На Хмельниччині влада рекомендує лікарням не проводити експрес-тестування на COVID-19.
Про це зазначив перший заступник голови Хмельницької ОДА Роман Примуш під час онлайн-брифінгу у понеділок.
“На жаль, самі експрес-тести дають різний вид похибки. Однак ще більшу похибку дає спосіб їхнього використання. Внаслідок чого мали випадки, коли 55 ПЛР-досліджень показили позитивний результат. При цьому під час експрес-тестування були негативні результати у 22 випадках. Тому ми рекомендуємо органам місцевого самоврядування і лікарням, які отримали ці тести, не проводити експрес-тестування, бо воно не показує справжньої картини. І, дивлячись на результат експрес-тесту, можемо передчасно сіяти паніку, або навпаки – не виявити хворого на коронавірус”, – наголосив високопосадовець.
Крім цього, Примуш повідомив, що в області завершила роботу комісія МОЗ, яка оцінила високу організованість у боротьбі з коронавірусом, а також підтвердила правильність та ефективність ПЛР-досліджень, які проводить обласний лабораторний центр.
“Безпосередньо з реагентами і дослідженнями в лабораторії працює 4 людини по 11 годин на добу без вихідних. Також за добу лабораторія може провести 96 ПЛР-тестувань на COVID-19”, – сказав Примуш.
Перший заступник голови ОДА додав, що Хмельницька область очікує партію ПЛР-систем українського виробництва для виявлення коронавірусу, які дадуть змогу провести близько 40 тис. досліджень.
Станом на 18:30 27 квітня в Хмельницькій області зареєстровано 76 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. З них 18 одужало, 5 летальних випадків, 1 – на контролі Чернівецького лабораторного центру.