізуватимуть якість перевезень та необхідність відновлення додаткових маршрутів.

Нагадаємо, що вартість проїзду у хмельницькій маршрутці і автобусі становить 5 грн, після 20:00 – 6 грн.

Як відомо, 3 квітня Кабінет міністрів заборонив на час карантину регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у міському сполученні, зокрема на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі. Раніше такі обмеження ввели для приміського, міжміського, внутрішньообласного та міжобласного сполучення.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 5

 1. А у комунальних автобусах роздають ці СПЕЦКВИТКИ усім, старим і малим. Навіщо було ганьбитися і вводити ці правила і обмеження якщо їх ніхто не виконує? Все профанація.
  Влада нас дурить, ми владу. І всі все знають. Це УКРАНТИН!

 2. Це приклад безладу у місті і всі ті заходи проти вірусу повна профанація.

 3. Нажаль значна частина народонаселення України не знає законодавство і не розуміє:
  Перше: Постанова Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2» (і відповідно, її вимоги) є «протизаконною» / антиконституційною, т.я. ця постанова прийнята в порушення прямих норм ст.ст. 33, 35, 39 і деяких інших Конституції України та частини першої ст. 16 і деяких інших статей Закону України «Про правовий режим надзвичайного стану» (далі – З.У. № 1). При цьому також порушуються положення і іншого чинного Законодавства України, зокрема Законів України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (далі – З.У. № 2) та «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (далі – З.У. № 3).
  Друге: Взагалі Законодавство України про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення (санітарне законодавство) крім зазначених вище базується ще на наступних правових актах: «Про протидію захворюванню на туберкульоз», «Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення» та ще на деяких інших нормативно-правових актах. І саме у відповідності до положень згаданих вище нормативно-правових актів подібні вимоги (наприклад, щодо обмежень пересування громадян) стають «законними» та обов’язковими тільки згідно з відповідними рішеннями Президента України про введення надзвичайного стану за умови їх ратифікації Верховною Радою України.
  Третє: Без цього КМ України не має права і підстав приймати подібні рішення. Пояснюю: Надзвичайний стан (далі – н.с.), який передбачає такі вимоги, може бути загальнодержавним, регіональним (регіональними) чи місцевим (місцевими). А карантин (далі – к-н), який має право запроваджувати КМ України, у відповідності до згаданого законодавства (наприклад – ч. другої ст. 28 З.У. № 3) накладає обмеження на пересування тільки хворих на небезпечні інфекційні хвороби (повинен бути затверджений їх перелік) осіб, носіїв збудників зазначених хвороб та осіб, які мали контакт з такими хворими. Таким чином, якщо надзвичайний стан не введений, то навіть якщо якийсь суд і прийме рішення про накладення штрафів (чи якийсь інший присуд) стосовно порушення згаданих вимог, «нормальним» судом (вищої інстанції чи навіть загальноєвропейським) це рішення буде скасоване.
  Четверте: А чому такі вимоги не «узаконюються» належним чином? Та тому, що влада у випадку належного впровадження надзвичайного стану повинна взяти на себе наступні зобов’язання: забезпечення абсолютної ізоляції (і з зовні, і з середини) території, на якій проголошений н.с. шляхом охорони цієї території усіма силами і засобами (аж до застосування збройних сил); повне забезпечення за рахунок коштів загальнодержавного та / або місцевого бюджетів населення, яке проживає / знаходиться на території н.с., їжею, питною і санітарно-побутовою водою, засобами захисту від інфекції, засобами гігієни, засобами лікування, санітарно-лікувальними закладами, знезараженням (дезінфекцією) території, споруд і приміщень; (пробачте) забезпечення за рахунок коштів загальнодержавного та / чи місцевого бюджетів збору, поховання та утилізації жертв; відшкодування за рахунок коштів загальнодержавного та / чи місцевого бюджетів громадянам, які проживають / знаходяться на території н.с. та / чи к-ну шкоди, яка була заподіяна цим громадянам внаслідок введення даного н.с.
  П’яте: Проголошуючи згадані вимоги та вимагаючи їх виконання влада по-суті захищає не нас, що б як можна менша кількість громадян захворіла і померла (якщо б мета її була саме така, то було б зроблено так, як я виклав вище), а себе. Справжньою метою влади є, так би мовити, «полегшення життя собі», тобто – намагання «розтягнути» цю епідемію у часі, що б, як можна менше за кількістю одночасно (тобто – протягом одного короткого проміжку часу) «лікувати» людей і, пробачте, їх ховати, зменшивши таким чином навантаження на бюджети. І є ще дуже велике і щире бажання влади – «не обідити» (укр. – образити) привладних олігархів та тих, хто за ними стоїть (тут тобі і «Епіцентр» і ломбарди).

 4. У мене запор пишу всяку фігню

 5. Та це було очевидно з самого початку, що усі будуть порушувати. І для того і вводили, що дурні козаченьки одні одного перезаражали.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.