Люстрований заступник прокурора Хмельницької області виграв суд і має бути поновлений на посаді

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним та скасував наказ генерального прокурора від 23 жовтня 2014 року про звільнення Володимира Шевчука з посади заступника прокурора Хмельницької області на підставі закону про очищення влади.

Про це свідчить рішення суду від 16 квітня.

Суддя окружного адмінсуду Руслан Арсірій з’ясував, що посада заступника прокурора області потрапила під критерії люстраційного закону (відповідно до частини другої статті 1 зазначеного Закону, очищення влади здійснюється з метою недопущення до участі в управлінні державними справами осіб, які своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали заходи, спрямовані на узурпацію влади президентом України Віктором Януковичем).

Водночас столичний суд зауважив, що 24 лютого 2020 року Велика палата Європейського суду з прав людини відмовила Україні в апеляції у  справі «Полях та інші проти України». Таким чином, ЄСПЛ фактично підтвердив визнання закону України «Про очищення влади» в Україні таким, що порушує права людини. Це рішення Європейського суду з прав людини є остаточним.

Також суд згадав висновок Венеціанської комісії від 16 грудня 2014 року, де чітко сказано: «…ніхто не може бути предметом люстрації виключно через особисті думки і переконання; свідомі співробітники можуть бути люстровані тільки, якщо їх дії насправді завдали шкоди іншим і вони знали або повинні були знати про це».

«На думку суду, перш ніж застосувати до позивача передбачені у законі про очищення влади заходи відповідальності, відповідач зобов`язаний був встановити його особисту участь та довести вину у вчинені правопорушень, що сприяли узурпації влади Віктора Януковича, підриву основ національної безпеки і оборони, протиправному порушенню прав і свобод людини. Під час розгляду справи суду не було надано доказів вчинення конкретно позивачем зазначених вище правопорушень, проведення стосовно нього будь-яких службових розслідувань, не встановлено його особисту участь. Отже його вина у сприянні узурпації влади не встановлена», – зазначено у рішенні суду.

Таким чином, звільнення позивача з підстав зайняття ним у певний період посади заступника прокурора Хмельницької області і застосування до нього міри колективної відповідальності лише за формальними ознаками є порушення норм Конституції України.

Крім цього, суд зобов`язав Офіс генерального прокурора проінформувати Міністерство юстиції України про відкликання відомостей про застосування до Володимира Шевчука заборони протягом 10 років займати посади в органах влади.

Також у рішенні суду наголошено, що позивач негайно має бути поновлений на посаді заступника прокурора Хмельницької області і отримати 1,5 млн грн компенсації за час вимушеного прогулу, починаючи з 24 жовтня 2014 року.

«Якщо я виграю справу, то багато чого залежить від позиції діючого генерального прокурора. Звісно, можна було б обговорювати питання про відмову від позовних вимог щодо компенсації за час вимушеного прогулу. Думаю, що більшість з тих колишніх прокурорів, котрі судяться, погодилися б на такий компроміс. Проте, можливо, для більшості з них питання посад не стоїть на першому місці. Тут більше справа честі. Мені було б неприємно, щоб колись мої онуки говорили, що дідуся звільнили невідомо за що», – раніше зазначив експрокурор Шевчук у коментарі «Главкому».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 23

 1. Где Бурлик с кувалдой? Куда смотрят патриёты? Пора судью дёргать за мантию!

 2. Хто підписав наказ на звільнення має виплатити цьому прокурорику 1,5 млн., а не з бюджету. Ось пані Венедиктова нехай і проявить свою принципіальність.

 3. Да,уж….Приплыли.Не прошло и 10 лет.

 4. Черговий яскравий приклад нашої недолугої влади. Цього персонажа без будь яких люстрацій треба було просто посадити у вязницю за корупцію, якою він постійно займався працюючи в прокуратурі, і про яку всім добре відомо, або просто провести його обєктивне професійне оцінювання та звільнити за проф непригодністю! Думаю ні в кого немає іллюзій стосовно професійного рівня прокурорських корупціонерів. А так маємо ситуацію, коли ображеному чиновнику за рішенням суду з нашого і без того порожнього бюджету буде виплачено 1,5 млн.грн!!!

  • Диванные войска подъехали. Не смешите народ. «Всем известно о корупции». Кому всем? Почему-то мне об этом не известно. Вы с бабками на базаре или на лавочке сплетни разводите))) Прокурор, о котором до сих пор все сотрудники прокуратуры говорят с восхищением и большим уважением!

   • Да він просто Святий, і все життя чесно пропрацював на одну прокурорську зарплату, і живе в простій двокімнатній панельний квартирі, яку отримав від держави за довгу сумлінну працю в прокуратурі, охороняючі закон і права простих громадян! А елітні будинки, дорогі автомобілі, діаманти та валюта, яку знаходять в них при обшуках тож звичайно все не їх, а їхніх дружин, батьків, або їм підкинули.

    • І коли настане час, коли люди замість того, щоб рахувати гроші інших людей і слідкувати за тим хто скільки вкрав, почнуть самі вчитись заробляти гроші?

 5. Один із самих порядних прокурорів!

 6. Не сміши людей! Клейма нема де ставити на такому “порядному прокурору”!

  • Підтримую. Дуже хороша людина.
   Хоча я так розумію це зараз усіх поновлять і що всім по півтора ляма ?

   • Що ти мелеш, безмозгле!!! Це ще той хабарник, гнида рідкісна, обдирав людей.юрок радіє.

    • Ну собственно понятен Ваш уровень интеллекта. Жалко таких, как Вы, которые считают, что все, кто был при власти или сейчас при ней злодеи.

 7. Складається таке враження, що на НГП коментарі пишуть одні й ті самі люди – аноніми «проффесори».
  Якщо не персоніфікувати, то люстрація після Майдану була даниною популізму зі сторони тодішньої влади і прийнятий Закон суперечить усім європейським правовим стандартам.
  Якщо по справедливості, то мало б бути так: «Вчинив злочин – маєш бути покараний, а не вчиняв противправних дій – працюй далі.»
  Але ж наш народ любить, коли влада вішає лапшу на вуха і шукає самих крайніх, щоб наклеїти ярлики…
  А тепер, через такі безглузді закони, наша сама «багата» у світі держава має 1,5 млн. цьому прокурору заплатити… при тому, що таких працівників є ще сотні…

 8. Просто суха статистика нам всім для роздумів: середня заробітна плата лікаря в Україні в 2019 році становила біля 6800 грн в місяць, а середня заробітна плата прокурора за цей же період (до її підвищення) становила біля 18000 грн. І від кого з них для нас, простих громадян, більше користі? І кого з них нам є більший сенс утримувати за наші податки???

 9. В ті часи неможливо бути нормальним прокурором, тому хвацькі відгуки, то блеф.

 10. Аби обісрати,знаю,не знаю,знатоки. Суд вирішив,все,хіба багатьох поновили? Але потрібно довіряти Фемиді! От і все! Якщо так жити ,то ми всі незрозуміло хто .

 11. Молодець!

 12. Хоч хтось добився правди!!! Браво!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.