Сергій Лабазюк пропонує звільнити ФОПів від єдиного податку до кінця травня

Народний депутат Сергій Лабазюк зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт № 3352 щодо тимчасового звільнення підприємців першої і другої груп від сплати єдиного податку у зв’язку з пандемією COVID-19.

Про це повідомила прес-служба нардепа.

Законопроектом передбачається тимчасово, протягом періоду з 1 березня 2020 року по 31 травня 2020 року, звільнити від сплати єдиного податку підприємців першої та другої груп, у разі, якщо вони не використовують працю найманих осіб.

Також передбачається, що суми єдиного податку, сплачені з 1 березня 2020 року по 31 травня 2020 року, підлягатимуть зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку за заявою платника єдиного податку.

На переконання Сергія Лабазюка, це зменшить негативні економічні наслідки під час поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

Депутат підкреслив, щоу більшості країн світу влада намагається усіма силами підтримати підприємців, які постраждали в результаті карантину.

«Німеччина виділила 156 мільярдів євро на підтримку бізнесу, Франція — 8,5 мільярдів євро, а США — 2 трильйони доларів. Окрім того, у Європейському Союзі вирішили створити гарантійний фонд для протидії економічним наслідкам пандемії COVID-19, в якому буде 25 мільярдів євро», – зазначив він.

Натомість, за словами народного депутата, в Україні  з початком карантину бізнес опинився під загрозою повного вимирання.

«Більшість ФОПів зараз не працюють, але за час простою змушені платити єдиний податок в повному обсязі», – зазначив Лабазюк.

Тому, на його переконання, ухвалення цього закону дозволить підтримати ФОПів на час пандемії та дасть їм змогу швидше відновити свою діяльність після завершення карантину.

Співавторами законопроєкту стали народні депутати Ігор Молоток (позафракційний), Роберт Горват (депутатська група «Довіра») та Едуард Прощук (Слуга народу).

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що МОЗ пропонуватиме Кабміну продовжити карантин в Україні до 12 травня.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 6

  1. Лучше б ты больницам помог, а то масочки пораздавал для пиара и все на этом

  2. Цікава ініціатива від депутата, який навіть зміни до бюджету не підтримав, де закладали гроші на боротьбу з вірусом. А тепер раптом згадав про фопів. Піар, не більше

  3. Опоздал…есть предложения до конца года

  4. Серік, тобіж явно пох.й на ФОПів!

  5. А юрлица как? По моему они сейчас гораздо больше страдают!!! Оренда земли высокая, ПДВ ЭСВ ВЗ + ЗП. Ни мэр ни влада вообще ничего не думают!!!

  6. Серуня ты бл..ь наш блогодетель! Иппатий Коловрат. До слез сука…. твоя забота.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.