АТ “Хмельницькобленерго” хочуть захопити за рейдерським “сценарієм”

Невстановлена група осіб, яка має вплив на чинне керівництво ФДМУ або спільні інтереси з ним, хоче незаконно змінити керівництво АТ “Хмельницькобленерго” і завдяки цьому отримати доступ до фінансових ресурсів підприємства. Про це йдеться у повідомлені Товариства.

«26 лютого 2020 року КМУ під головуванням Гончарука О.В. було прийнято розпорядження №161-р про погодження призначення Гапонова В.М. виконуючим обов’язки Генерального директора АТ «Хмельницькобленерго». Згідно тексту, таке розпорядження було прийнято відповідно до пропозиції Фонду державного майна України (ФДМУ). В той же день подібні розпорядження були прийняті і щодо ПАТ «Центренерго», АТ «Харківобленерго» та АТ «Миколаївобленерго».

З однієї сторони, сам факт прийняття даного розпорядження не тягне за собою яких-небудь наслідків, оскільки КМУ не є органом управління АТ «Хмельницькобленерго» (Товариства), а єдиним органом, уповноваженим здійснювати заміну менеджменту, є Наглядова рада. З іншої сторони, оскільки розпорядження прийнято за пропозицією ФДМУ, а в складі Наглядової ради Товариства більшість членів є саме представниками (працівниками) ФДМУ, цілком логічно допустити, що розпорядження КМУ є першим кроком в процедурі заміни керівника Товариства. Власне подальші дії, які вчинялися ФДМУ у відношенні Товариства, ПАТ «Центренерго», АТ «Харківобленерго» та АТ «Миколаївобленерго» свідчать про правильність висновку та про невмілі спроби керівництва ФДМУ самотужки здійснити заміну менеджменту на державних енергетичних компаніях.

Чому невмілі? Тому що вони вчинялися не тільки без будь-якого адекватного обґрунтування, але з численними порушеннями законодавства України, рекомендацій КМУ та Статуту Товариства. Зокрема:

 1. За період з дати прийняття розпорядження КМУ (26.02.2020) до сьогоднішнього дня (22.04.2020) не було озвучено жодної зрозумілої причини для зміни керівника Товариства. До нього та його роботи відсутні будь-які зауваження як зі сторони самого ФДМУ, так і зі сторони інших акціонерів, у відношенні нього немає порушених кримінальних справ та не зафіксовано випадків потрапляння у скандальні ситуації. І це при тому, що вказаний керівник є публічною особою, яка активно приймає участь у різноманітних заходах, зокрема декілька років був голосуючим директором Ради Оптового ринку, представляв інтереси України в антикорупційній мережі ОЕСР під час її роботи в України та на саміті в Парижі, є активним учасником провадження нового енергоринку в Україні та консультантом з ряду питань, нагороджений подяками Міненерговугілля та отримав почесне звання «Заслужений енергетик України». В чому саме полягає причина його заміни на маловідомого пана Гапонова, який останнім часом невідомо чим займався і уявлення не має як функціонує сучасний енергетичний ринок?
 2. Товариство протягом останніх 3 років під керівництвом Козачука О.І. демонструє надзвичайно високу ефективність. Всі техніко-економічні показники і програми виконуються на рівні 100 і більше відсотків, а прибуток не тільки має щорічну тенденцію для зростання, але й є одним із найвищих в Україні. Для прикладу, чистий прибуток АТ «Хмельницькобленерго» за 2019 рік склав 85,711 млн. грн., що тільки становить один з найбільших прибутків серед всіх державних компаній, але й перевищує прибуток інших 4-х державних обленерго разом взятих (АТ «Харківобленерго» – 1,139 млн. грн, АТ «Запоріжжяобленерго» – 0,672 млн. грн, АТ «Миколаївобленерго» – 30,440 млн. грн, ВАТ «Тернопільобленерго» – 0,639 млн. грн.). Чому під час ефективної і високоприбуткової діяльності Товариства виникла потреба у заміні особи, яку таку ефективність і високу прибутковість налагодила?
 3. Для звільнення поточного керівника Товариства та призначення нового необхідно, щоб Наглядова рада прийняла відповідне рішення. Здавалося б що складного, враховуючи, що з 7 членів Наглядової ради 5 є працівниками ФДМУ і лише 2 – представники міноритарного акціонера, але нове керівництво ФДМУ зуміло створити таку «дружню» атмосферу в колективі, що 2 з 5 його представників звільняються з роботи та періодично відмовляються голосувати на засіданнях Наглядової ради. За логікою ФДМУ мав би узгодити свої дії з представниками міноритарного акціонера та з їх допомогою прийняти необхідне рішення, натомість ФДМУ всіляко ігнорує такого акціонера, не запрошує його представників на засідання Наглядової ради та намагається замінити вибулих представників. Зазначене ще раз свідчить про те, що керівництво ФДМУ не має адекватного обґрунтування для сторонніх осіб, в тому числі інших акціонерів, про необхідність заміни керівника Товариства.
 4. Заміну вибулих представників ФДМУ намагається здійснити шляхом видачі наказу за підписом Голови ФДМУ. Копію такого наказу разом з проектом повідомлення про заміну членів Наглядової ради ФДМУ надсилає на електронну пошту Товариства. У відповідь на це Товариство вказує на порушення, допущені під час спроби замінити вибулих членів Наглядової ради, а саме на необхідність проходження кандидатами до членів Наглядової ради конкурсного відбору, передбаченого вимогами постанови КМУ №143 від 10.03.2017 р., та необхідність направлення повідомлення про заміну рекомендованим листом, як того вимагає Статут Товариства. В іншому випадку, Товариство змушене буде відмовити в проведені заміни членів Наглядової ради.
 5. У ФДМУзаявляють, що до чинного керівника Товариства зауважень немає, але він зобов’язаний самостійно вчинити всі необхідні дії для свого звільнення та призначення Гапонова В.М. новим керівником. З усього цього можна зробити висновок, що невстановлена група осіб, яка має вплив на чинне керівництво ФДМУ або спільні інтереси з ним, хоче незаконно і безпідставно змінити керівництво Товариства та інших державних обленерго і завдяки цьому отримати доступ до фінансових ресурсів успішних підприємств.
 6. 06 квітня 2020 року до Товариства надходять заяви 2 вибулих членів Наглядової ради, які повідомляють, що не бажають бути більше представниками ФДМУ у складі Наглядової ради і просять Товариство виключити їх із складу зі спливом 2 тижнів, тобто з 20 квітня 2020 року. Інформація щодо такого виключення була оприлюднена Товариством у встановленому порядку 21 квітня 2020 року. В той же час, 22 квітня 2020 року до Товариства надходить повідомлення ФДМУ про заміну вибулих членів Наглядової ради, тобто тих осіб, які станом на дату отримання повідомлення вже не є членами Наглядової ради. Відповідно ст. 53, ст.57 Закону України «Про акціонерні товариства» та листа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.10.2019 року № 28/01/22985, наданого на звернення Товариства, заміна члена Наглядової ради – представника акціонера можлива виключно в період здійснення ним своїх повноважень. Іншими словами, ФДМУ не має права здійснювати заміну членів Наглядової ради, які за власною заявою припинили свої повноваження, а спроба такої заміни є грубим порушенням Закону України «Про акціонерні товариства». Відповідно в той же день Товариство направило ФДМУ відмову в задоволенні заміни членів Наглядової ради.
 7. Численні спроби будь-яким чином звільнити чинного керівника Товариства не узгоджуються з постановою КМУ №256 від 25.03.2020 р., яка рекомендує «суб’єктам господарювання державного сектору економіки, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, і державним банкам з метою забезпечення безперебійної роботи в умовах встановленого карантину утримуватись від кадрових змін в органах управління…». Складається враження, що для ФДМУ дана рекомендація носить зворотній характер, а саме: активно діяти у власних інтересах в той період, коли решта країни перебуває в карантині».
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 75

 1. Вся ця писанина свідчить, що в галузі бардак. Чубляться за посаду, яка дає можливість безмежно красти.

  • просте питання: чому двоє (від ФДМ) з п’яти діючих членів (всього 7 членів, кворум 4 чоловіки) наглядової ради пишуть заяву про складення повноважень за місяць до акціонерних зборів?

   Очевидно ж щоб не було кворуму.
   А тепер керівництво обленерго кричить у всі рупори, що двоє новопризначених членів призначені з порушенням і вимагають проведення конкурсу. Це не дає змогу зібрати наглядову раду для звільнення Козачука і призначення нового керівника.

   А тепер простий аналіз:
   1) ФДМУ явно має бажання звільнити Козачука
   2) за місяць до акціонерних зборів пишуть заяву про припинення повноважень
   3) Менеджмент обленерго кричить у всі рупори що новоназначені члени наглядової ради призначені з порушенням.
   4) На сьогоднішній день кворум відсутній.
   5) хто ж зацікавлений у такій ситуації?

   Очевидно, що Козачук «прокормив» двох звільнених «за власним бажанням» членів наглядової ради. ФДМУ така ситуація не вигідна, тим більше враховуючи, що вищевказані 2-є членів НР є працівниками Фонду.
   Тобто працівники Фонду йдуть проти генеральної лінії керівництва та КМУ.
   Включайте голову шановні читачі. Задача для першокласника.

   • Вся логіка посту побудована на одному припущені, яке не має відношення до реальності. Як пов’язаний вихід 2 членів наглядової з кворумом загальних зборів? Вам не здається, що це різні органи?! Крім того, вихід 2 членів із 7, не позбавляє кворуму і наглядову. Так що напевно Козачук даремно “прикормив” або Ваша конспіративна теорія виявилася пшиком

  • З того, що вдається знайти в Інтернеті бачу, що Гапонов керував проектним інститутом та в одній із систем Укренерго. Тобто судячи з цього не модна сказати, що він чужа людина в енергетиці. А от щодо Козачука дійсно виникає питання: що це за провідні енергокомпанії в яких він працював з 2006 по 2015?

 2. Таке враження що це не державна компанія,а приватна компанія Козачука і друзів. Абсурд повний.

  • Козачук ОІ жодного дня не був керівником товариства (лише виконуючим його обов’язків),виконання яких так йому сподобалось,що ніяк не може відірватися від кормушки.

   • Тобто рейдерами є Кабінет Міністрів України і Фонд державного майна?Цікава логіка в теперішнього керівництва обленерго,яке всіма способами хоче залишитися на теплих місцях.

    • Все, що робиться поза Законом по відношеню до господарюючого об’єкта і є рейдерство. Неважливо ким воно очолюється – приватними особами чи чиновниками. Козачук діє в межах законодавства, чого не скажеш про його опонентів.

   • Перш ніж писати нісенітниці, бажано було б трохи розвідати ситуацію. А ситуація наступна: Козачук був обраний через конкурс і виключно по закону. А Гапонов “просто прийшов”, ні конкурсу, ні погоджень, ні навіть легітимного рішення Наглядової ради і повне порушення законодавства. Козачук підняв вартість обленерго перед приватизацією, а задача Гапонова її максимально опустити.

    • Єдине що «підняв» Козачук це всім відомого посильного за хабарями Гречко Сергія, якого Шпак в шию вигнав за те що «полковник» брав хабарі прикриваючись при цьому Шпаком

  • В державі все має робитись за законом, а не гоп-стопом

  • Всі проблеми в тому, що у 2016 в обленерго зайшла команда п*дарасів на чолі з жирним жадібним боровом. Не можна назвати ефективним керівником людину яка робить показники на тому, що від нього не залежить: на збільшенні Державою обсягів інвестиційної програми і зростання тарифів. При цьому «керівник» постійно перебуває як не у відпустці то на лікарняному. Про його юне дарування Сторожука я промовчу – думаю хто мав справу зрозуміє.

 3. Спектакль імені Козачука. ФДМУ разом з Кабміном хочуть звільнити менеджера Кононека, і присилають рейдерів для захоплення державної компанії. Цирк. Як казали римляни: «Дивись кому вигідно».

 4. Напередодні приватизації обленерго ставленики російського бізнесмена Григоришина Гапонов і К хочуть по рейдерськи захопити компанію. Для них війни з Росією немає, головне бізнес. Все це робиться з мовчазної подачі ОП. Невже можна наплювати на пролиту кров і віддати фінансово процвітаючу компанію російському олігарху?

  • Тобто за вказаною логікою Кабмін, ОП, ФДМУ діють в інтересах росіян. А те що Козачука «втиснули», коли Кононенко в свій час засунув свій менеджмент для грабунку в усі державні енергетичні компанії всі уже забули?

   • Кабмін, ОП, ФДМУ мають діяти у першу чергу законно. Якщо не подобається Козачук – звільней, але роби це в абсолютно легітимний та зрозумілий спосіб. А так – це рейдерство

  • Гапонов серьезный энергетик и менеджер. Работал на руводящих должностях в Укренерго, энергонадзоре, Запорожьеобленерго, руководил проектным институтом. Козачук о таких вещах только в новостях и книгах читал до того как его засунула в Хмельницкий команда Порошенко «съевши» Шпака.

   • )).
    Шпака треба посадити на довічне.
    Розграбував все.
    Розвів кумовство

    • Вже пробували – обіср*лись. А от Олегу Івановичу думаю прийдеться трохи крізь решітку на небо дивитись

     • Ну, то уе доказує, що Шпак накрав стільки, що вимтачило і підкупним суддям

  • Звідки твердження про Григоришина і росіян? Я в це не вірю. А от те, що Козачук ставленик Кононеко і був «парашутований» минулою владою для того, щоб виконувати коли П. дає добро – тут сумнівів немає.

 5. Перш, ніж постити типові “розумні” коментарі, варто було почитати інформацію з різних джерел. Якщо співставити деякі публікації, складається враження, що реалізується “пілотний” для України проект – як “правильним” чиновникам, залишаючись осторонь, поставити “правильний” менеджмент. Занадто багато помилок серйозного державного органу в маленькому процесі по заміні підлеглого керівника.

  • Это точно. Слишком много ошибок ФДМ при смене руководителя.
   Кононенко заводил Козачука намного элегантней: сначала заместителем в Хмельницкий РЭС, потом в заместителем по сбыту ген.директора и.. о-па: через год уже готов комсомолец Олег в качестве и.о. – готов выполнять и служить.
   Какая у людей короткая память – а ведь Кононенко во всех гос.обленерго поставил свой менеджмент для дерибана. Если Козачуку удалось не просрать то что строил не он, то при новом руководителе компания действительно расцветет. Не понимаю, почему так много негатива к новому руководителю. Козачука тоже никто не знал в Хмельницком пока его не прислал Кононенко.

   • Тобто ніхто не знав???
    А то , що він працював в обленерго починаючи з Летичівського Рем в 2000 роках, а потім очолював відділ в Хмельницькому, то память коротка??

   • Звичайно, усі начальники відділу їдуть працювати на 10 років в «провідні компанії України» і повертаються в крісло ген.директора. Не смішіть. Козачук парашутист Кононеко, це ясно як день.

    • Парашутист чи ні, але підприємство наразі процвітає.
     Як би було не прибуткове, воно взагалі б було б нікому не потрібне.

 6. Рейдерству не може бути ніякого виправдання. Прикро що такі дії відбуваються за участі державної структури, яка б мала бути еталоном і гарантом дотримання законності. Це так “покращується” інвестиційний клімат країни?!

  • Как раз вызывает разочарование то, что нынешний менеджмент обленерго и организовал этот самый «рейдерский захват». В чем смысл государству присылать рейдеров? А вот Козачука и его гоп-компании для срыва завтрашних сборов акционеров в самый раз

   • На стороне Козачука законность и колектив https://hoe.com.ua/post/vidkritij-list-kolektivu-at-hmelnitskoblenergo-do-prezidenta-ukrajini.html
    На стороне Гапонова – русские рейдеры?

    • Чистий прибуток Компанії після призначення Козачука за 4 роки:
     2016 р. – 9 млн. грн.,або 0,35 млн. $
     2017 р. – 43,63 млн. грн., або 1,64 млн. $
     2018 р. – 42,8 млн. грн., або 1,56 млн. $
     2019 р. – 85,7 млн. грн.., або 3,2 млн. $

     Разом з 4 роки з 2016-2019 – 6,75 млн. $, враховуючи, що роздрібний тариф для споживачі Хмельницької області зріс зріс на 40% з 01.2016 по 09.2018 (для І класу з 1,24 грн./кВт*год до 1,74 грн./кВт*год без ПДВ, для ІІ класу з 1,59 грн./кВт*год до 2,22 грн./кВт*год без ПДВ)

     Чистий прибуток до призначення Козачука:
     2010 р. – 22,59 млн.грн., або 2,82 млн.$
     2011 р. – 26,68 млн. грн., 3,34 млн. $
     2012 р. – 30,7 млн. грн..3,83 млн. $
     2013 р. – 48,74 млн. грн. 6,09 млн. $
     2014 р. – 25, 9 млн. грн.., або 2,16 млн. $
     2015 р. – 38,8 млн. грн., або 1,77 млн. $

     Разом за 4 роки з 2012-2015 – 13,85 млн. $

     Тобто, чистий прибуток компанії за керівництва Козачука фактично впав у два рази!! Не дивлячись на те, що до запуску нового ринку тарифи для населення з 2016 по 2018 рік зросли на 40%. От вам і ефективність

    • Про яку законність тут говорять зі сторони Козачука?6 членів дирекції (не включаючи самого “Заслужено”,який постійно або на лікарняному обл у відпустці ) отримують біля 7 тис у.е.на місяць.З яких,як люди кажуть,добру частину несуть “Заслуженому”,крім цього відкати на будівництві і хабарі за погодження технічних умов і ще багато чого цікавого.І так багато місяців підряд.Невже комусь не зрозуміло ,що за такі кошти не складає проблеми перекупити 2 членів наглядової ради,щоб потім розказувати що Фонд незаконно замінив їх,і рішення ради є незаконним.

     • ))).Ну якщо так як Ви пишете, напевне було б раціональніше викупити всю наглядову раду)))).
      Нісемітниця та й годі))

   • А з якою метою держструктура (фонд держмайна) з таким поспіхом вчиняє дії, які йдуть врозріз із чинним законодавством? В правовому полі нема можливості працювати? Очевидно що є причина, яка змушує так поспішати, такими методами. Бо якщо не вдасться бліцкриг, то можливо доведеться відповідати за свої дії?

 7. “2. Товариство протягом останніх 3 років під керівництвом Козачука О.І. демонструє надзвичайно високу ефективність.“.. це просто сором…

  Про яку ефективність йдеться взагалі??? Чому нинішнє керівництво де тільки може нахвалює результати своєї діяльності, в той час як це є абсолютною брехнею?

  Чистий прибуток Компанії після призначення Козачука за 4 роки:
  2016 р. – 9 млн. грн.,або 0,35 млн. $
  2017 р. – 43,63 млн. грн., або 1,64 млн. $
  2018 р. – 42,8 млн. грн., або 1,56 млн. $
  2019 р. – 85,7 млн. грн.., або 3,2 млн. $

  Разом з 4 роки з 2016-2019 – 6,75 млн. $, враховуючи, що роздрібний тариф для споживачі Хмельницької області зріс зріс на 40% з 01.2016 по 09.2018 (для І класу з 1,24 грн./кВт*год до 1,74 грн./кВт*год без ПДВ, для ІІ класу з 1,59 грн./кВт*год до 2,22 грн./кВт*год без ПДВ)

  Чистий прибуток до призначення Козачука:
  2010 р. – 22,59 млн.грн., або 2,82 млн.$
  2011 р. – 26,68 млн. грн., 3,34 млн. $
  2012 р. – 30,7 млн. грн..3,83 млн. $
  2013 р. – 48,74 млн. грн. 6,09 млн. $
  2014 р. – 25, 9 млн. грн.., або 2,16 млн. $
  2015 р. – 38,8 млн. грн., або 1,77 млн. $

  Разом за 4 роки з 2012-2015 – 13,85 млн. $

  Тобто, чистий прибуток компанії за керівництва Козачука фактично впав у два рази!! Не дивлячись на те, що до запуску нового ринку тарифи для населення з 2016 по 2018 рік зросли на 40%. От вам і ефективність.

  • Це порівняння кількості обгорілих сірників у мене в пачці з урожаєм какао в Гвінея-Бісау.

   Зростання курсу долара враховуєте? Інфляційні процеси?…

   • інвестиційна програма зростала відповідно з ростом інфляції + зростання тарифів на 40%. З цього випливає, що посилання на інфляційні процеси тут не спасають «талановитий менеджмент» Кононеківських бариг

   • А падіння курсу врахували у минулому році? На те саме виходить

  • Козачук О І , зробив для підприємства дуже багато.
   Ця людина на свому місці

   • Не зробив, а заробив. Разом із своєю шісткою Сторожуком беручи хабарі за тех.умови. Я вже мовчу про відкати при будівництві. Хапуга він зальотний, а не керівник

    • Козачук почав виплачувати 13 зарплатню з моменту його правління. Підприємство почало крупну модернізацію, за роки бувше правління тільки його вбивало

    • Не знаю на рахунок зарплат, але як сторонній оглядач мені здається компанія була успішна і за минулого керівника

     • Вам прсто здається. Скільки Шпак крав і цькував людей.
      Люди отримували мізер, а всі кошти йшли на піар хід

   • 13-та зарплата, ви серйозно?:-)
    Якби ви поцікавились про місячні оклади І премії членів дирекції, вам би і 14-ї зарплати разом з 13-ю не вистачило на заспокійливе

    • Серьозно.
     При попередьому правлінні і цього не було, а зарплатня у бувшого правління, вважаю була не меншою )).
     Так що це не аргумент

    • Ви краще подивіться на оклади діючої влади! І тим не менше 73% за них голосували.. А Козачук на відміну від цих клоунів професійний і ефективний керівник. При ньому постійно зростають і не затримують виплачувати заробітні плати, виплачують 13ту. Звичайно колектив буде звертатись до Президента. Ніхто не хоче повторити долю працівників Запоріжжяобленерго, які по пів року нічого не отримують..

     • Олександре, ви праві.
      Запоріжжя не потрібно. Козачук на свому місці.

     • А скільки скоротили людей?

 8. Берегитесь: это русские рейдеры, агенты Кремля!

  Смешно.
  Попахивает уже осточертевшими лозунгами Петра Алексеевича, ставленником которого Козачук и является посредством Кононенко.

 9. Хай Козачук спершу розповість, скільки грошей заплатив за свою посаду

 10. Як завжди. Набігли боти, розвели срач в коментарях. А тим часом заїжджі мародери дерибанять одне з найбільших підприємств області.

 11. Бігом за допомогою в ода!

 12. знову нас кацапи грабують 🙁

 13. Коментарі типу: держава поспішає у незаконний спосіб звільнити «чесного» керівника І призначити «російського окупанта» не витримують ніякої критики. Варто подивитись на ці процеси глобальніше, а саме в ракурсі аналогічнихпризначень в інших обленерго. По Харківобленерго «трудовий колектив» З різницею в один день з хмельницькими «колегами» також звертались з відкритим листом до Президента, про те що вони не розуміють причин відставки керівника і «колектив» проти призначення нового керівника незрозуміло звідки (хоча голова Харківської ОДА прямо звинуватив керівника обленерго в кришуванні корупції), що свідчить про скоординованість нинішнього менеджменту Енергокомпаній в питаннях залишення на посадах для подальшого пограбунку.
  Хочу зазначити, що і в Харкові і в Хмельницькому обидва керівники обленерго є виконуючими обов’язків в держаних компаніях, і держава має право змінювати їх без всяких причин (хоча в обох випадках цих причин більше ніж достатньо).

  Просто вдумайтесь в абсурд того що відбувається: роботодавець каже, що найманий працівник їй не підходить, а цей працівник де тільки може розказує що він ефективний і йти з посади не хоче.

  Чому Козачук вирішив, що він місцевий феодал і пише з «колективом» (своїм оточенням) листи Президенту про те, що що Компанія не потребує іншого керівника невідомо звідки?

  Ким був Козачук до проштовхування його в обленерго з 2015 року? В біографії вказується На сайті компанії вказується: « З кінця 2006 року та до початку 2015 року здійснював професійну діяльність на керівних посадах провідних енергетичних компаній.»

  В яких провідних компаніях, що про них не вказується навіть в біографії?

  Мені здається, що цю шумиху потрібно було роздувати коли призначали Козачука, а не коли його хочуть звільнити.

  Ясно як день: Козачук хоче втриматись на посаді за будь яку ціну. Про це свідчать і звернення до Президента, в якому розповідають про неймовірний економічний розквіт компанії за останні три роки, численні публікації на сайті компанії про «здобутки» нинішнього керівництва обленерго. Прошу також зауважити, що повідомленя і публікації про «економічне диво» в хмельниькобленеого, про «досягнення» в різних дирекцій компанії почали активно з’являтись після того як урядом було опубліковано розпорядження про призначення нового керівника.
  Уся ця показуха команди Козачука про досягнення зрозуміла і ФДМУ і Уряду і ОП.
  Проте Олег Іванович буде голосно кричати, що це рейдерський захват, тому що окрім як іти у ва-банк йому нічого не залишається. Весь цей спектакль робиться задля того, щоб виграти час: чим більше тим краще.

  Адже збори завтра не відбудуться, що не вигідно державі, яка хоче замінити Кононеківський менеджмент. Тому що на зборах мали обрати нову наглядову раду, яка б відразу звільнила нинішніх бариг.

  • Харківобленерго і Хмельницькобленерго не можна навіть рівняти!!! Харків відстав від Хмельницького, як Північна Корея від Південної. Щоб досягти теперішнього рівня для компанії Козачук потратив багато сил і часу, а зараз повинен спостерігати, як прийде новий директор від правлячого олігархічного клану та почне руйнувати всі успіхи компанії, лише задля того, щоб зменшити її вартість перед приватизацією???
   А тим більше переживаючи про працівників, які дуже ймовірно при новому керівнику по пів року сидітимуть без зарплати..(( Звичайно, Козачук не хоче дати зруйнувати все новою командою Гапонова!

   • Да-да конечно. Был плохой злодей Шпак, который грабил компанию 20 лет, а здесь появился добрый и честный Олег, и навёл порядок, и стала компания процветать стахановскими темпами, а люди получать 13-б зарплату. Не дурите людей. В том что компания успешная нет заслуг Козачука. Он лишь не просрал то, что было построено до него.

    • При Шпаку, люди всі кошти віддавали на Бог зна що, а не несли в сімью. Бо йому потрібно було піаритися.
     Наразі, ситуація вкрай протилежна. Підняли ставки, преміі, збільшили, інвест програму

  • Скільки людей звільнили, щоб іншим підняти ставки і премії??? Скільки ветеранів енергетики залишились без підтримки компанії, щоб підняти ставки і премії? Звичайно збільшили інвест програму – курс долара теж збільшився з 8 до 27 і держава відповідно збільшувала інвестпрограму. Немає тут заслуги Козачука. Забрати і звільнити одних, щоб збільшити з/п іншим – це дійсно «талант».

   • Скоротили))).
    Навіть читати смішно, при Шпаку був штат більше п‘яти тисяч із них половина займалася ділом інші тільки зарплатню отримували і пенсіонерів в 75 років утримували , які спали тільки.
    Молоді спеціалісти не могли прийти, бо пенсія зі стільця не могла зійти.
    Про що ви пишете взагалі.
    При Шпаку, спеціалісти тікали, бо не угодні були

 14. У Гапонова ж, звичайно, біографія справжнього енергетика)))
  Держава має як призначати так і звільняти найнятих на керівні посади менеджерів лише користуючись буквою ЗАКОНУ. А не хотєлкам випадкових людей, котрі бажають роздеребанити перед приватизацією державне підприємство.
  Все інше від лукавого.
  У держави має бути лише один інтерес-ефективність роботи підприємтва.

  • Бачу Ви спеціаліст у біографіях. На рахунок коментаря про «справжнього енергетика» наведу лише деякі посади на яких працював Гапонов У різний час:
   2006-2006 р. – ген.дир Запоріжжяобленерго, 2006-2011 провідний інженер СБ Держенергонагляду,2011-2015 заступник голови держенергонаглядУкраїни, 2015-2018 директор Дніпровської енергосистеми НЕК Укренерго.

   Тому хотілось би у Вас запитати: яким чином творець «економічного чуда» Козачук став в.о. генерального директора носячи каву у «провідних енергетичних компаніях» з 2006 по 2015 р.?

   • Ви, новинами в сфері енергетики взагалі не цікавитесь?
    Запоріжжяобленерго бідне як церковна миша.
    Люди зарплатню не отримували по пів року, коли Козачук виплачував 13 зарплатню з моменту його правління.
    Коли був шпак , все в карман гріб

    • Підтверджую.
     При Козачуку , почали тринадцяту виплачувати кожен рік.
     Збільшився обсяг інвест. програм

    • Після дерибану і торгівлею тех.умовами на альтернативні влаштованого Козачуком зі Сторожуком, Шпак напевно сумно себе питає: А так можна було?

     • Шпак добре набив собі кишені. Йому вистачило відкупитися.

 15. Майте совість таке писати. Після приходу Козачука сотні ветеранів енергетики Хмельниччини відчули на собі «турботу» нового менеджменту.
  По Запоріжжю, Черкасам, Харкову така складна ситуація склалась завдяки оборудкам тих самих людей що поставили Козачука в Хмельницький. Якби Шпак не пручався 2 роки, то і в Хмельницькому те саме б відбулось. Вчіть матчастину

  • Мат. часть вчимо.
   Шпака немає вже довгий період, а нічого такого , як Ви пишете не відбулося!
   До чого тут ветерани?
   Їх з почестями відправили на заслужений відпочинок.
   Чому я маю обслуговувати із своєі зарплатні пенсіонерів, як то було при Шпаку, в мене сімя, мені треба забезпечувати родину!!

 16. Что же тут спорить, кто прав кто виноват. Если завтра собрание акционеров произойдёт по плану – значит нынешнее руководство действительно чтит букву закона. Если сорвут собрание акционеров – значит хотят продолжать ещё какое-то время дерибан. Очевидно же

 17. Багато коментарів, але ніхто не задає просте питання: чому двоє (від ФДМ) з п’яти діючих членів (всього 7 членів, кворум 4 чоловіки) наглядової ради пишуть заяву про складення повноважень за місяць до акціонерних зборів?

  Очевидно ж щоб не було кворуму.
  А тепер керівництво обленерго кричить у всі рупори, що двоє новопризначених членів призначені з порушенням і вимагають проведення конкурсу. Це не дає змогу зібрати наглядову раду для звільнення Козачука і призначення нового керівника.

  А тепер простий аналіз:
  1) ФДМУ явно має бажання звільнити Козачука
  2) за місяць до акціонерних зборів пишуть заяву про припинення повноважень
  3) Менеджмент обленерго кричить у всі рупори що новоназначені члени наглядової ради призначені з порушенням.
  4) На сьогоднішній день кворум відсутній.
  5) хто ж зацікавлений у такій ситуації?

  Очевидно, що Козачук «прокормив» двох звільнених «за власним бажанням» членів наглядової ради. ФДМУ така ситуація не вигідна, тим більше враховуючи, що вищевказані 2-є членів НР є працівниками Фонду.
  Тобто працівники Фонду йдуть проти генеральної лінії керівництва та КМУ.
  Включайте голову шановні читачі. Задача для першокласника.

  • А Вам не приходило на думку, що члени Наглядової ради звільняються, щоб їх руками Фонд не робив брудні та незаконні оборудки? Тим більше що рішення кабміна ще зініційовано попереднім Прем’єром, який був дуже далекий від економіки, а енергетики і поготів. От так гроші за посаду взяв, а реалізувати не встиг. Що ж тепер їм робити, тільки захоплювати АТ силою..

 18. А влада на що дивиться? Де керівники області? Чи зовсім байдужі до того що відбувається під носом? Ганьба!

 19. Цікаві коментарі виходять.Почали за рейдерське захоплення ,а закінчили порівнянням Козачука і Шпака.Ніхто тепер не згадає,що саме Шпак в свій час на початку 2000 років взяв Козачука на роботу в Летичівмькиц Рем,потім в апарат компанії ,потім Козачук в 2006 звільнився.В 2015 Шпак знов взяв Козачука на роботу в Хмельницький МРЕМ,а згодом зробив своїм першим заступником.Козачук сприймав його як наставника.І тим що Козачук є в.о. після генерального Шпака,і є заслуга Шпака.

 20. Збори не відбулися,і вже ботам Козачука не цікаво займатися аналітикою???Поки Єґє цікавіші процеси?

  • І Тут зараз після такого провокаційного відгуку боти як набіжать та будуть доводити всім свою ботівську правду!

   Пропоную підбити попередні підсумки з акцентом на те, а що саме зміниться для пересічного працівника компанії та для типового споживача електричної енергії у Хмельницькому регіоні при зміні керівництва.

   1. Збори відбулися та до них готувалися. Тобто ніхто не мав наміру зривати збори.
   2. Козачук, на відміну від ФДУ, діє у рамках закону – максимально публічно та виважено, про що він зробив і пресконференцію і виклав свої думки на фейсбуці.
   3. Козачук не прибулець для ХОЕ, і знає компанію набагато краще ніж Гапонов.
   4. Розвиток компанії є і дуже суттєвий. Команда Козачка дійсно зробила багато реформ та запровадила безліч інновацій. Перелічувати все тут просто нема сенсу. При Шпаку був період застою.
   5. Зарплатня для працівників підвищилася до прийнятного рівня, щоб працювати а не скиглити про малу ЗП. Виплачується 13-та зарплата.
   6. Компанію все одно приватизують. Це питання часу. Знаючи це, Козачук не доводить компанію до банкротства, а навпаки збільшує активи. Тобто він не підігрує інтересам будь-якого інвестора.
   7. Якщо компанією буде продовжувати керувати Козачук, то його курс зрозумілий та прогнозований: привести компанію до приватизації у гарному стані.
   8. Якщо буде Гапонов, то теж все зрозуміло. Довго він правити не буде (тільки до приватизації), а отже буде зацікавлений просто взяти свою «користь» із ситуації та піти. Ніякого розвитку не буде.
   9. Зруйнувати побудовані процеси можна дуже швидко. Достатньо перестати їх підтримувати – саме все розвалиться (закон ентропії). А це в свою чергу різко погіршить якість сервісів для споживачів. Тобто – у програші будуть мешканці області.

   Тобто у даній ситуації буде краще для всіх, коли компанією до приватизації продовжить керувати Козачук.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.