У Хмельницькій ОДА вирішували як підтримати розвиток сільськогосподарської галузі області

Вчора голова облдержадміністрації Дмитро Габінет провів онлайн-нараду із керівниками районних державних адміністрацій. Основна тема наради – питання підтримки розвитку агропромислового комплексу області, повідомляє Хмельницька ОДА.

Про загальний стан сільськогосподарської галузі області учасників наради ознайомив директор Департаменту розвитку промисловості та агропромислового розвитку ОДА Олег Омелянюк.

За його словами, цьогоріч в області  заплановано засіяти 830 тис. га  ярини, із них біля 360 тис. га  планується засіяти зерновими культурами, більше 20 тис. га – цукровими буряками, 400 тис. га. – іншими технічними культурами. Вся посівна площа очікується в межах 1 млн.180 тис. га, що на 5 тис. га більше минулого року. В порівнянні до минулого року суттєво збільшаться обсяги вирощування  кукурудзи на зерно (+55 тис. га), соняшника (+ 12 тис. га), овочевих культур (+1,0 тис. га). Разом з тим, очікується зменшення посівів сої на 24 тис. га, картоплі – на 1,5 тис. га, кормових культур – на 1,2 тис. га.  Також з осені посіяно 240 тис. га озимих зернових та 73 тис. га ріпаку, що на рівні попередніх показників.

Окремо Олег Омелянюк відмітив, що цьогорічні темпи проведення посівної кампанії  випереджають минулорічні.

Стосовно тваринництва та харчової промисловості, очільник Депертаменту констатував негативні тенденції. За 2019 рік по всіх категоріях господарств зменшена кількість поголів’я великої рогатої худоби, корів, свиней – на 13 тис. голів, хоча поголів’я птиці збільшилося майже на 1 млн. голів. Основною причиною зменшення поголів’я та спаду виробництва Олег Омелянюк назвав диспаритет між собівартістю виробництва  та реалізаційною ціною.

Посадовець зупинився також на питанні державної підтримки сільгосптоваровиробників. За його словами, в 2019 році виплачено  37,3 млн. грн. дотаційних коштів за утримання молодняку великої рогатої худоби для  понад 12  тисяч домогосподарств населення, на здешевлення закупівлі племінних тварин та генетичних ресурсів – 9,5 млн. грн., на утримання корів – 33,5 млн. грн. Однак, через зменшення поголів’я великої рогатої худоби в особистих господарствах населення та зменшення поголів’я корів в сільськогосподарських підприємствах було визнано що дані напрями підтримки сільськогосподарських виробників були не ефективні і Уряд вирішив відмінити дотації на утримання корів та виплату дотацій за вирощування молодняку великої рогатої худоби. Отже, виробники області самі через власні рішення щодо скорочення поголів’я сприяли відміні дотації, а це понад 80 млн. грн. які б могли працювати на розвиток агропромислового комплексу і в цілому розвитку сільських територій нашого краю.

Також на нараді одним із першочергових завдань, що стоять саме зараз перед головами РДА, названо питання налагодження взаємодії між аграріями, які використовують агрохімікати для обробки посівів, і бджолярами, адже на часі період активного застосування засобів захисту рослин, що за недотримання нормативів уже неодноразово призводив до масової загибелі бджіл.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.