Різні рейтинги: Хмельницький на 19 місці з 35 міст України

Журнал «Кореспондент» опублікував рейтинг міських голів-2020.  Дослідження проводилось у найбільших 35 містах країни, де живе понад 15 млн осіб, хоча офіційна статистика показує трохи меншу цифру. Бюджети цих міст в сумі важать більш як 178 млрд грн, з яких на Київ припадає майже третина цієї суми. У рейтингу міських голів зважили і експертні думки щодо їхньої впливовості, і економічні можливості міських бюджетів, якими вони керують.

ХТО ОЦІНЮВАВ МЕРІВ

Сергій Литвинов, заступник директора Центру соціальних технологій Соціополіс; Андрій Миселюк, політолог, директор Інституту соціально-політичного проектування Діалог; Олександра Решмеділова, політичний аналітик; Олексій Голобуцький, заступник голови Агентства моделювання ситуацій; Ірина Тиран, політичний експерт; Світлана Кушнір, політичний і економічний оглядач, дослідник некомерційної організації Reputation Lab; Євген Магда, директор Інституту світової політики; Дмитро Воронков, політичний оглядач; Альберт-Лейзер Фельдман, засновник Інституту розвитку громадянського суспільства ім. Голди Меїр; Ігор Рейтерович, політолог; Олександр Мусієнко, керівник Центру військово-політичних досліджень.

ЯК РАХУВАЛИ

При розрахунку рейтингу розглядали дві категорії показників.

Перша категорія – це політична складова, яку 14 експертів оцінювали за такими напрямками:

– наявність підтримки міською радою;

– конструктивні відносини з центральною виконавчою владою;

– наявність групи підтримки в парламенті;

– конструктивні відносини з головою облдержадміністрації (так, це взаємопов’язано з другим пунктом, але багато голів ОДА мають свою точку зору, досить згадати спроби позбавити міського голову столиці повноважень глави міськдержадміністрації);

– медійність як загальнонаціональної фігури, тобто наскільки він відомий не тільки в регіоні, але і як самостійна політична величина.

Друга група показників стосувалася оцінки економічної частини впливовості. Ось вони:

– сума доходів міського бюджету (тут і далі – в розрахунку на душу населення);

– сума офіційних трансфертів як з центрального, так і з обласного бюджетів;

– розмір бюджету громадських ініціатив (він же бюджет участі);

– доходи від податку на прибуток підприємств комунальної форми власності;

– доходи від податку на майно (нерухомість тощо).

Економічний і політологічний компоненти враховували з питомою вагою 0,6 і 0,4. На виході отримували рейтинговий коефіцієнт. Відповідно до рейтингових коефіцієнтів і формувався рейтинг.

ПРИЗЕРИ-2020

Перше місце – за Києвом, друге – за Дніпром. Третє місце – мер Харкова Геннадій Кернес. І дивовижний результат львівського мера: Андрій Садовий перемістився з 11-го на четверте.

Юрій Вілкул (Кривий Ріг) змінив четверте місце на п’яте.

Хмельницький мер Олександр Симчишин посідає 19 місце.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 33

 1. Повна чухня. Херсон вище Хмельницького . Бугагаааа!!!

 2. Повна чухня-це коли рейтинг очолює Івано-Франківськ та друге місце у Хмельницького. Два мери від Свободи. Ніяк не замовний рейтинг))). Особливо підтримка у Хмельницькому мера в 80% та його партії у 58%.
  Симчишин ще поки офіційно від Свободи не відхрестився, то що рейтинг цієї партійки у Хмельницькому – 58%? Бу-га-га. Чи може це рейтинг Команди Симчишина. Так подивіться на просрані вибори Діденка, коли на нього працювали усі комунальні служби, а результат – проліт.
  Але ж мер у нас любить піаритись на всяких рейтингах. До виборів Діденка йому також малювали підтримку у 80%, нагадаю вам.

 3. Петро, це абсолютно різні рейтинги. Соціологічне опитування про підтримку мерів. В нашого мера 80% підтримки, його команду підтримують 58% на виборах до міської ради. Зайдіть на сайт соціологічноі групи “Рейтинг” почитайте. Це Всеукраїнська соціологія, такі компанії не продаються і рейтинги замовні не роблять. В опитуванні за “Свободу” в місті 19%.
  Це рейтинг повязаний з впливовістю мерів в українській політиці. Логічно, що Кличко, Кернес, Садовий, Труханов впливовіші в українській політиці за нашого мера. По економічних показних також. Бюджет Києва, Харкова, Львова, Дніпра, Одеси, Запоріжжя точно більший, ніж в Хмельницькому.

  • До складу так званої команди мера входить більшість членів партії Свобода. У соц.мережах ботоферма, котра співає оди меру – у більшості свободівська. Рейтинг партії Свобода – 19%. А ось підтримати їх хочуть 58% хмельничан. Цікава логіка.
   Нагадаю, що до виборів у ВРУ мер неодноразово цитував якісь рейтинги, де у нього менше 80% підтримки небуло ніколи. Самовпевнено говорилось про досягнення, переконували хмельничан, що Діденко – це його команда, котра зробить життя хмельничан ще кращим.
   Але чомусь, отих 80% хмельничан не завсім повірили меру та його побратиму і відали перевагу Миколі Стефанчуку. При тому, що проводилась шалена агітація з використанням комунальних служб і т. д
   Якщо ж все так добре, то хіба шукають від добра добра?
   Восени подивитесь на відсоток “партії мера”, котра пройде у міську раду і згадаєте цей рейтинг

   • Значить скоро мер і К заявлять, що вони вже не Свобода. Красти краще компактною групкою, аніж ділитися з цілою партією.

 4. Мер – брехун. Каже що якась свободівська кішенькова громадська організація є щось “авторитетне” в соціологічному середовищі. І під час виборів і нині не бачив жодного їхнього волонтера на вулиці, який би опитував людей. А нині – ще один прокол: як тим свободівським посіпакам вдалось знову намалювати 80% симчишину? Адже нині в місті живе лишень 60-70% з постійно проживаючих?

 5. Прочитав коментарі – доволі смішно. Не знаю, хто бачть 80% підтримки, ті з ким я спілкуюся проти. ви що реально вважаєте, що місто в числі кращих в Україні? мені вже страшно подумати, що ж там в інших містах робиться.

 6. Значит так На выборах градоначальника оставляем, а рагульную свободу посылаем быкам хвосты крутить.

 7. Рейтенги рейтенгами, а Ви самі хіба не бачите, як нам “добре”… Всі в шоколаді , підщприємств понавідкивали, всі з роботою….ага, якби не так – за 5000 зарплатні побігать доведеться, а якщо тобі 40 і більше (мамина знайома шукала роботу в Хмельницькому) – пропозиціїї зовсім ніякі.

  • Теж здивувалась як побачила 80 відсотків підтримки. Звідки? Хто підтримує, кого опитували? А це більш реальні дані, хоча здається теж завижені. Сем – кишеньковий свободівський мер, який вже набрид хмельничанам. Нам би когось більш досвідченого

  • У зарплатні звісно ж мер винен, хто ж іще. А якщо ще й піструн не встає — то мабуть уся міська рада.

 8. О, це я розумію, це нормальний рейтинг. Не бачу в місті особливої підтримки мера. Роботи нема, економіка на нулі. Чи треба радіти двом новим тролейбусам? це певно єдине з досягнень за всі роки. а, ну і ще алкогольні розливайки на всяких “типу” фестивалях, на які викинули купу грошей

 9. А де сміттєпереробний завод?
  Напевно лівак для мера значно важливіший, ніж чергова пуста обіцянка для виборців!

 10. Саня пошли их всех нахер и работай как работаешь .Больше воруй и все будет хорошо.

 11. Олександр Сергійович,не звертайте увагу на ломбарщика і Ко,Вас дійсно хмельничани підтримують,і всі бачать що місто змінюється в кращу сторону.
  Успіхів Вам,а на виборах хмельничани Вас підтримають!

 12. Шо СТЬОПУШКА проснувся!!! І пшик, немає 80%
  Думати треба було за громаду, а потім за карман.

 13. СИМЧИШИН ЗЛОДІЙ ! СИМЧИШИНСЬКА ЗЛОДІЙСКА КОМАНДА РОЗКРАДАЄ ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ПО ЗАТВЕРДЖЕНИХ ЗЛОДІЙСКИХ СХЕМАХ СВОЇХ СВОБОДІВСЬКИХ ПОБРАТИМІВ З ТЕРНОПОЛЯ. КРАДУТЬ БЮДЖЕТ І ВІДМИВАЮТЬ В ТЕРНОПОЛІ. СКІЛЬКИ ВЖЕ ВИГРАЛИ ТЕНДЕРІВ ЗЛОДІЇ-ПОБРАТИМИ З ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ СВОБОДИ ?

 14. А де ж перше місце?

 15. На бумазі.Вона все витримає.

 16. Всеодно аналізуючи роботу нашого мера розумієш що він таки кращий. І скільки б його не ганьбили,не писали,а він старається і знає свою роботу. Молодець! Ми віримо в нього. А в Ода немає команди,тому пасуть задніх.

  • В тебе в голові гівно Симчишина!!! Ти аналізувати не можеш!

   • Анонізм,дивись,бо сахлинешся власною жовчю!!!
    Або сечею!
    Твоя мати напевно разів 20 пожалкувала,що такого дібільного вилупка виплюнулала!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.