Розпивали алкоголь під час карантину – дунаєвецький суд покарав значними штрафами трьох чоловіків

Дунаєвецький районний суд визнав винними трьох чоловіків у порушенні правил карантину (ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення) і оштрафував кожного з них на 20,4 тис. грн.

Фото Віталія Тараненка

Про це свідчать постанови суду від 14  квітня.

У протоколах поліції сказано, що 7 квітня близько 16 год. 30 хв. біля першого технічного ставу колишнього цукрового заводу за межами села Маків Дунаєвецького району троє чоловіків відпочивали в лісопарковій та прибережній зонах, чим порушили вимоги підпункту 5 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19”.

У суді всі троє порушників визнали вину і підтвердили, що відпочивали на ставу біля села Маків, де вживали алкогольні напої.

Також суд з’ясував, що порушення карантину потягнуло за собою настання тяжких наслідків, оскільки в процесі відпочинку розпивались алкогольні напої, після чого присутній там неповнолітній помер.

Загалом, винуватість осіб у вчиненні адміністративного правопорушення доведена та підтверджена протоколом про адміністративне правопорушення і рапортами працівників поліції.

Як відомо, уряд заборонив до 24 квітня 2020 р. відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони, крім вигулу домашніх тварин однією особою та в разі службової необхідності.

Нагадаємо, що за порушення карантину передбачена відповідальність за:

  • ст. 44-3 Кодексу про адміністративні правопорушення («Порушення правил щодо карантину людей») передбачає штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн для громадян і 34-170 тис. грн – для посадових осіб;
  • ст. 325 Кримінального кодексу («Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням») передбачає штраф від 17 тис. до 51 тис. грн; арешт до шести місяців або обмеженням волі до трьох років, або позбавленням волі до трьох років, або ув’язення від п’яти до восьми років.
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 6

  1. маячня повна…

  2. А від чого помер неповнолітній ??? Невже від побаченого.

    • виходить що порушення заборони КМУ перебування в лісопарковій та прибережній зонах призвело до настання такого наслідку, за розпивання інша відповідальність

  3. Хвашисти. Людям розслабитись при такому стресі не дадуть.

  4. відпочивав в лісопарковій та прибережній зонах. обставин, що обтяжують та пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено. Однак, суддею застосовано штраф в розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 20400 грн. , і не наведено чому покарання встановлено понад мінімально допустиме, мабуть через те, що правопорушник не працює)

  5. Суддя гнида ще та.. без грошенят всіх по вищій планці засуджує…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.