Цьогорічні надходження до обласного бюджету зменшаться на 38,1 млн.грн

Учора в онлайн режимі відбулось засідання колегії обласної державної адміністрації. На порядок денний виносилося питання про внесення змін до обласного бюджету на 2020 рік, повідомляє Хмельницька ОДА.

Директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Пенюшкевич повідомив, що Кабінет Міністрів України переглянув макропрогноз економічного та соціального розвитку України на 2020 рік, відповідно, вносяться зміни і до місцевих бюджетів.

Так, враховуючи зазначене, за оцінкою Департаменту фінансів облдержадміністрації надходження до обласного бюджету на 2020 рік від податків, зборів, обов’язкових платежів в цілому зменшаться на 38,1 млн.грн або на 3,4% від затвердженого обласною радою показника на 2020 рік, зокрема:

– податок на доходи фізичних осіб – на 35,1 млн.грн або на 3,5% (через уповільнення зростання заробітних плат);

При розрахунку враховано зменшення фонду оплати праці з 30 321,0 млн.грн. до 29 022,1 млн.грн або на 4,3 %.

При цьому передбачено, що фонд оплати праці у бюджетній сфері не буде змінюватись, проте очікується зменшення фонду оплати праці по решті галузей економіки на 8,6 відсотка.

Також при плануванні базового варіанту бюджету передбачався ріст середньомісячної заробітної плати до минулого року на 13,1% (до 9810 грн.), то сьогодні планується ріст 9,5% (до 9496 грн).

При цьому, буде зменшено і прибуток підприємств внаслідок погіршення фінансових результатів діяльності. Відповідно, зменшено і планові призначення податку на прибуток на 2,6 млн.грн або на 4,7%.

Раніше у базовому варіанті бюджету було сконцентровано 193,9 млн.грн, проте, наразі вимушені були зменшити цю цифру на 38,1 млн.грн власних доходів.

Ці кошти розподілятимуться між головними розпорядникам коштів за ключовими напрямками.

Поряд з цим, зазначив директор Департаменту, особлива увага приділена протипожежним заходам в комунальних закладах. На дану мету вже були передбачені в базовому варіанті бюджету майже 5 млн.грн, даним проектом рішення виділяється ще 23 млн.грн, які підуть на встановлення протипожежних сигналізацій та систем оповіщення, просочення дерев’яних конструкцій, придбання засобів індивідуального захисту органів дихання та засобів пожежогасіння.

Разом з тим, є ряд проблем, які не вирішені у 2019 році. Зокрема, це будівництво лікувально-діагностичного корпусу обласної дитячої лікарні, реконструкція кардіологічного диспансеру, реконструкція системи відведення та очищення стічних вод Хмельницького обласного госпіталю ветеранів війни та психіатричної лікарні. Кошти на ці питання також враховуються у даному проекті рішення.

Передбачаються кошти і на розвиток економіки області:

– на Програму відновлення та розвитку комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» виділяється більше 6 млн.грн;

– на Програму розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області враховано 1,0 млн.грн,

– на Програму фінансової підтримки функціонування агенції регіонального розвитку Хмельницької області – 500 тис.грн.

– будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – 11,1 млн. гривень.

Також планується продовжити підтримку громад, в яких необхідно розпочати або продовжити роботи по будівництву, реконструкції, капітальних ремонтах мереж водопостачання.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.