У Шепетівці намагалися оштрафувати підприємницю за роботу в карантин. Її захисник доказував, що уряд перевищує повноваження

Шепетівський міськрайонний суд закрив провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.44-3 КУпАП  (“Порушення правил карантину”) стосовно приватного підприємця, яка тримає місцевий магазин «Забудовник».

Про це свідчить постанова суду від 23 квітня.

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, 25 березня о 14.41 год. жінка , яка є приватним підприємцем, не припинила роботу магазину «Забудовник», де здійснювала прийом відвідувачів, чим порушила вимоги п.п.3 п.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року № 211.

Підприємниця до суду не з`явилась, але направила заяву про розгляд справи без її участі.

Також її захисник подав до суду клопотання, в якому просив суд вважати за необхідне повернути матеріали справи для належного оформлення, оскільки в протоколі не міститься відомостей про вчинене правопорушення, згідно з диспозицією ст.44-3 КУпАП.

Крім того, надав суду письмові пояснення, де вказує, що Постанова КМУ № 211 від 11.03.2020 року суперечить Конституції України, оскільки права людини можуть бути обмежені лише в умовах надзвичайного чи воєнного стану; вважає, що Кабмін, вводячи стан карантину, не оголошуючи про поширення особливо небезпечної інфекційної хвороби, перевищив свої повноваження.

Іще звернув увагу, що подання головного державного санітарного лікаря України не було надано до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я.

Натомість суд з’ясував, що особа, стосовно якої складено адмінпротокол, є підприємцем та здійснює роздрібну торгівлю залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами в спеціалізованих магазинах. З наданих її письмових пояснень випливає, що магазин «Забудовник» у вказаний час не працював, там перебувала стажер, яка проводила дезінфекцію приміщення.

Крім цього, у письмових поясненнях від 25 березня, відібрані у покупця, зазначено, що він придбав в магазині «Забудовник» болгарський круг. Однак відеозаписом з бодікамери поліцейського не підтверджується факт продажу товарів.

Також суд ознайомився з наказом ФОП від 17 березня, згідно з яким тимчасово призупинено продаж товарів в магазині «Забудовник» на період карантину з 17 березня до 3 квітня 2020 року.

“На підставі викладено, суддя дійшов висновку, що вина особи у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП, не є доведеною поза розумним сумнівом, а відтак провадження у справі підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення”, – сказано у постанові суду.

Нагадаємо, що за порушення карантину передбачена відповідальність за:

  • ст. 44-3 Кодексу про адміністративні правопорушення («Порушення правил щодо карантину людей») передбачає штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн для громадян і 34-170 тис. грн – для посадових осіб;
  • ст. 325 Кримінального кодексу («Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням») передбачає штраф від 17 тис. до 51 тис. грн; арешт до шести місяців або обмеженням волі до трьох років, або позбавленням волі до трьох років, або ув’язення від п’яти до восьми років.
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Факт продажі ймовірно був. Поліціянти знову не на висоті, а суддя розумний, як і адвокат.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.